Споделена история от Други

Не вярвам на никого!
Защо не вярвам на никого? Нито на гаджето ми, нито на приятелите ми, на родителите ми, на абсолютно никого! Съмнявам се във всяка една дума, без значение от кого е казана. Не съм затворена личност, напротив, излизам постоянно. Различни места, различни хора, но никой не може да спечели доверието ми...

Коментари

1.   И аз съм така, но имам поводи. Една от "приятелките ми" се оказа толква смешна и стисната (няма да казвам защо), гаджето ми (бивши) забиваше една моя "приятелка", а тази "приятелка" от своя страна го сваляше на РД-то ми и още и още неща... С право нямаш вяра на никой, човек дори на себе си не може да вярва в тия времена..

2.   Пич, доверието се печели, при тва е адски непостоянно. Дори да започнеш да вярваш на някого, може да загубиш доверието за 1седмица. Нямаш проблем, отпусни се малко и всичко ще е ОК. И аз трудно вярвам на хората, ама пак се доверявам. Нали знаеш рискове и пак рискове, какво толкова може да е. Пък и може би си по-съмнителен или пък ревнуваш, не се знае, може да са прекалено много неща, но нито едно от тях не е психологичен проблем щом си добре социално. Вярвай ми ;d , само те изпитвам, но наистина знам за какво става въпрос.

3.   Това се нарича мнителност. И аз я имам, черта на характера е, и честно казано в повечето случаи се радвам, че я имам.

Лола

4.   Не си единствена. И аз съм такъв типаж. Все си мисля, че някой ме лъже, че има скрити мисли. Затова и връзките ми не се получават май. Не знам на какво се дължи, но от много малка съм така. Заобиколена съм от хора, имам приятели, но им нямам доверие.. А нали уж доверието е най-важното във взаимоотношенията...

Мислех си, че с годините ще се променя, но само някой нещо да ме излъже или предаде и с още по-голяма сила започвам да градя стената. Може би съвсем нормална човешка защитна реакция.

Лоша

5.   Нарича се параноя и изисква лечение.

6.   Не си виновен приятелю! Така те е научил живота.

7.   Номер 5 ти сериозно ли говориш?

Лоша