Споделена история от Други

Въздействието на чалга манталитета
Голата плът продава - факт! Не е важно дали имаш нужните гласови данни, за да пробиеш в чалга бранша, нужна е само добра визия, която да коренспондира с вида на жените, практикуващи най-старата професия. Пошлост, порнография, кючеци, просташки текстове, изобилно количество силикон... как е възможно днешните маладежи да харесват подобна музика и защо? Защо хората, които не понасят тази музика не се обединят срещу нея? Тя разваля младите, ценностите, начинът на поведение и мислене. Масово млади момичета копират визия и поведение на фолк певиците, с което и те наподобавят проститутско излъчване. Чалгата оказва голям психологически ефект с пагубно въздействие.
Слушането на долнокачествена музика може да е липса на вкус, но какво да кажем за чалга манталитета?
Ето това най-много ми бърка в здравето. Тъпи и агресивни говеда с бръснати глави и техните прости, евтини, вулгарни и меркантилни жени – това са ценностите, които тази музика възпита. И продължава да възпитава.

Коментари

1.   Такава ни е държавата. Евтини жени, копия на чалгарки като визия, говор и държание. Прости мъже, мятащи салфетки и бройкащи женки по чалготеки. Селяния.

2.   Хамериканската чалга е по-добра, а? Майлиту, Сам Смит и т. н. не показват същото? Докато родителите са пуснали децата на самотек лапетата ще копират. Ако не е нашата чалга ще е нещо друго. И аз пораснах с чалга, Мишо Шамара и т. н. Ама не съм нито наркоманка, нито имам к. рвенско излъчване. Музиката не е за възпитание, а за забавление, чиче.

3.   Авторе, донякъде си прав.
Проблема обаче е, че подрастващите са закърмени с тази музика. Питай някой чалгар дали родителите им не са слушали чалга и те. В повечето пъти и те слушат. Пошлост и простотия се предават по наследство, поне често става така.
Аз бях закърмен с друг тип музика и ценности понеже родителите ми са класически музиканти (майка ми е диригент, баща ми е преподавател, композира и на свободна практика за част от продукции в опери и театри).
Например произведението с което израснах беше “Лебедово езеро”, след години като го чух на живо и се разплаках, буквално. Но съм изключение…
Факт е обаче, че чалгата “възпитава”, и е факт също, че родителите на много деца са “възпитани” от философията на “води ме в някоя квартална кръчма и поръчвай”.

4.   Манталитета не е инспириран от чалгата.
Тя е по- скоро следствие.
Има курви и курвари които не слушат чалга.
Дали в другите страни където няма чалга положението е по- различно?

5.   И аз съм мислил като теб не само за чалгата, ама и за много други неща, които изкривяват обществото. В последствие обаче осъзнах, че това е добре. Добре е, защото ти изпъкваш на фона на утайката, демек за теб става по-лесно поради липсата на конкуренция. Нямаш представа какъв кеф ми дава всеки ден да гледам такива безполезни и ненужни индивиди, на които дори не гледам на хора а на някакви такива водорасли или червеи и ми е хубаво, защото живота ще ги нареди, което ме радва. Те са там и са такива, за да можеш ти да изпъкнеш.

6.   2 айде все американците това онова, а виждял ли си каква е популярната музика в Чехия, Словакия и Унгария примерно? Да, имат някой и друг рапър, които са като нашите, но поп музиката им е нещо като поп и рок, съвсем нормални изпълнители. Дори и да кажеш, че Дара Ролинс примерно се държи и облича предизвикателно поне текстовете на песните й не са пошли, а и има гласови данни, каквито повечето нови у нас като Диона, Джия, Тита, Дара и т. н. нямат.

7.   Не е само музика. А какво ще кажеш за американските филми?

8.   Това са подбрани проститутки, а не музиканти! Те никога няма да разберат какво значи да си творец музикант! Лягам от смях всеки път, когато мъжете им ги пребиват.

9.   Има чар този тип музика. Естествено, когато се доближиш до такъв тип среда.

10.   Има всякакви отрепки които не слушат чалга. На някои им влияе на други не. Тя не е единственият проблем. При показването на плът и известни и неизвестни певици го правят. Истината е, че само с талант не се пробива.

11.   Чалгата трябва да се изучава в училищата, това е жанр обогатяващ човешката душа с най-нежни чувства. Едно от малкото смислени и перспективни неща, носещи успех на индивида копиращ тази субкултура. Чалгата е еталон, символ на еволюционна градация и основополагащ камък за поколения напред. Това е класика, издържала превратностите на размирните ни времена и опора на мултикултурната ни нация.

12.   Не защитавам никого, но като започнете да ми определяте хората само по едната музика не Ви разбирам. Познавам хора, слушащи пънк. Те ми споделиха, че се забавляват като ходят по концерти. След което се напиват и понякога се сбиват. Е кое е толкова възвишеното в тях не знам. Познавам и един заклет рокаджия. Ами много ми навреди в живота и като цяло е подъл човек, който винаги когато може създава проблеми. Аз не харесвам хора с татуси и пиърсинг, но трябва да обобщавам ли? Значи 100 кила е пример за качествена музика? Той няма вулгаречни текстове, а е много възвишен "музикант" хаха. Или онази смешка Криско, имитация на рапър, прехвърлил се към чалга индустрията. Всички наши т. нар. звезди са жалка имитация на чуждите. Липсва качествената бг музика.

13.   2 до 6 Невъзможно е да накараш млади хора да слушат класически и естрадни величия. На младите кръвта им "ври". Като минат една определена възраст тогава добиват представа кое е стойностно и кое не. Родителите са главните виновници за това как изглеждат и се държат децата им. Музиката е хубава или лоша. Простотии има във всеки жанр. Да плюеш по балканската музика е все едно в държавите от Латинска Америка да плюят по латино музиката. Музиката в Бразилия, например, наподобява нашата чалга, танците също. Както и текстове и клипове. Музиката не е за възпитание, както казах.

