Споделена история от Други

Какво бъдеще имат хората в България с много активи или бизнеси?
Сериозно.. положението в България не е розово, но какво ще е бъдещето на тези хора които имат много активи? . Примерно имоти, ниви, бизнес с продажба и прочие нещо което им прави повече от 2000лв на месец.?

Коментари

1.   2000 лв на месец ли са 'много активи'?

В България има бизнеси на отделми хора(ЕООД-та), които правят по над 20 000 лева оборот чисто печалба на месец, гарантирам ти го.

Изброявам само няколко: атрактивни ресторанти и капанчета в голям град или по морето, хотели, барове, денонощни магазини, аптеки.

Какво ще стане.. Ами каквото става с всички - някои ще фалират, други ще си съхранят бизнеса и ше го предадат на децата си, трети ще имат проблеми с данъци и т. н. кой каквото го свари.

2.   Ако е много повече от 2000 лв на месец, със сигурност някой ще им почука на вратата за такса спокойствие.

3.   Стабилно!

4.   По-добро отколкото на тези, които нямат активи.

5.   Не знам за другите, говоря това, което виждам аз и за бранша, в който работя. Работя в спедиторска фирма от 5 човека. Работим с цяла Европа. Всеки месец фактурирам по милион - два. Пари идващи от европейски фирми. Комисионната само за един транспорт от един спедитор могат да стигнат и 500 евро. Вие преценете какво фактурират големите компании и какво на месец влиза в страната. Нито един бизнесмен не е беден, но трябва да се преструва на такъв, за да не вдига заплати. Нито България е бедна държава. Във Франция, например, младите хора тръгват по нашия път. Масово не работят и живеят при родителите си. Работя предимно със френски компании и с някои колеги от чужди компании обменяме инфо от време на време.

6.   Ако имат необвързана жена в рода си /или те самите са такива/, не знам за тяхното бъдеще, но се сещам за бъдещето на някои мъже. Иначе по примера на жените - 2000 лева са слаба работа! Не са ли поне 30000, хич не ми ги хвали!

7.   Бъдещето авторе никой не може да ти го предскаже с точност, а предположенията много! Оптимистите ще ти отговорят, че щом един човек е успял да развие много активи или бизнеси е достатъчно умен и ще успява в бъдеще, има много примери за това. Песимистите ще ти кажат че скоро ще се върне комунизма и държавата ще отнеме имането на всички и ще избие онези които не си дават собствеността. Има разбира се хиляди варианти но не е важно материалното, важното е че онзи които е имал достатъчно акъл да постигне нещо, няма как да му отнемат акъла дори и да го фалират и той може бързо да се развие пак, започвайки от нулата.