Споделена история от Други

Дървена ламперия - как да я променя?
Здравейте, първо искам да кажа, че не разбирам нищо от ремонти, интериор, мебели и разни такива работи, та ако ви се стори тъп въпроса ми, да не се чудите, наистина нямам никакъв усет, а мъжът ми не ще и да чуе за ремонт. Проблемът ми е следният: Живея в апартамент, коридорът ни е целият в дървена ламперия във възможно най-тъмният цвят, човек като влезе вкъщи, все едно влиза в някаква пещера, толкова е тъмно и неприветливо
Тази ламперия е слагана преди 20 или 30 години не съм сигурна, грозна е и с времето се е пообелила и надраскала тук там, въобще ужас. Исках да я махнем и просто да си боядисаме стеничките, обаче мъжът ми каза, че зад ламперията има просто голи тухли, и не е съгласен да я махнем, защото тогава щяла да му се отвори много работа за много време, а той няма такова време, а и желание няма.
Моля ви давайте съвети, какво да я правя тази ламперия, как да я боядисвам, с какво... тапети ли да лепя? Искам да се получи нещо приятно, светло и просторно, но без да се маха ламперията.
Много ще се радвам ако има някой, който е имал същият проблем, да сподели как се е справил!

Коментари

1.   За кофти мъж сте се омъжили, да няма желание за хубавото аз живея сама точно заради такива мъже в кавички и ремонтите си ги правя сама, което немога майстори. Та на въпроса най добре е да се махне и шпаклова и после има разни красиви мазилки наскоро си правих в хола пясъчна мазилка лесно става красиво и модерно. Има и разни бой тебеширена на Ани Слоун мисля че с нея ще стане да се освежи в светли тонове. Успех!

2.   Детската стая на дъщерята, 21 кв. м., беше цялата от-до в ламперия, светла, но овехтяла.
Понеже цяла къща чакаше на нашите ръце, просто боядисахме навсякъде върху тапети и грозна ламперия, в бяло. Стана доста добре.
Навсякъде мъжа ми сложи паркет върху стар мокет, сменихме 20на прозорци и ремонта готов!
Това е моята идея, с боичка става чисто, спретнато и като ново!