Споделена история от Други

Уж иска да дари пари, за да ми помогне, а се подиграва с мен и ме върти.
Много странна случка имах... прибрах поредното коте от улицата в своя двор, където да го гледам и да го храня, но поради непредвидени обстоятелства съм безработна от доста време и не мога да поемам финансово грижата за вече 5то животно. За това коте реших, че мога да поема храната му от тук занапред, но за да е здраво и да има по-големи шансове му трябваха кастрация и 2 ваксини, общо всичко на стойност 130лв. Пуснах пост във Фб с молба, ако някой иска да ми помогне финансово и се намериха хора, две жени и 1 мъж последен, който ми писа, но му казах, че не се нуждая от средства, защото вече съм получила предложение да ми помогнат други хора. ако бях мошеничка естествено, че нямаше да откажа още пари, които ми предлагат! И тази едната, чак писа под публичната ми публикация, че иска да дари пари. И след това получавам съобщение на Лс "Здрасти, аз нарочно писах под публикацията да го видят хората" т. е сякаш да не измамя някого и да ми пратят повече пари от нужното. И се почна едно въртене на Лс. Искала да дари на място в клиниката, ама била на другия край на България. Щяла да дава пари на неин приятел да минава той да ги даде лично на доктора, да не са на мен, ама първо щяла да се консултира с него струва ли си да ги дава. После пък да съм питала дали може да преведе парите по Айбан на сметката на клиниката. И всичките пъти само ми пише и ме върти, все едно се бъзика с мен. През това време дойде време за на котето втората ваксина (само това беше останало да се заплати) поисках пари от близък и отидох да го ваксинирам, да не се бавя и да го застрашавам. И след ваксината и пиша, пращам снимка на паспорта с името на котката, датите на ваксинации, печата на лекаря в съответната обявена клиника, където съм обявила клиниката и доктора, той си има и ценоразпис, вижда се извършената манипулация... и пак така, чете и не отговаря. Откачена работа. А пише публично, да ме спъва мен в дейността ми. Аз 1 лв не съм взела за себе си. Даже по време на втората ваксина не бях в града цяла седмица и специално се прибрах да хвана котката да я ваксинирам. Т. е вместо 30лв платих още 50 за гориво, като след приключих с котето пак се върнах където бях. Абе много е тъпо, обидно и смешно да се бъзикаш и да въртиш човек, надяващ се на помощ, и да не му отговаряш. Защото аз съм се занимавала с много животни, водила съм ги по клиники и всичко се е превеждало по сметка на клиниките, супер прозрачно, из котешките среди във Фб ме познават, че съм честен човек. Действам сама, не съм организация, всичко е със собствени усилия, време и често средства. Много е жалко и долно. А в последната клиника в Пловдив, да не казвам името, лекувах доста болно коте, лечението излезе над 700лв, всички дарители искаха да внасят по сметка на клиниката, не на мен, за да са по-спокойни, че няма да потънат в моя джоб парите. Накрая колкото и да се опитвах да контролирам събирането, писах на няколко желаещи да не пращат пари, че станаха много, се събраха 90лв внесени НАД нужното. И вместо да излекувам котката от гъбичките, които разви в следствие на дългото лечение с антибиотици, доктора си ги прибра в джоба. В протокола си измислил лекарства, които не е прилагал, за да уплътни остатъчната сума и да си прибере тлъст бакшиш. Беше писал глупости на няколко места от сорта на "лекарство-10лв" какво лекарство никой не знае. Накрая аз от моя джоб дадох близо 100лв да довърша лечението на котето, щом съм го започнала, вместо да се ползват остатъчните дарения, които доктора открадна. Защото на мен нямат доверие, а на клиниката да (сметката на клиниката е личната банкова сметка на главния лекар, парите могат да потънат сякаш не са били преведени) Сумата от 30лв не е голяма, на пръв поглед е смешно да се надявам някой да ми даде 30лв, ама няколко пъти по 30, пътуване, гориво, сумите си се трупат. Просто ми стана обидно от поведението на тази жена и как ме възприема като мошеничка и за това споделям, съжалявам, ако ще ви се стори смешна тази тема. Заради нейните лъжи отклоних други дарители. Просто вече ще се откажа от дейността си, натоварва ме много.

Коментари

1.   По-добре роди дете, вместо да лекуваш котки. Това едното. Другото - права си като цяло, че меко казано тъпо е постъпила, но като нямаш парите по-добре не се занимавай, защото такива като тази, които не ги слуша главата са много и само излишни нерви.

2.   Ветеринарите са, които се превърнаха в бизнесмени и те като човешките лекари. Довеие в тях- 0!
На твое място ще публикувам името му, протокола и личната му банкова сметка с въпроси дали лекарството не трябва да бъде споменато, защо в личната му сметка и т. н да си знаят хората!
Ако има как ще си измислят 10 различни болести и/или ненужни операции на горките животинки за да смучат пиявиците. И знам за какво говоря защото също съвсем самостоятелно помагам на животинки доколкото ми е възможно. Не разчитам и не вземам дарения никога от никого. Но се случи два пъти да потърся хора, които да дойдат, вземат животинката и се погрижат за лечението им. Следят обаче целият процес.

3.   Вземи се занимавай с дете, не котки.