Споделена история от Други

Интересно ми е как се отопляват помещения като Кауфланд
Някой знае ли как се отопляват подобни помещения? С климатици или как? Защото у нас с климатик не е комфортно, а там гледам, че е комфортно (може и така да ми се струва, понеже там съм в движение и загрявам).

И друго ми е интересно - как се избягва това топлия въздух да отива горе предвид голямата височина на помещщението, а долу да стои студено въпреки отоплението?

Коментари

1.   Според мен помещенията като Кауфланд са добре изолирани. Ако нямаш добра изолация във вас е логично да не може да те затопли климатика.

2.   Повечето големи производствени и складови помещения в скандинавските страни са с инфрачервени лампи (лъчисти печки) на тавана, които мигновено затоплят всичко, което попадне под лъчите им, но ако ги спреш, усещаш как въздухът не се е загрял. Това е така, защото тези лампи работят по сходен начин като слънчевата светлина: когато си по преки слънчеви лъчи, ти е топло, но на сянка бързо се усеща спад в температурата. В България също част от складовете и предприятията са с инфрачервено отопление. Много хора имат такива печки и у дома си, само че повечето са поставени водоравно или отвесно и са на високи стойки с кръстачка или с къси крачета близо до земята. Продават се и такива, които се окачват на около 2 метра за стената в банята. Предимството им е, че могат да се използват и на открито, в условия на вятър (но без дъжд), като това по никакъв начин не пречи на отопляването на хората в близост до печката. Във Финландия има автобусни спирки с лъчисти печки и така хората през зимата не студуват, докато чакат да дойде автобус.
Аз си купих такава още пред далечната 2007 година и отоплявах с нея около половината от хале с височина на тавана 4, 5 метра и площ 100 кв. м.

- Кифлоприземител

3.   Нарича се децентрализирани климатични системи, търси и чети какво е.

4.   Както например се отоплява летище София, с климатична система. Разбира се няма нищо общо с малките климатици, които всеки от нас има в дома си.

6.   Най-вероятно се със слаб и евтин климатик, тези в големите магазини са съвсем различни, в различен мащаб.

8.   6, ми не са много евтини да ти кажа.

9.   Написах коментар в който казах, че кифлоприземителя пак се е изложил неподготвен и ти драги ми модераторе не го одобри, продължавай да го толерираш, знам, че и този коментар няма да одобриш, но ще го прочетеш, аз в този сайт повече няма да влизам, всичко добро!

10.   Номер 9, за какво "излагане" става въпрос? Би ли си послужил(а) с точен цитат, за да се разбере ясно какво имаш предвид. Ако не си съгласен/на с думите ми от мнение номер 2 горе, то с удоволствие може следващата година заедно да отидем във Финландия и ще се увериш със собствените си очи, че всичко написано от мен отговаря на истината. Който от нас се окаже прав, другият после ще плати разноските и ще се извини. В България също съм работил в помещения с лъчеви печки на тавана, има ги и в някои автосервизи, така че може да ти струва и по-евтино да се увериш в моите думи.
Колкото до това, дали нечии мнения биват с предимство или не, то следва да знаеш, че част от моите мнения в други теми не биват одобрявани, така че и за това си с погрешни впечатления. И докато по мой адрес често се сипят какви ли не грозни епитети и лъжи, то аз никога не съм си позволявал да отвръщам с грубиянско отношение към друг потребител; това може лесно да се провери с търсачката тук.

- Кифлоприземител