Споделена история от Други

Как да стана по-отворен към нови запознанства?
Как да се науча да говоря с непознати хора по улиците, на купони и в градския транспорт? Иска ми се така да завързвам приятелства и дори да си намеря приятелка по този начин.

Коментари

1.   Знаеш ли, често си задавам същия въпрос.

2.   Или го имаш, или го нямаш. Не се учи.

3.   2 да бе, преди бях отворен.

4.   3, явно нещо си се сдухал от някакво стечение на живота.

5.   4, а не може ли както съм се сдухал така да се отракам?

6.   5, ако си решиш проблема, може.

7.   Не е възможно да станеш по-отворен, или го имаш, или не. Генетично заложено е дали ще имап приятели, приятелка, пари, успех. Всичко е предопределено и решено, генетично, религиозно, кармично. От теб не зависи нищо.

8.   Просто като не ти пука, веднъж спре ли да ти пука кой какво мисли - живота ти става супер лесен.
Не само за заговарянето на жените, също какво ще си мислят хората ако се облечеш някак, каква кола караш или тн. - все неща, които като спреш да мислиш и почваш да живееш все едно нов живот.

Кво ти пука, че някоя ще ти каже - тоя пък, мяхай се. Никога няма да видиш никой от хората, които те отрежат или нещо си помислят за теб, така че - релакс

9.   И аз съм със социална тревожност и се питам същото. Преди след предозиране с антидепресанти станах много отворен, но това е вредно, нарича се хипомания.

11.   8 оо аз отдавна не мисля какво ще кажат за дрехите ми, ходя както си искам и то със самочувствие. И ако си намеря приятелка ще я гушкам и мляскам навсякъде - в градския, на пейка в парка и т. н.

Но още ми е трудно да инициирам запознанства с непознати. Засега се ограничавам само с "Ей, внимавай" когато някое хлапе ще се забие с тротинетка в мен или "Дайте да ви помогна" на някой възрастен. Но пък днес в един момент сякаш имах проблясък и си представих как отивам до непознато момиче и го заговарям. И за първи път това не предизвика страх от отхвърляне у мен, а гордост, че поне наум съм се престрашил. В последно време ставам все по-мъжествен външно, но и вътрешно, сякаш карам втори пубертет хаха. И всичко това защото слушам бинаурални ритми в Ютуб за самочувствие и правене на мускули.