Споделена история от Други

Защо българинът мисли единствено за себе си?
Здравейте, мили хора! Тази пандемия дооста ясно ми показа, че хората (нашият народ) са големи егоисти и не се интересуват от другия. Направо не знам откъде да започна, че не издържам вече! Просто вече няма накъде! Нито критично мислене имат повечето хора, нито пазим чистота, нито елементарна здравна хигиена, нито отговорности, лицемерни са... абе нямам думи. Защо според вас? Обичам си родината, но вече наистина ми писна всичко това! Все да минем между капките, все "мен това не ме интересува, да се оправят"... пък за култура и такт изобщо да не говорим. Защо не можем да бъдем единни? Кога ще се изкорени тоз' балкански манталитет? Как се живее с тези хора? Как се абстрахирате от простотията, дори когато са ви семейство? Изобщо, много ще се радвам ако се оформи дискусия и всеки да сподели своите виждания, съвети и т. н.
Благодаря!

ПС: извинявам се, ако ви звучи глупаво, но просто ми писна яко вече.

Коментари

1.   Върви си бий ваксините, пий си хапчетата и ако трябва търси професионална помощ...

2.   Не разбирам хора като автора, за мен те са егоисти, щом очакват хората да се съобразяват с тях. Реалността е че който го е страх от мечки не ходи в гората, щом си решил да вярваш в пландемии, заключи се сам у вас и не пускай никого, създай си собствена обеззаразена оранжерия.
Иначе се видя че българие сме единни, реално се ваксинираха по малко от 30% и то защото раздадоха на пенсионерие по 75лв за да се ваксинират, реално ваксинираните по тяхно желание са под 10% следователно българите са единни в недоверието си към измислени пландемии, колкото и да им набиват по телевизиите ежечасно че всички ще умрът, българите са единни и излязоха прави, взеха че оживяха над 99, 999%, въпреки че не спазваха наложените инструкции и носеха маските под носа.

3.   Такъв си е Ганьо и сме си виновни само и единствено ние. Докато самите ние не се променим, ни политици, ни никой не може да ни оправи. Но за жалост факта, че си отговорен сам за своя живот е нещо, което българинът не може да приеме.

4.   Прочети определението за осихопат и ще разбереш. 80% от хората у нас се раждат психопати.

6.   Как? Общувам минимално с българи и изобщо балканци, защото гърците например са същите, че имат и още по-лоши черти. Но поне за разлика от нас умеят да се забавляват искрено. Но предпочитам да общувам с други чужденци.

7.   Защото никой не е длъжен на никого, капиш?

8.   Защото животът ни е скапан, затова. Защото няма как да помагам на някой непознат, при положение, че на мен няма кой да ми помогне. Помагам на хора ако ме помолят и ако са ми симпатични. На мен също има кой да ми помага. Обаче го има и моментът, че всяка помощ е до време и изисква взаимност.
Но... животът ни наистина е скапан. Хората около мен са по-скоро нещастни, отколкото щастливи. Е, как нещастен човек ще се интересува от някого? Като сам на себе си не може да помогне? !

9.   Според мен винаги е било така в това племе. Комунизмът беше позамазал нещата, като наложи дух на заедност, общност, вяра в бъдещето и т. н., но беше изкуствено.

10.   Грешиш. Винаги съм го казвал, и пак ще го кажа. България ще се оправи точно, когато всеки наистина започне да гледа себе си. В момента всеки гледа другия. Който разбрал, разбрал.