Споделена история от Други

Няки печели ли от акции и облигации?
Здравейте,

Интересно ми е да споделите вашия опит с онлайн търговията и инвестиция в акции и облигации. Казват, че облигациите били по-малко рискови. Не съм ги пробвал, но нека тези дето са пробвали, да пишат. Аз пробвах да инвестирам в акции и ще споделя моя опит.

Понаучих доста неща откъм инвестирането в безналични акции. Впуснах се да инвестирам. Видях, че може да се печели не само от дивиденти, но и от покупко-продажба на акции, но само чрез закупуване на реални акции и без ливъридж.

Тези дето използват ливъридж, губят, а и таксите му са високи. С него могат да увеличат многократно печалбата си, но и да загубят също така многократно, затова не го използвам, а и богатите хора като Уорън Бъфет инвестират в реални акции и не играят на хазарта ливъридж, за да „увеличат“ печалбата си.

От скромния ми опит с eToro видях, че при инвестирани 1400 долара може спокойно да се печелят по 100 долара на месец от покупко-продажба на акции, а ако се инвестира в такива компании дето изплащат над 50% дивиденти, може дори повече да се печели от дивиденти, отколкото от покупко-продажба и инвестицията да е дългосрочна с цел получаване на дивиденти.

И забележете, не съм професионалист, а любител. Не е нужно да вися 12 часа на ден пред компа и да дебна борсовите цени как се променят, всичко го автоматизирам да се продава и купува автоматично на желаните от мен цени, без да ми пука кога ще се купят акциите или кога ще се продадат.

Познавам едни англичани на село дето само от това се издържат, но за мен това е допълнителен доход. Никой не зная накъде ще тръгнат борсовите цени.

Някой от вас инвестирал ли е в безналично злато? Оказа се, че е скъпо удоволствие с ежедневни такси и е по-изгодно физически да го притежаваме за дългосрочна инвестиция.

Коментари

1.   Би ли обяснил каква ти е стратегията, че с 1400 капитал правиш 100 на месец? Ако отговориш, ще е обясня и моята стратегия и в какво инвестирам успешно.

2.   Инвестирал съм в Tesla, в петролни компании като Petrobras, в златодобивни компании, в компанията Zim Integrated Shipping Services Ltd. Последните 2 дават дивиденти над 50% и са подходящи за дългосрочна инвестиция, но може да се печели и от къси позиции, т. е. от разликата в цената на книжата.

3.   Как инвестирате от картова сметка с лева?

5.   До номер 3. Да, от картова сметка в лева инвестирам. Певалутира се после в желаната валута, но има на повечето места такса за превалутиране при превод.