Споделена история от Други

Как бихте описали българите с една дума
Знам, че всеки е различен, но все пак всеки народ си има характерни общи черти, присъщи на повечето. Например за евреите е характерно да са стиснати, за руснаците да са алкохолици, за испанците - весели и шумни. Кое е това качество, което най-добре описва българина?

Та ако можете да използвате само една дума, за да опишете българите, която би била тя?

Коментари

2.   Въздух под налягане.

3.   Русофили роби на Путин

4.   Селяни

5.   надупени

6.   За какво я пускаш тая тема? Всичките комплексари българомразци да се изредят да ни описват само негативно ли...

7.   Боклуци.

8.   Завистливи.

9.   Завистливи - с една дума
Завистливи и злобни - с две думи

10.   Голчовци мегаломани. Не мога с 1 дума. Номер 2 много точно се изказал.

11.   Разединени.
С една дума е това и това ни е проблемът, според мен, естествено.
Тук е ясно, че ще има лоши коментари масово и ние ще сме най-големите ганьовци и подобни. Само че кофти хора има навсякъде по света и дори в много развити държави престъпността е не по-ниска, а хората че са учтиви, не значи, че са добри хора и не са и те "ганьо".
Та, защо разединени и защо това ни е проблемът?
На първо място, ние не можем да се кооперираме и да имаме по-добра производителност, да имаме гръб един на друг, за да не могат разни политици, робовладелци и подобни, да се ебават с нас. Всеки гледа себе си и той да е добре, няма го колективното. Във времето, дори човек да е добър, да опитва да следва законите, да се старае да е читав човек, вижда, не само, че не успява или много рядко и трудно, а за сметка на това пълни нещастници, егоистични и глупаци без скрупули успяват. Това въздейства на човек и той започва да се гневи, а някои накрая стават същите егоистични хора и гледат само себе си, пристъпват закони, само и само да не са в мизерията. И така си вървим в матрицата. Ако по някакъв начин, някога, случим на управници и/или хората успеят да се кооперират, да се види, че се ценят умения, качества, че се спазват закони, болшинството от хората ще се променят наобратно към по-добро. Не всеки иска да пристъпва закони, да краде или да емигрира дори, просто заради тази система и заради това, че всеки се оправя по единично, нещата стават такива, каквито са. И затова сме такива, каквито сме.

12.   Има и добри, има и лоши хора, обаче според мен неблагоприятните условия на живот водят до едно психясване на българина. Както и от коментарите си личи, всеки си мисли, че всеки е срещу него, всеки ще му направи мръсно и тн. Хората имат финансови проблеми, семейни проблеми, на работата и всичко това ги скъсва. Често забелязвам, че хората на улицата са доста занемарени, това е признак на депресия и аз не се поддържах, когато бях толкова негативен човек. Ако хората започнат да убиват демоните в главата си, животът им ще стане доста по-хубав.

13.   Авторе доволен ли си, всеки е описал себе си?

14.   Всякви хора има и е неуместно да пускаш такаква тема. Има и боклуци има и читави хора. Читавите сигурно са по-малко ама т'ва не означава да слагаме всички под общ знаменател. А тия дет са писали само негативни неща с една дума са супер забили.

Хан Крум

15.   Страстни.
Колкогто и да са груби, лицвемерни и гадни, обичат живота.
Срещал съм и добри, мили и нежни, които ценят живота.
Абе бъркотия е, но съм забелязал, че независимо от всичко, българина е сърцат човек, който може и да е селска пияница или изпипана мацка като модел или баба с добра пенсия, но абсолютно винаги са хора на крайностите. Заюо не знам. Лоши или добри, тъпи или умни, ми прави впечалтение че говорят, действат или гледат бездйствайки със страст. Лично мнение.
ПС Аз съм заек на 23 години.

16.   Индивидуалисти, което е добре.

17.   Минутка мълчание! ...

18.   Прости

19.   родоотстъпници, дупедавци...

20.   Този, дето е пуснал темата българин ли е? Или е някакво тролско мекере?

22.   20, не аз написах коментарите. Аз просто питах. Защо аз да съм мекерето? И защо агресията ти е към мен?

23.   Ограничени.

Black Sabbath

24.   От край време се колебая между Тъпунгери и Олигофрени. Но с всеки изминал ден се убеждавам, че е именно второто. Невероятно е, че все още имат държава.

Чорбаджията на курникът

25.   Лъжливи буболечки, едва ставащи за чеп за зеле.

26.   Спрямо европейците интересни

27.   Мрънкачи.
Не казвам, че животът ни е лесен, но такова мрънкане и оправдание само в България съм виждала. Все някой друг ни е виновен за трудния живот, то не са 500 години османско присъствие, то не са руснаци, американци, ЕС... само ние нямаме вина, че сме бедни. Уникален народ!

28.   Обременени.
От родители, от общество, от всички. С негативизъм.

29.   Подкрепям 15. Българина е емоционален. Винаги е в крайностите