Споделена история от Други

Името ми
Здравейте, казвам се Божидара и не си харесвам много името. Не знам, имам чувството, че е много непопулярно и грубо. Да не говорим, че в чужбина не могат да ми го произнасят! Например, най-добрата ми приятелка се казва Верджиния и много й харесвам името. Хората, а дори и тя, ми казват, че Божидара е много хубаво име. Вие как мислите по въпроса? Да не говорим, че презимето ми е Божидарова! Не бих си сменила името, защото съм кръстена на тати и ми е неуважително, но не знам. Вие как мислите, името ми хубаво ли е?

Коментари

1.   Нормално да не ти харесва. Сега е модерно да си Есмералда, Зендая и останалите там латино актриси и поп изпълнителки.

2.   Името ти е прекрасно! Божи- дар! И това го казвам без да съм религиозна :). И моето име е много трудно за местните (в чужбината в която живея) така че, обикновено се представям с умалително. А моето име е много старо, древно, почти никой вече не кръщава дъщерите си с това име, а е толкова чисто...носи такъв енергиен заряд, изразява най- потентното, чисто и силно чувство. Аз си го харесвам много без значение, че за доста "модерни" хора името ми е "старомодно"
Дошла си с името си, почувствай го и ще го заобичаш!

3.   Божидара е хубаво име за момиче.

4.   Много хубаво име имаш

5.   Името е прекрсно!

6.   Супер си ти е името, тва Верджиния е мега тъпо име, на какво е кръстена - на щат в америка ли.

7.   Хубаво женско име, носещо и приятен смисъл, както написа номер 2.

- Кифлоприземител

8.   Благодари се, че поне не се казваш Теменуга Келешева или Вампирка Зъбева, че всякакви психичноболни изроди и извратеняци се навъдиха на тоя свят.

9.   Хубаво е, носи си името със здраве. И не се притеснявай от никого

10.   Както е написала номер 2 това за мен е едно от най прекрасните имена Божидара Божи дар . На мен ми звучи меко мило доколкото името на твоята приятелка е хубаво но ми звучи грубо . Аз също като тебе не харесвах името си причината отдавам ма това че като малка ме обиждаха и сравняваха със циганка и куп други обидни думи . Името ми е Бистра . Даже бях решила като стана пълнолетна да го сменя .Със годините започнах да хереавам себе си такава каквато съм със всичките ми недостатъци , приех се такава каквато съм и може би и от тогава започнах да харесвам името си и то много Чено казано даже не обичам умалителни имена а обичам името си такова каквото е и при запознанство казвам че не обичам да ми казват на галено а цялото ми име . Обичай и приемай себе си и така ще заобичаш и името си

11.   Аз пък, не знам дали защото не си харесвам достатъчно името, какво ли, но не обичам да се обръщат към мен на цяло име (не съм Божидара). Някак ми звучи студено и прекалено официално, въпреки, че самото име е едно от най-красивите български, нежно и с хубаво значение. По-комфортно се чувствам, когато се обръщат със съкращението ми. Затова, когато се запознавам, казвам да се обръщат към мен с краткото. Не знам дали и други имат този проблем.

12.   Името ти наистина е прекрасно и винаги това е реакцията ми, когато се запозная с някоя Божидара :)