Споделена история от Други

Защо мразите Русия ?
Няма да казвам какъв ми е опита със запада. Ще ви кажа само, че живея в Лондон и имам 16 годишен опит в работата с американски и английски фирми.
От друга страна съм обикалял Русия надлъж и на шир. От Питер до Иркутск. Бил съм в над 15 града в Европейската и Азиатската част.

Така, и сега на въпроса. Какъв по дяволите ви е проблема с Русия и защо я мразите толкова много? Просто тряба да мразите някого ли, не разбирам?
Защо постоянно говорите кой щял да ни пази от руснаците, ако излезем от НАТО? Вие наистина ли си мислите че Путин ще тръгне към България да я анексира? Защото ако наистина си мислите подобно безумие, значи нито познавате руснаците, нито тяхното отношение към нас, нито изобщо някога сте имали нещо общо с тях.
А да твърдиш такава глупост, значи или си тотален инфантил или си промит от българските новини. Които всички знаем чия собственост са. От БНТ през бТВ, он Еър, Нова, Скат и тн.

Нека да ви кажа малко за отношението на Руснаците към нас.

1. Факт но. 1 - въпреки че ни обявиха за вражеска държава на 9ти май опънаха БЪЛГАРСКОТО знаме на червения площад. Можете да видите репортажа и да се уверите с очите си. Наред с полското, словашкото, сръбското и нашето, в знак на благодарност към БРАТСКИТЕ СЛАВЯНСКИ НАРОДИ, които са се били във войната. Друг е въпроса, че ние сме дали само 20хил жертви, а дори сме били и на немска страна в началото.

2. Факт но. 2 - ако сте ходили в Русия и ако сте казвали, че сте българи ще забележите тяхното специално отношение към нас. Запознавал съм се с шофьори, ИТ специалисти, ресторантьори, полицаи прокурори тн. Всички. Повтарям всички до един имат безкрайно топло отношение към нас. Наричат ни братски народ и единственото негативно нещо, което можете да чуете е мнението им за Филип Киркоров, който си е отявлен пе**л.

3. За разлика от нас, които ни промиват от информационната помия на Асошиейтед прес и Ройтерс, руснаците разбират защо нахлуват в Украйна. Затова и почти 90% поддържат Путин. Ние сме все още в затъмнение за причините от всичко това. (Няма да се впускам в обяснение на темата, сами си намерете материали)
И да! Има много сериозна причина руснаците да си пратят войската там! Моля ви образовайте се. И спрете да хлътвате по емоционални капани. Комшийката ми в България, на село е жена на 70години, и знае какво е Бук М1, че само украинците имат Точка У и че крилатите ракети не оставят пушек след себе си. Знае и какво е Кризисен актьор и кой е Евгени Малолетка.

4. Руснаците и донбасците бяха тези, които спасиха българските моряци. Не мога изобщо да разбера защо го пропускате този факт. Да не сме им благодарни поне за това е мека форма на шизофрения.

5. И малките деца знаят че това е война между САЩ и Русия, като първите използват не само източна Европа ами цяла Европа (с изключение може би на ЮК) като прокси срещу Русия. Ние всички, и португалци, и немци, и българи, сме заложници на федералния резерв на Щатите. Идва време обаче когато тряба да вземем страна и определено страната на САЩ е грешна на много нива. Особено след като масово се опитват да промиват хората за дефиницията за... жена и пуснаха дамски превръзки в мъжките тоалетни.

Сега, наясно съм и, че Руснаците си имат интерес. Техния интерес винаги е бил да сме техен сателит. Досега си изпълнявахме тази длъжност и си имахме сравнителна независимост. Не си кривете душата - никога не са ни се месили във вътрешната политика.
Единственото нещо, което не ми харесва на мен е, че ни разделиха от Македония. Това е техния интерес. Убийте ме незнам защо.
Но ако Възраждане успеят да ни върнат Македония ще докажат че нямат нищо общо с Русия.
И да, това че ние си искаме независимостта от САЩ и че това е в интересите на Русия, не ни прави лизачи на Путин. Просто вие твърде много мразите Русия и не можете да се примирите, че интересите ни съвпадат.
Тука някой каза, че те и през 1878 са имали интерес да ни освободят... същото е и сега.
Колко пъти трябва да ни освобождават, за да проумеете че Русия не ни е враг, а обратното?

