Споделена история от Други

Влак с прекачване
Добър ден. Понеже често ми се налага да пътувам с влак, и понякога се случва да има прекачване, искам да попитам дали когато си купя билета, са длъжни да ми го кажат, защото рядко го правят. Или трябва човек сам да се интересува.

Коментари

1.   Питай кондуктора. Струва ми се по-просто и лесно отколкото да пишеш тук.

2.   Още при закупуване на билета ти казват за прекачването. Кондукторът като те провери, също ще ти обърне внимание на коя гара имаш смяна.

3.   Въпросът ти е чие е задължението. Задължението къде ще се прекачва е на самия пътуващ! Нито касиерката продаваща билети, нито кондукторът са длъжни да ти казват на кой вагон да се качиш, къде да слезеш и на кой влак да се качиш, отговорността е на пътуващия, така е по цял свят. Ако не знаеш как и къде на всяка по голяма гара има гише информация, там питаш по какъв начин можеш да стигнеш до точката, която желаеш.
Иначе ако си нормален човек работещ с интернет, можеш и сам да си направиш план според влаковете в сайта. Пишеш в гугъл "жп разписание" излиза ти прозорец с полета за начална и крайна спирка (вписваш от къде до къде искаш да пътуваш), натискаш бутон "напред" и ти излизат варианти, информация за прекачвания, приблизителния час на прекачване и времето което ще ти отнеме пътуването до крайната цел.
Примерно искам да пътувам от София до Велинград, излиза ми информация за София-Септември-Велинград, следователно имам едно прекачване в град Септември, избирам да пътувам с първия сутрешен влак с червено ми пише "прекачване" натискам го и излиза прозорец в който е описано в колко часа се очаква да сляза в гр Септември и в колко часа ще тръгне теснолинейката за Велинград, дори и номера на всеки влак в който трябва да се кача е описан и билет мога да си купя електронно.

4.   Твое. Никой не е длъжен да ти е секретарка и да те държи за ръката. Има си сайт, достатъчно лесен за компютърно грамотен човек. Имаш и уста.

5.   В сайта на БДЖ пише дали е с прекачване
Освен това кондукторите винаги те предупреждават че трябва да се прекачиш. Често пътувам с влак и го казвам от опит.
Голяма част от служителите на БДЖ си вършат работата съвестно.
Всяка седмица пътувам по два пъти и съм се нагледал на примери за това как може да си вършиш добре работата въпреки условията.