Споделена история от Други

Защо това се забравя за Русия?
Защо русофобите, като само бълват как Русия вече не била цивилизована държава, а агресор и терорист, как ние не трябвало да имаме нормални отношения с нея, как трябвало да помагаме на Украйна да я победи и т. н., сякаш забравят за едно важно нещо в международните отношения. А то е, че Русия е една от петте постоянни членки на Съвета за сигурност на ООН (другите са Америка, Британия, Франция и Китай). Това фактически са големите победили от Втората световна война, съответно Русия е там като приемник на Съветския съюз. Идеята на този орган е била точно съответните държави да запазят статута си на велики сили. Тоест, колкото и да изолират Русия и да изключват от всякакви организации, не могат да я изключат от ООН. Съответно, тя може да си прави каквото си иска и да наложи вето на всяко решение, което е против нея. Не, че това ми харесва, но такава е системата и единственият начин това да се промени е, уви, само ако има нова световна война. Дори и сега украинците да успеят да победят руснаците, Русия пак си остава постоянен член на Съвета за сигурност, докато Украйна няма да стане. Това означава, че в бъдеще отново Русия може да я нападне и така да продължава, докато не постигне целите си. Затова не разбирам умнокрасивите, не осъзнават ли колко е опасно да се караме със страна, постоянна членка на Съвета за сигурност? Не разбират ли, че ако утре Щатите и Русия се споразумеят България отново да е в руската сфера на влияние, ние нямаме думата, независимо дали ни управлява про - руско или про - западно правителство?

Коментари

51-62 от 62

52.   50- И са нападнали с кораби от морето Варна, Балчик и Каварна през 1915-6г, има и загинали. Обстрелването на Варна е спряно от две немски подводници и е торпилиран един руски крайцер, който потъва край Калиакра. Oбществената реакция е толкова силна, че катедралата "Александър Невски" е преименувана "Св. Св. Кирил и Методий" с пълен консенсус в парламента. Дори Вазов, който е отявлен русофил, приветства това. На 4 септември 1916г конницата на ген. Иван Колев помита руските казаци. „Кавалеристи, Бог ми е свидетел, че съм признателен на Русия задето ни освободи. Но какво търсят сега казаците в нашата Добруджа? Ще ги бием и прогоним както всеки враг, който пречи за обединението на България! ” казва генералът.
Това защо го забравяте?

53.   Да допълня 51: в Катинското клане са избити 22000 поляци, елитът на нацията: офицери и интелигенция. Ходила съм в мемориала във Варшава, могат тръпки да те побият. И дори не са имали доблестта да го признаят, а са обвинили немците. Чак след края на войната се е разбрала истината.

54.   Към последните коментари - ама затова вина имат и днешните ни западни, , съюзници'' - Англия и Америка, които и в двете световни войни са на страната на Русия.

55.   Искам да напомня на русофобите, че лидерите на родната русофобия са били партийци или близки с партийци по времето на комунизма. Христо Иванов пък с кеф ползваше фамилията Бойкикиев, докато му носеше дивиденти, после "стана" Иванов. Всичките рупори на русофобията в България продадоха Русия, за да станат евроатлантици. Сещате ли се, че:
1. продажници ви четат морал?
2. някой ден могат да продадат и новият си "брат", ама вие какво ще правите, когато те си спомнят, че винаги "са обичали майка Русия и са я бранели от западната пропаганда" /предположение в свободен стил за това, което ще разправят/?

Това, ако приемем, че и вие не сте като тях и омразата ви е истинска! Ако сте, направете ни услугата да заработвате пари някъде другаде, за да можем ние тук да си почиваме от платена омраза! Сайтът се казва сподели. нет, а не спечели. нет, за да ви търпим бизнес напъните.

56.   Никой не мрази Русия пич. Просто трябва да спрат да се месят в развитието ни и да ни сънотират.

57.   Знаеш ли кое се забравя за Русия? Тъпият им комунизъм, който са ни тръснали, а има пенсионери, които го харесват и до днес.

58.   Пенсионерите просто харесват времето, когато са били млади. На всичко отгоре е било рай за мързеливите, правят се че работят, получават някакви дребни, но сигурни пари, ако слушкат. Същите тези реват сега най-много по онова време

59.   Не забравям и че Русия е била против Съединението 1885 година и заедно със съюзника си Австро-Унгария провокира западната ни съседка да обяви война на българското княжество по-малко от два месеца след Съединението. "Сръбският удар обаче се проваля за две седмици, а военният триумф на България е и удар по имперските интереси на Русия".
Както и че след началото на войната в Украйна Русия ни обяви за вражеска страна.

60.   Към 57 - това не променя факта, че Русия има постоянно място в СС на ООН и ако нещо не ѝ харесва - хоп налага вето. Нейният върховен управител, бил той император, генерален секретар или президент винаги е имал и има несравнимо по - голяма власт от хора като нас.

61.   60- И за какво я използва тази власт? Да си натъпче и задника с пари, а муцуната с ботокс, да се завре в бункера като плъх, да съсипва живота на милиони хора, не само украинци, а и руснаци. Русия била в СС и налагала вето? Ами да налага вето на санкциите, ако може. Преди няколко месеца генералният секретар на ООН Антонио Гутериш и висши дипломати казаха на специална сесия на Съвета за сигурност на ООН, че войната в Украйна е причинила "неописуемо страдание и опустошение". Лавров напусна веднага след речта си, а украинският външен министър Дмитро Кулеба му се подигра, че днес руските дипломати бягат почти толкова зле, колкото и руските войници.

62.   "Най-голямата съвременна измама е, че България е подлога на САЩ "

България е подлога на САЩ :) Много събития го доказват от 1996 до днес. А през последните 15 години просто се вижда как русофобите се размножават по един неестествен начин. Мода. Американците се бъркат във вътрешната политика на много държави. Инсценираха прояви на насилие в Босна и така си измислиха причина да бомбардират Сърбия. А сигналите за случващото се в Босна дойдоха от български съюзници на НАТО, отишли в американското посолство. Тук е разковничето. Не е случайно, че това е най-голямото посолство на щатите в Европа - София - Южен Парк. Използват бази без пари и не се съобразяват с хората. България е колониален роб на САЩ. Един от многото по света. Щатите си вкараха свой човек във Венецуела да им направи превратите. (още една от измамите) питайте хората по света, никой не ги обича! Особено мексиканците и централноамериканските страни

63.   Ще видим какви ги разправяте европенделите като оръжията, които любимците ви изсипват с удоволствие в Украйна се озоват в ръцете на местни и импортирани престъпници и радикални елементи по улиците на жалките държавички от този малоумен континент - насочени срещу ограничените хорица, които сега пляскат и се напъват за гласност в целия този цирк с предрешен завършек. Стрелбите в Щатите, за които открай време ни губят ефирното време по телевизиите ще ви се сторят на комедиен филм. От друга страна погледнато, това и заслужавате - само че "партньорите" ви ще гледат вашия сеир от домашния си уют, взет на кредит с напечатани доларчета, с кофа пунканки под ръка - как демократично попукват вас и децата ви докато сте излезли да си напазарувате, на разходка или да ги заведете на училище. Този континент винаги е бил разделен, дори на вътрешно-държавно ниво, камо ли практиката "партньори" да гледат да се пре*бат взаимно (например, Великобритания с Брекзита/претенциите си и мн. др. примери от историята). Няма да има оттърване от подобна ситуация - въпрос на време е, а предпоставките са удобно на лице. В идните години ще станем свидетели на далеч по-интересни събития от влизане в някаква си проста еврозона/шенген/женшен/блябля.

51-62 от 62