Коментари

51-62 от 62

57.   До 54

Не е точно така. Идеята за построяването на комунизма не е само финансова, а много по-дълбинна. Като се започне от Маркс, който е еврейн и се премине през съветските диктатори и членовете на КПСС, които всички са евреи и както ти каза - връзките с Ротшилд, то очевидно, че комунистическия строй си е един изцяло еврейски проект. Основната цел на който, обаче, надвишава просто някакъв финансов проект. Основната цел е да бъдат разрушени Източноправослваните монархии в лицето на Руската империя и Българското царство. Източноправославната монархия е монархия, която представлява единство между властта и Православната църква, като единствено при тези монархии, властта се смята за дадена от Бога. А Комунистическата идеология каква е - строго атеистична. Тоест, комунистическия режим, унищожавайки Източноправославните монархии, унищожава и властта на Църквата. Само след Революцията от 17-та година, в СССР прес следващите години са избити над 100 000 свещеници или пък са изпратени из лагерите в Сибир. Ходенето на Църква през следващите десетилетия, както и в България, е било строго охраняемо, а народите на Русия и България са духовно осакатени, защото паралелно с репресиите към Църквата, са били прокарвани и езотерични окултни източни учения - в СССР на почит са били ученията на сатанистите от 19 век - Рьорих и Блаватска, а в България, на сатаниста Петър Дънов, както и изключително обгрижваната от ДС - Ванга. Всичко това води до изключителен духовен колапс на нашия народ, както и на руския, тъй като и двете култури са построени на Православната вяра и Канони. Това е основното предназначение на Комунизма и той си свършва работата, като обездушава 2-3 поколения хора, а "С Нам Бог" е заменен с идолизиране на Диктаторите и култ към материализма.

Та в заключение - Комунизма е един еврейски проект, част от 2 хиляди годишната битка на еврейските фарисеи (които разпънаха Христос) срещу Православието. Комунизма беше важен за ликвидирането на корена на Православието в душите на хората, за да бъдат самите хора подготвени за глобалната държава която се готви да бъде създадена и за да могат да посрещнат дългоочаквания еврейски (лъже)месия, а именно - Антихриста! Всичко е описано в Откровението на Йоан Богослов и предсказано от Светите Отци на Православната църква!

58.   Акъла ти е колкото на слънчасал гол охлюв.

1. Това на парада НЕ Е БЪЛГАРСКО знаме а лентичката към орден Суворов. Даже си личи оранжевата линия по средата.

2. Руснаци и донбасци бяха блокирали пристанището с българският кораб. Не украинците. Това ,че някой се примолил да ги пуснат обратно ( с ограбен товар между другото) и той се съгласил не е повод за благодарност.

Дори сам си признаваш МАЛКА ЧАСТ от гадостите които са извършили руснаците спрямо България - като отделянето на Македония.

Много руснаци се отнасят към българите високомерно. Ако не си го забелязал си някаква мижитурка или идиот. Повечето са свестни , ама и много голяма част се държат точно както и наглата лелка Митрофановская.

Като руснаците толкова им се воюва със САЩ - разстоянието до тях през Беринговият проход е 80км - да си ги бяха подхванали от там.

И да - Путлер е способен да нападне България и да анексира територии. Както се канеше да нападне и Молдова (Лукашенко го издаде) ,ама Украйна му заседна в гърлото.

59.   56, парите на банките вече не идват от народа, а от държавата благодарение на печатането.

61.   Автора е

До всички които недоумяват какво правя аз тук в Лондон , а пък съм такъв русофил .
Къде видяхте да съм написал че мразя запада ? И да , исках да живея в Русия , но с моята професия тряба да почвам образованието си наново. Докато тук , в Лондон работя по специалността си само с курс. Което и направих.
На мен и запада ми харесва. Говоря английски по-добре от руски. Въпреки че и руския ми е работен..

