Споделена история от Други

Имат ли право да ме гонят край блок?
Вече за пореден път ми се случва като застана до някой блок откъм задната му страна (където не е входът му) да излезе някой дъртак на балкона и да ме пита кого търся. А като му отвърна, че не търся никого да започне да мърмори и да ми казва да съм се махнел от там защото му било негова собственост. Яката ми лазят по нервите и само от чисто благоприличие не съм ги напсувал. Въпросът ми е имат ли право да ми държат сметка и да ме гонят от там?

Коментари

1.   Ако си на общинска земя, не разбира се.

2.   Нямат. Влез им и ти в положението обаче. Най-вероятно им е писнало всяка вечер да се събират безполезни наркоманчета на тази пейка и да се хилят като дърта мастия на х*й! Обясни му, че нищо нередно не правиш. Няма никакво право да те гони от където и да е, освен от неговата собственост, естествено документирана, а не на принципа "аз направих тази пейка, моя е".

3.   Ами по принцип нямат право да те гонят стига да не влизаш у тях, ама ти пък каква работа имаш да се моташ до чуждите къщи? Все едно някой да ми стои 1 час около колата и да не ми направи впечатление. Да минеш да, да погледнеш нещо да, да намериш нещо и да се наведеш да го вземеш също, да чакаш някой пак, ама да киризиш без причина става подозрително. Като знаем старите хора какви са сприхави с право ти мрънкат. Едно време входовете не се заключваха и вратите им бяха отворени постоянно, ама никой не смееше да влезе в чужд вход без причина.

4.   Нямат право да те гонят. Ако искаш, можеш да си стоиш там с часове, да си зяпаш в телефона, да му отговориш, когато се появи да мрънка, а после пак да повисиш, игнорирайки мрънкането. А ако имаш куче, е прекрасна идея да го разхождаш точно в този район и дори да се спирате зад конкретния блок. Идеи да искаш!

Аз така бих направил - гоненето от места, на които имам право да бъда, ме кара силно да заобичам тия места и е невъзможно да ме отместят от там доста дълго време. Някой трябва да научи хората да си знаят мястото и територията! А не като сега: един си присвоил междублоковото пространство, на друг кучето му смята цялата улица за своя, трети пък смята, че Парламентът или държавата е негова бащиния и т. н. На това трябва да се сложи край и няма значение на колко години си и дали си сприхав!

5.   Възможно ли е земята около този блок да е собственост на блока? Щом той твърди че е негова собственост може и да е вярно има такива блокове със собствен двор около блока, които не са оградени но са собственост на живущите.
Възможно ли е дъртака да си мисли че задяваш внучката му която живее у тях и седиш там заради нея, а тя се оплаква че я следиш и тормозиш? Възможно ли е дъртакът да си мисли че седиш там за да продадеш наркотици на внука му? И т. н. вероятности хиляди

7.   Разбира се, че нямат право да те гонят, на общинска земя си. Обаче влез и в положението на хората, при толкова кражби е нормално да са бдителни и да обръщат внимание на всеки, който се мотае без видима причина.

9.   А ти що дириш при задните частни на блоковете, м?

10.   Не, нямат. Просто българинът е мнителен, страхлив и всеки непознат го плаши. Не се разправяй с пенсионери, загубена кауза е.

12.   По принцип нямат, но разбери ги и хората, сигурно 20 пъти разни наркомани и клошари са им разбивали мазетата, отделно е много "готино" посред нощ да си се събират под балкона ти тълпи, да крещят, да псуват и да слушат силно музика и т. н. и понеже хора не знаят нито кой си, нито защо си там, ами нормално е да не са щастливи, един непознат да обикаля около блока им нощем. Ти може и нищо да не правиш, но те от къде да знаят, че не оглеждаш района преди поредния набег към мазетата им. И пред вас ако цяла вечер виси някакъв непознат и ти ще се изнервиш и ще се чудиш защо е там.