Споделена история от Други

Защо масово хората заклеймяват, без да знаят нищо
Има ли такова понятие в психологията? Почти всеки като чуе например биткойн и първата му реакция е "пирамида"? За да не се измести темата, бързам да уточня, че тя не е дали биткойна е или не е пирамида. Просто давам това като пример. Въпросът ми е защо повечето хора имат мнение за нещо, за което не знаят нищо? Приветствам мнението на всеки, дори да е негативно, но стига то да е информирано и аргументирано. Разбирам човека да се е поинтересувал какво точно е и тогава да има мнение. Защото иначе е несериозно и все едно аз да кажа, квантовата физика е безполезна, при положение че дори не знам какво точно е квантова физика.

Коментари

1.   Най- ниските "интелекти" отричат това, за което дори не искат да знаят...
Ей така лесно се е прекарал първият световен ред с регионите например.
Днес за тях всичко е "божа работа" - това обяснява всичко и няма нужда повече да ровят, да поемат отговорност за без/действията си, да разследват/учат/ опознават.
Само е пример е също, но много хора са така.
Вярно е също, че се постараха последните две поколения да с приспан любопитните учен, който всички носим в себе си. Подават сдъфкана информация, която трябва да приемеш за вярна и повтарям като папагал, накрая и себе си убеждават, че е точно така.
Не търсят други източници, други теории/доказателства/мнения или просто друго мнение.
Базови хора с базови нужди.

2.   Защото Е пирамида. И тази дума е измислена от хората които знаят нещо по въпроса. Няма нужда да откриваш топлата вода.

Наиграхме се на фараони до виденовата зима... не благодаря.

* Гугълни термина Да Ма - бабичките в Китай и виж кои са фараоните на биткойна. Гугълни малко и името Сергей Мавроди.

3.   Има адски лесен отговор. Защото хората искат да бъдат приети и да са част от стадото или групата. Никой не харесва да е грешен, никой не харесва да те отдалечава от зоната си на комфорт. Единствено е важно да си приет и да си част от тълпата. Там е сигурно и комфортно

4.   Не е нужно да знаеш и да си много навътре с нещо, стига да имаш достатъчно добра обща култура, аналитично мислене и умението да отсяваш фалшивата информация в нета. Относно конкретния ти пример - от квантовата физика не се е разорил до сега някой, докато от шиткойни може да откриеш истински истории колко искаш... Не ти беше добър примера, но мисля, че ти отговорих на въпроса.

5.   Всичко, в което наливат много хора за да изгубят много други хора и трети малко на брой хора да станат богати с тези пари е пирамида. Всички друго казано е празни бръщолевения на цел да се набутат повече хора. Точка.

6.   2, гугълнах ги. Първото въобще не ми излезе в гугъл, а втория не видях да има нещо общо с биткойн. Има нещо общо с някаква китайска криптовалута менте, която не е биткойн. А между другото биткойн не е криптовалута.

7.   Ето ти най-важният аргумент-защото хората масово са СТРАШНО ПРОСТИ, ЗЛОБНИ и НЕВЪЗПИТАНИ! По-добър аргумент от това НЯМА да намериш! Простата истина.

Аз имам предвид други неща-съвсем за различни неща си мисля, като го пиша това, но не е ли така в почти всички аспекти в тоя свят?

Лепване на етикетлПредразсъдъци. Изливат злоббата си ей така, за да им олекне малко на скапания живот! .... Защото са ПРОСТИ и не разбират колко се излагат...

Номер 3-да, това е най-лошото-че повечето искат да са част от стадото. Интелигентните хора могат да се справят БЕЗ това-те знаят колко е важно да бъдеш ИНДИВИДУАЛИСТ, да си НЯКОЙ в тоя живот, а не тъпа овца! .... Модата е за тези, които нямат стил! .... За тези които не могат да разсъждават сами за себе си! За тези, които никога няма да бъдат нищо повече от обикновена овца, нямаща право да излезне от загръждението си и да пасе на воля! За СТАХЛИВИТЕ хора. Тези които нямат достойнство...

8.   5, значи и златото е пирамида.

9.   Защото хората имат лошият навик да знаят повече от нас, а ние си харесваме нещо или някой и за нас тези хора заклеймяват без да знаят нищо. Все пак това, което харесваме, трябва да е хубаво - какъв е тоя там, че да казва нещо различно? Ето, реших ти проблема!