И не, че не искам да живея в Русия , а просто в България ми харесва повече . Имам си в БГ жилище и помещение за бизнеса ми вече. До една или две години определено ще се прибера и почвам от там. Ако дотогава Кирчо се разкара , ще съм супер щастлив.

Пак казвам , никога не съм бягал от България , а просто дойдох тук за по-добър живот.

Не мога да коментирам от името на другите българи-русофили тук, в Лондон. Но очевидно щом бягат от нещо , то видимо не е Комунизма. Костов , Станишев, Бойко , Киро...малко ли бяха. И нито един от тях нямаше про-руска политика . Мисля че има логика в това да бягаш от някого , който не обича тези , които обичаш ти.
В противен случай ако демокрацията в която живеете беше толкова хубава , след комунизма хората нямаше да се юрнат по чужбина ами щяха да си стоят у дома. Така че да , ние "комунистите" избягахме от вас "демократите" :)
Ако вие сте си у дома и ви е хубаво , значи или сте корави пичове (евала , за което!) или сте на хранилката на Бойко, или сте просто страхливци на минимална заплата ракия и я карате така вече 32 години.

А защо на запад ли ? Защото по-добре да си роб тук , отколкото Бойко да те унижава там.
Колкото до руснаците и те са на същото дередже . Една и съща съдба следвахме .

* До знамето на 9ти май. Аз доколкото знам на България знамето е бяло , зелено , червено..Поправете ме ако греша. На Полша пък е бяло и червено. Или някой от нас е дълбок далтонист или вие съвсем сте изтрещели.
Колкото до лентата на Суворов - да символа го виждам , но лентата му е зелено/оранжево/зелено.
Моля ви , най доброжелателно да спрете да четете помии като offnews и фактчек и да се вземете в ръце.

Моля също и 58 да спре да обижда.

Най искрено благодаря на модератора !

62.   61, ми като те кефи запада, какво се дървиш?

63.   Авторчо, много ти здраве, където щеш там ходи, дреме ми на ... Живей си животеца и не ни мисли нас тука. Не ни липсваш нито ти, нито Станишев, Кирчо и Асенчо до вчера не ги знаехме кои са и ще ги забравим след новите избори, когато се изметат, откъдето дойдоха.
Не си много в час- виж КОЙ подари на Лукойл Нефтохима - най-голямата рафинерия на Балканите? Сумата , за която го продаде е нищожна, отделно всички загуби, които България търпи от тази сделка.
Съветският гражданин (по рождение) Станишев пък изобщо няма да го коментирам.
Боко избуха 3 милиарда пари на българските данъкоплатци за тръбата, по която руснаците доставят газ на Сърбия.
Правителството на Киро, в което влизат и БСП въртя и сука разни кухи декларации, но на практика не подкрепи с нищо Украйна срещу руската агресия.
Гледаме и четем каквото искаме и нямаме нужда от съветите ти. Дръж си ги за теб и ръси мозъци из руските или английските форуми.

64.   До 57. Добре споменаваш за Откровението на Йоан Богослов в новия завет, но аз се съмнявам дали някой "родолюбец" е отварял Библията. Но да допуснем, че някой реши да прочете Откровението на Йоан Богослов, почти съм сигурен, че никой няма да разбере нищо. О, бих желал някой любознателен да прочете специално №13 и №20 и да ми каже какво е разбрал. Хайде, имали любознателни?

65.   До 61. Авторе, разбирам те добре и за всичко съм съгласен с теб. Тези хора, които те упрекват, че харесваш Русия и те карат да отидеш да живееш в Русия, а не в Англия са едни мърморковци и нищо друго. Хубаво спомена управлението на Костов, Станишев, Бойко и сега Киро. Ако в България беше толкова хубаво при тяхното управление защо 3 милиона млади хора напуснаха България. Твоите критици нямат качествата да отидат и да работят в чужбина, особено в Англия. Искат се технически знания, а също и владеене, макар и малко, на английски език. Те от злоба те критикуват тези некадърници.

