Споделена история от Други

Живот във Видин
Здравейте. Надявам се да се включат хора, които живеят във Видин. Интересува ме лесно ли се намира работа, какво е средното заплащане, има ли много роми?
Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Не само ще намериш лесно работа, ами и няма да се тревожиш, че ще те изритат щот` не ги кефиш, тъй като конкуренция няма :)

2.   Не се излагай, какъв Видин? ! Не напразно хората наричат този край "северозападнала България".

3.   Като навсякъде по малките градове-работа има, но е нископлатена. Като цяло е доста западнал район с много лоша инфраструктура. Обществен транспорт реално няма, ще разчиташ на кола 24/7. По-гадното е в социалните услуги, защото качеството е много ниско.
Цигани... не е чак като в Сливен или Ямбол, но има доста.

4.   Извинявай, ти там ли смяташ да се заселваш? Като човек, избягал точно от този град, най-чистосърдечно те съветвам да не си го и помисляш! Да, квартирите и жилищата са евтини, но свястна работа няма да намериш. Най-много да слугуваш на някой местен феодал за чисти 700-800 лв. Единствените желани работодатели там са държавата и общината. Само, ч е апетитните места отдавна за запазени за местния "елит" и отрочетата им.
А относно ромите мисля, че няма нужда да обяснявам надълго и нашироко. Има огромна циганска махала (около 10 000 души), а освен това масово купуват и жилища в другите квартали, най-вече в центъра. Просто много се замогнаха покрай гурбетите в Германия.
Въздухът през зимата е отвратителен. Хората още се топлят предимно на кюмбета, а централно парно няма. Някогашният ТЕЦ и каучуковата промишленост също си казват думата.
Ако не бяха родителите ми, нямаше изобщо повече да стъпвам там.

Но в крайна сметка ти си знаеш.

5.   От автора: Благодаря на коментар номер 2, 3, 4. Да, знам, че така му казват на него край, но за съжаление обстоятелствата ме принуждават. Имам скромна сума за къща, а само в този район има къща на два етажа, с приличен двор (около 400-500 кв/м2) и баня и тоалетна, че в пловдивска област това е рядкост. Преди време имах номер на познат, но си загубихме дирите, но той му е казвал, че негов братовчед през 2020 година е работил във ВиК Видин за 600 лева, е, не ми каза каква длъжност, но направо се вцепених. Пак да Ви благодаря

6.   От номер 1: Положителен пост, викаш, и едно "благодаря" не заслужава...
Все ми е тая, само ще допълня за инфраструктурата в самия град - за това вместо да четеш мнения, просто отдели един ден да го обиколиш и сам си прецени...

7.   От автора до н6: Благодаря. Най-вероятно другата седмица ще направя посещението, все пак ме чакат 7 часа път, зима е и дано да не вали сняг

8.   Щом нещата опират до покупка на имот, прецени си сам дали не е по добре да купиш нещо по скъпо с допълнително теглен кредит или да вложиш собствена сума в нещо което не е сигурно дали ще тръгне да се развива. Преди покупка на къща с двор е много важно да идеш да прецениш съседите в радиус от поне 100 метра, що за хора са, не е нужно да се запознаваш с тях ако си срамежлив, достатъчно е само да огледаш къщите и дворовете, за да разбереш с какви хора ще си имаш работа.

9.   По-добре търси в Кюстендилски регион. И там има евтини къщи, но има повече работа, близо е до Гърция, на 40 минути от София и освен това хората са много мили. Там ще се развива много за в бъдеще, а и манталитетът е друг. Дано и около Видин започне да се развива.