14.   Проблемът не е в музиката, като има фенове на тая глупост чалгата, нека си я слушат. Проблемът е в манталитета на хората, които са и фенове. Каквато и музика да слушате, няма как да ме убедите, че най-хубавия подарък за 16 годишния рожден ден са силиконови цици, нито пък ще изпадна в луд възторг, че мечтата на синът ми е да стане сутеньор с голям черен джип и златен ланец. За това става дума! А иначе кръчмарска музика си е имало винаги и който иска, ми нека си я слуша, но да не я "изнася" извън кръчмата и да не я превръща в начин на живот.

15.   Много неправилно обвинявате, може би с цел да прикриете истината.
А истината за липсата на морално поведение не е съществуването на музика, филм или тъпи вицове, липсата на морално поведение се дължи единствено на липсата на възпитание. Никоя песен, филм или друга простотия не може да провали добре възпитан млад човек, а зле възпитания просто бива налапван като клиентела на точно тази индустрия.
Всичко разбира се си има обяснение. Веднага след комунизма, моралът бе обявен за остаряло комунистическо поведение. Тогавашните тийнежъри са родители на днешните млади, те възпитаха децата си че спазването на добро поведение е неправилно и присъщо само за комунистите от които са се "освободили".

16.   Кой ти каза, че няма чалга в другите страни? .
Бионсе, Риана и целия им арсенал от чернилники в щатите какво е според тебе?
Или английския ти е беден и не разбираш смисъла на песните им? ... ако изобщо има някакъв смисъл

17.   Чалгата е следствие на българският манталитет, а не резултат от него. Самото слушане на музика не би следвало да ти навреди. Вредят подражаването, вредят липсата на здрава ценностна система. Можеш до слушаш най- пошлата чалга, но при стабилно възпитание това няма да ти повлияе. Отказвам да повярвам, че някой е толкова глупав, че слушането на даден жанр да го превърне в Сузанита номер две, с някакво изключение на тинейджърите, защото са по- податливи на влияния, и все пак, не са толкова тъпи.

Black Sabbath

18.   Чалга култура, чалга политици, чалга държава и после се чудим защо сме на това положение.

19.   Чалгата по дискотеките се появи през 1995 - 1996 г. и едни от първите бяха "Радка- пиратка" и "Хищна хиена", преди това чалга имаше само по сватби на недоучили простаци и най-вече в връбския и вариант. Подигравателно наричахме тази музика "сърбежи".
През тийнейджърските ми години не пускаха никаква българска или сръбска музика по дискотеките. Само западни хитове. Имаше и училищни групи, свирещи рок или метал. Беше различно.
Вихърът на чалга простотията се заформи 1997-1998 г. и оттогава е любима музика на всички безмозъчни амеби.
Те междувременно дадоха поколения и ги закърмиха въс същата тази пошлотия.
Тъй като около 3 милиона българи са емигрирали, предимно високообразовани и интелигентни хора, които не слушат подобна музика, у нас % на простаците остана по-висок.
Личи си и по политическите избори през последните 14 години.

20.   Като човек, интересуващ се от езотерика мога да ти кажа, че всичко това е направено с цел. Музиката се използва от тайните общества, които ни управляват, да пропагандират идеите си, в много видеа вкарват масонски символи като шахмат, триъгълници и други. Тези масони са сатанисти, те са толкова силни вече, че дори не е нужно и да се крият. Има един цитат “Ако искаш да скриеш истината от хората, сложи им я в лицата”. Сам Смит беше облечен на Грами мисля, че беше не следя, буквално като дяволът. И Лил Нас Х също и много звезди. Те искат да направят светът по един определен начин, който е в тяхна полза и успяват, защото повечето хора са заблудени. Това е в целият свят, а България е част от него също и логично и тук да го има това нещо. Кой мислите, че е създал феминизмът, консуматорството, болестите, медиите, това с pronouns, rat race, училището, по начинът по който са си (неправилно изградени), ами именно тези общества, които ни управляват. Хората много се отдадохме на удоволствията и загърбихме морала, точно това е нещото, което сатанизмът цели и представлява. Има твърде много заблудени хора, ако свалим чалгата (ако все пак е възможно), то тогава ние трябва да свалим още стотици други неща, за да може да се оправи човечеството. Но затова са нужни много хора, които да се осъзнаят. Дори да се премахне чалгата, ние трябва да премахнем и тикток, медиите, световните музикални звезди, които са продали душите си на дявола, капитализма, социалните мрежи, телевизията и още мнооооого други неща. Само, че тези силни масони няма да го позволят и няма да ни оставят да им пречим да ни контролират и да правят пари. Андрю Тейт е от хората, които са осъзнати и говорят за всички тези неща, нашумя и съответно го вкахара в затвора и ако продължи ще го убият дори. Те премахват хората, които са осъзнати и опитват да пробудят и другите. Ние сме едни марионетки в тяхната система. Аз като тийнейджърка слушах рап и поп и се чувствах и държах по един начин, после реших, че ще слушам музика, която не е мейнстрийм, успокояващи мелодии за медитация и мога да кажа, че вече мисля и се държа по по-различен начин, по-спокойна съм, визията ми се промени и не изпитвам нужда да се обличам разголено както преди. Аз съм забелязала, че в музиката главните идеи са жената да се облича като уличница, защото е модерно, красиво, секси и признак на сила, другата е това жената да бъде материалистка, а мъжете да използват жените като сексуални обекти и да се чувстват горди от това, че имат много жени и имат пари, с които да се фукат и харчат за глупости.