66.   Номер 54-"Нека бъдем 100% коректни за раждането на комунизма, всъщност той е поръчка на Ротшилд към Маркс"И нека да бъдем 100% сигурни,че именно комунизма се разпространява от Русия.

68.   До 63 Разказваш как Кирчо и Кокорчо ще забравим, Боко и БСП колко са лоши, искаш подкрепа с оръжия за украйна, значи и възраждане са оут за тебе, интересно за кого гласуваш ти то остана само ДПС, неоплюто от теб.

69.   Да си русофоб е емоционална реакция - свързваш Русия с нещо лошо и тъй като емоциите са по-силни от разума, практически изключваш своя. Давам пример: преди около седмица един познат ме втрещи със следния монолог "Я кажи сега, Х, защо руснаците спряха газа на немците? Нали немците си платиха в рубли? Защо тогава им спряха газа, защо, защо, защо? " /цитирам максимално точно, умишлено запазих и повторенията/. Както виждате това не само звучи като, а си беше нещо средно между мини истерия и дълбока нервна криза.

Та чувайки това аз като един рационален човек си казах "Хм, да не би да съм пропуснал някоя новина? Я да проверя какво е ставало". И когато приключих проверката, стана ясно, че моят човек ме е излъгал за две неща /или просто и той не ги е схванал/:
1. не са спрели напълно подаването, а е намалено на половина. Т. е. няма такова неща като "платиха си, а им го спряха".

2. не е било спиране поради каприз, а защото /тук става интересно/ една турбина от онези, които се ползват са Северен поток 1 /ако не бъркам името/ е била на поправка в Канада и след края на поправката канадците отказват да я върнат, защото това противоречало на санкциите срещу Русия.

Да обобщим: канадското правителство пречи на частна фирма да върне поправено оборудване на собственика му, защото имало някакви санкции. Заради това газопроводът не може да достави нужното количество и се намалява размерът на доставките. А емоционалните ни братя русофоби идват и крещят "немците си платиха в рубли и пак им спряха газа, тия лоши руснаци".

Няма как да си русофоб, ако разсъждаваш рационално! Не ти се налага и да запълваш празноти в историята си, защото когато историята ти не е истина, тя има празноти, при това много празноти! А така се живее по-лесно. Някой път, когато си на кеф, идваш в тема като тази и обясняваш нещата на останалите, а после си гледаш кефа! Защото и да не ви убедя в думите си, те са истина, а истината винаги печели срещу лъжата. Така че не е нужно да полагам свръх усилия, да бъда гласовит и ежедневно да повтарям едно и също като някои политици и повечето медии. Но ако лъжех, трябваше постоянно да повтарям версията си, защото лъжата е силна, когато се лансира ударно и не дава време на хората да я осмислят. Замълчиш ли, даваш време на хората да помислят върху чутото, а това е лошо за теб! В тоя ред на мисли очаквам следващото интервю на Киро, в което ще ни обясни каква опасност е Русия - той има ли интервю, в което да не го прави? Поне едно, откакто стана премиер?

70.   Номер-69
А с какво да свързваме Русия? Може би с нещо добро? ! Само че май не виждам да си изтъкнал/а злините на руснаците. Защото, ако не знаеш точно Киро, когото плюеш, направи газта по-евтина благодарение на САЩ! Ако чакахме на подгазуващият Бойко да свърши нещо, щяхме да станем ОЩЕ по-зле. Да си русофил е по-емоционална реакция. Само докато някой такъв русофил, чуе нещо лошо, за "милата" си Русия почва да настръхва! И да, Киро правилно ни съветва да СТОИМ далеч от "добрата" ти Русия. След като през 21 век бомбардира друга държава... Като я милееш толкова върви там. Като ти е добра, върви там. Но грешката не е в сегашната политика, а в самите хора, които за жалост мислят Русия, за добра и мила, а в същото време, руснаците за нас мислят като тяхна колония.... И докато има такива хора, може би България няма да се оправи. Такаче, номерче, първо виж емоционалността на русофилите и после говори за русофоби.

51-62 от 62