Споделена история от Други

Мързи ме много
Много ме мързи. Мързи ме да работя, мързи ме да спортувам, мързи ме да си готвя, мързи ме да си мия чинийте и паниците, мързи ме да чистя, мързи ме да си пера дрехите, мързи ме да уча, мързи ме да съм точен когато се разбера с някой да се видим. Единствено ми се иска да си лежа, да си ям, да си гледам филми по цял ден, да си чета книги и слушам музика. Нищо друго не ми се прави. Най-лошото е, че съм на 25+, а вкъщи постоянно ме натискат да си намеря приятелка и да върша разни неща, а мен и това ме мързи. Да, знам, сигурно съм голям боклук! Но как да преодолея мързела? Има ли надежда за мен...Виждам, че се провалям и че си съсипвам живота, но как да се мотивирам. Просто този мързел ми е станал навик. Това е най-страшното. Осъзнавам, че не се съсипвам, но всеки ден отново същото, защото е навик. Как да преодолея този навик, как да си създам нови навици....

Коментари

1.   Изследвай си хормоните!

2.   Защо те карат да си търсиш приятелка? Ясно е, че гледат да те прикачат на някое наивно момиче, което да поеме грижата за теб, но това няма да се случи. Иначе ще мързеливи докато има кой да те храни, после клошар или някой по- висок мост.

3.   Щом не те домързя да го напишеш това, значи има надежда.

4.   Родителите ти правят лоша услуга като те оставят да живееш с тях. Изнеси се сам. Издържай се сам и се грижи за себе си сам. Ще има голяма полза за преодоляване на мързела ти.

5.   Това ако не е шега, значи си по-мързелив и от мен

6.   Всеки го мързи. И мен ме мързи доста, но знам че трябва да ида на работа, да си приготвя храна, да си платя сметките, да си изпера дрехите и т.н.т
Не за друго, а щото няма кой. Ако съм на вашите ще те изгоня и няма да ти давам пари - ще се стегнеш за отрицателно време ( като трябва да плащаш сметки, квартира, храна и да се оправяш сам в битово отношение).
Не си виновен ти а родителите ти.
Иначе мързела е чудесно нещо - и мен ми харесва да си лежа, чета книги и слушам музика по цял ден. Позволявам си го уикендите или като съм в отпуск. Казвам, че отивам на море ( за да не ми досаждат) и се спуквам от лежане и мързелувате в нас ;)))

7.   Трябва да се действа нещи приятел... Виж вече колко младежи на 20-23 са милионери, а други на 30 и няколко нямат какво да правят и не могат да изкарат една стотинка.

8.   Аз съм мъж на 21 и съм в същото положение, с разликата че не ме мързи да чистя , доста съм педантичен . Но в дригите аспекти от живота (не битовите) , си седя в комфортната зона без желание за промяна. Докато връстниците ми прогресират , аз си буксувам , даже и не буксувам направо съм замръзнал на едно място. Не мога да се мотивирам , сякаш нищо не ме вълнува , почти всичко решавам с "Май*ата му ,все ми е тая , не ми дреме , боли ме фара" и тн. По този начин пропилявам живота и най-вече младините си ...Четох че при нисък тестостерон мъжете губят мотивация. Също се замислям дали психолог , би ми помогнал. Трябва да намерим начин да се "събудим" :D С интерес ще чета коментарите.

9.   Това прилича повече на депресия, отколкото на мързел... Ако вашите постоянно ти повтарят, че си мързелив, вероятно ти е станало навик да наричаш състоянието си така.