Споделена история от Други

Постоянно мисля за смъртта
Здравейте на 38 години съм, омъжена имам прекрасен син на 16, здрави родители, но от няколко месеца се случва нещо с мен, постоянно мисля как ще свърши живота ми и как умирам, това ме плаши. Но най лошото е че постоянно мисля как ще протече живота на синът ми, представям си че няма да има приятели, жена деца, че ще бъде цял живот сам самотник, че ще бъде предаван и от жени и от приятели, постоянно си го представям как умира самотен старец и няма да има кой да го погребе дори. Не знам какво се случва с мен, не изпитвам никакви други чувства, никакви други мисли, нищо не ми се прави, ставам сутрин от леглото с мъка и тежест в душата. Само бъдещето на детето ми е пред очите и то към лошо бъдеще, представям си какви ли не лоши неща.

Коментари

1.   Погледни от добрата страна - оттатък е по-добре, щом никой не се е върнал.

2.   Имаш нужда от мозъчен рестарт.
Върви със синът си в някое китно селце населено с млади хора за 1- 2 седмици. Да видите живот в натуралната му форма, може би ще ти помогне да смениш фокуса.

3.   Е, защо пак същият пост? ! Нали този пост-отпреди седмица-пак го беше пуснала, дори може и да не си жена, а да си правиш майтап с хората в тоя сайт! Доста хора ти отговориха вече, към СЪЩИЯТ ти пост отпреди дни...

4.   Тревожно разстройство.

5.   Номер 3, съжалявам, истинска съм просто не открива поста си и помислих че админа не ми го е качил

6.   Един мъдър човек никога не се страхува от смърта. Той знае, че душата прави тялото живо. Когато тялото умре душата просто се преражда в едно друго ново тяло. Това е истината, но много хора дори си нямат представа от прераждане затова те страдат в живота си от невежество.

7.   6, според мен хората или поне аз се страхуват не толкова от самата смърт, а от процеса на умиране. Защото си е мъчително в повечето случаи. Ако не вярваш, дай да ти потопя главата под водата за 5 мин., пък ти колкото и мъдър да си, няма да ти е много приятно.

8.   Ат автора, мен не ме е страх че аз ще умра, страхът ми е как ще го понесе синът ми, и ще има ли някой до него тогава да го подкрепи.

9.   Отиди на църква и се помоли. Повярвай в Бог, или в Буда. В крайна сметка всеки човек е на земята, за да научи определени уроци. И ти имаш, и синът ти ще има. Когато ги научи ще е ОК. А в крайна сметка го прати в чужбина, в някоя цивилизована страна. Там ще живее по-леко и сигурно. А ти отиди на психолог да си поговориш с някого. Душата е безсмъртна и отива в други светове.

10.   Психиатър и/или психолог.

Ще се оправят нещата.

11.   до 7
Процеса на умиране зависи от много неща. Ако ти НЕ спазваш правилен начин на живот, като напромер пушиш цигари от дълги години, пиеш алкохол много, храниш се с много лоша храна, не се движиш въобще и на всичко отгоре си и много заядлив с хората, всички тези неща се отразяват след време на различни органи от тялото и след време афектираните органи започват да те болят. Много ясно, че такава смърт ще е мъчителна. Но ако се храниш с натурална добра храна, не пушиш, не пиеш алкохол и се движиш постоянно или казано иначе, водиш много правилен начин на живот и си в добро здраве, умирането няма да е мъчително.
Маят баща умря както си спеше, един мой приятел също умря в съня си, а и други хора са умирали по подобен начин.
Запомни едно нещо, смърта настъпва когато ДУШАТА напусне тялото. Ние всички ще умреме някога, от това отърване няма, въпроса е кой кога. Аз не се страхувам от смърта защото спазвам много правилен начин на живот. От много години съм също и вегетарианец и всеки ден вървя по 2, 3 километра.

12.   Аз виждам родител притесняващ се за бъдещето на детето си.

Ще Ви кажа едно, нормално е да се притеснявате. До колкото разбрах имате съпруг и родители. Поговорете с тях, те ще разсеят съмненията Ви, също така, детето има тепърва много време и път пред себе си, никой не знае на къде ще го отведе и как ще протече живота му.

Ако толкова много се притеснявате, тогава въпреки, че децата, трябва да изберат сами пътя си - то може да се опитате да го побутнете и насърчите в определена посока на личностно/професионално развитие.
Кандидатстване, работа, спорт, езици, каквото ви дойде на ума и към каквото има интерес.
Няма вариант да не го интересува абсолютно нищо.

13.   Защо имате толкова ниско мнение за сина си.
Ако има проблеми с общуването, го водете на психолог, терапевт или друг специалист, вместо да се притеснявате. Давайте му и подходящи книги.

14.   Новото раждане е много по-сложно и стресиращо отколкото смъртта. Всъщност смърт в нашето буквално разбиране няма.