Споделена история от Други

Какво ще кажат хората? Или по-точно, съобразявате ли се с хорското мнение?
Съобразявате ли се с хорското мнение? До колко? На каква цена? Защо? ...
Сега ми се струва, че всеки втори, катогорично ще каже:
-Не, в никакъв случай!
Но, сблъсквайки се с ежедневието, аз мисля, че волно или неволно, всички го правим.
Стоя и си мисля тук, как има хора, които са направо зависими и все си повтарят - а хората какво ще кажат. Направо се ръководят само от чуждото мнение. Нямат свобода...
А вие как мислите и интересувате ли се от хорското мнение.

Коментари

1.   Само с мнението на хората, които уважавам и обичам. А те са малко.

2.   Привет!
Истината е, че почти всеки се интересува от мнението на другите. В много случай обаче, от мнението не на непознатите, а от мнението на хората от средата и обкръжението му (тези които смята за приятели, близки или колеги например). Аз например, през стабилна част от съзнателния ми живот съм бунтар и се научих да не ми дреме, но в началото не беше така. Трябваше ми време да ми “пораснат топки”. Човек за да спре да му пука до голяма степен, трябва да се чувства добре в кожата си и да няма нужда от одобрението на другите. Този път обаче не е лесен, трябва да натрупа първо мнение за себе си и самочувствие, но не такова без покритие.

3.   До определена степен сме зависим и трябва да те интересува. Ако си на нова работа и колегите ти и по-специално старите работници не те харесат, няма да се задържиш там. Ако роднините ти не те харесват няма да имаш близки хора. Ако в училище на те харесват ще си аутсайдер и това може да въздейства много силно на развитието ти като личност и човек. От друга страна не трябва да ти пука какво ще кажат хората примерно, ако се разведеш или имаш пари, а живееш скромно караш ефтина кола и носиш дрехи втора употреба. Трябва да знаеш границата между свободата и това да печелиш хора.

Чингис Хан-Скандинавеца

4.   За съжаление имам проблем с това и ми влияе. Постоянно някой се меси, дава съвети, обижда, тъпи коментари, несъобразителност. Вината е в мен, добронамерена, деликатна.... а масата не са така. Ако си купиш кола, ще ти кажа, супер, със здраве да си я караш. Но масата ще каже еее колко струва, от къде тези пари. Аз не се карам, но се дистанцирам и хората искат още повече да контактуват с мен и се чудят къде е проблемът. Някак си тежат ми отношенията.

5.   Аз не живея за хората и не ми пука какво мислят! Аз се съобразявам с Божиите принципи и живея според тях!
Кой каквото иска да мисли и говори далеч ми е от сърцето! Пука ми само за мнението на хората около мен които са ми най -близки и на сърце!
Хората живеят и се ръководят от моди които са временни и нямат никакъв смисъл или значение!

По принцип съм човек който обича да слуша за чуждият житейски опит за да не повтарям техните грешки и да
Размишлявам над чуждите постъпки!

Жена на 25

6.   Хората винаги ще кажат нещо каквото и да направиш. Живота си го определяме ние. Няма как да знаем всеки какво мисли. Всеки мисли по различен начин за нещо. Пък хората с нищо не могат да ни помогнат, така че не е важно.

7.   Важно е твоето мнение то е фактор, а това кои какво мисли, си е тяхна работа.

8.   Бих искал да попитам дали но. 5 е омъжена, защото ако не е, веднага я вземам

9.   Аз благодарение на това, че ми пука от чуждото мнение просперирах. :)
Коментарите и подмятанията на обкръжението ми преди ми дадоха такава мотивация, гориво, което не ми позволяваше да се откажа... и сега мижитурките не смеят да гъкнат. :) Най-доброто отмъщение за враговете ти е да станеш версия, която ги превъзхожда многократно.

Успех!