Споделена история от Други

Боко, Каскета, Радев и Магнитски
Гешев вчера уби мераците на гербавите за техен кабинет...

Защо се скараха Боко и Каскета? При положение, че бяха толкова близки и Гешев си пращаше смс-и с "PR Sevi Boiko".

Според мен трябва да си спомним две неща. Американският конгресмен Уорън Дейвидсън поиска Гешев да влезе в списъка Магнитски. И Боко призна, че се е срещал 4 пъти с американският посланик преди влизането на Горанов в Магнитски. САЩ намекнаха, че идва и Магнитски 3.

А за човек като Боко това би било голямо неудобство за да да си харчи крадените пари - най-добрата му опция би била Дубай, но не мисля че изгнание стил Черепа ще му хареса. Боко има накрадени около 3 милиарда...

Боко реши да жертва Горанов и Гешев. И докато Горанов реши да се примири, Гешака реши да се опъне. Условието на САЩ беше ново правителство което ще подкрепи по твърдо Украйна. За това и Боко правеше такива отстъпки спрямо ППДБ - които пък искаха отрстаняването на Гешев (и с право).

Вероятно атентата срещу Гешев е бил за сплашване. Особено след като Гешев е получил ултиматум от Боко да подаде оставка до 10 часа сутринта вчера. Смятам, че Гешака точно за това не излъга. Проблем за гербавите е и това, че Гешака не е съвсем с всичкият си. При скъсаната оставка Гешака директно каза, че може да пусне пак разследването за Барселона и намекна за чекмеджетата на Боко. Пак проблем за Боко.

Да се върнем за момент на преговорите за правителство. Боко се опитваше да лавира между БСП и ППДБ - с ДПС са заедно, а ИТН му е в джоба. Опитваше се да блъфира и да види от кой ще измъкне повече - от БСП или ППДБ. Но след шоуто със скъсаната оставка БСП се уплашиха, а ППДБ решиха, че могат да извият повече ръцете на Боко. Гешака му развали тотално играта на покер. Знам, че имаше договорка с БСП и вероятно "хартиената коалиция" щеше да стане факт.

Не случайно при първото интервю на Боко вчера той беше задъхан все едно са го клецали отзад. Това което знам е, че е се е обадил на някой и крещял така яко (Гешев? Ясен Тодоров? не знам).

Пак на Гешев.. В момента Гешев е сам срещу всички. ГЕРБ и ДПС го изоставиха. Президента никога няма да му прости за нахлуването в президентството - Демерджиев постоянно пускаше информациики които злепоставяха Гешака след случая с псевдо-атентата. ППДБ са против него още от избирането му за прокурор. Определено най-големият проблем на Гешев е, че е тъп като износен пантоф и е невъздръжан. Реши, че е голямата работа и все действа с рогата напред - рейда срещу президентството, Бобокови, Черепа и т. н. Ясно е, че гербавите все още държат ВСС и ще го махнат. Единственият му коз са компроматите срещу Боко и възможността с тях да почне разследвания срещу него. И в момента има две седмици да действа - освен ако няма някой скрит коз с който да обърне гласуването във ВСС.

Има голям и голям шанс все пак Гешака и Боко да се разберат нещо, но отношенията им никога няма да са като преди.

За ГЕРБ нещата не са розови. ВСС е с изтекъл мандат и въпреки, че в момента гербавите владеят съдебната система това може да се промени и в рамките на този парламент може да се гласуват нови членове. Отделно благодарение на Каскета в медиите пак започна да се говори за чекмеджетата му и вилата му в Барселона. Може да не е много, но все пак това ще ги удари по рейтинга.

Едно от превантивните действия на Гешев беше да започне разследване срещу Иван Тотев за фалшифицараните избори на гербавите в Пловдив. ГЕРБ почти сигурно губи София, Пловдив и Варна при местните избори. И при нови парламентарни избори гербавите ще изгубят още ресурс от местната власт.

Ако не се разберат с Гешев ще излязат и още компромати. Пак може да не е достатъчно да унищожи Боко, но ще е достатъчно да смъкне резултата на герб.

Друг детайл беше републиканската вратовръзка на Гешака. Боко и Гешев се опитват да лобират в САЩ (както и шишкавият любовник на Боко - Пеевски). Докато контактите на Боко в САЩ са през демократите, тези на Гешев са при републиканците. Та това кой ще влезе в Магнитски може и да зависи от изборите в САЩ.

От друга страна пък най-голямото желание на САЩ в момента е да разкарат президентският режим на лекенцето Радев.

А това, че и двамата (Боко и Гешака) се боят от Матнитски е ясно (защо пак изисква малко повече обяснения). Но битката им е забавна.

Коментари

1.   Както го описа, всички се оказаха "лекенца" и са за махане. Но какво можем да направим за това? В действителност политиците са отражение на "обикновените" хора.

2.   Боко не е тъп като Киро. Разбра, че единственият начин да се върне в управлението е да прави компромиси. Т. е. да управлява с Киро. Също знае, че Киро представлява американските интереси, и се видя, че не е притеснен да се хареса на избирателите си. Беше притеснен дали изглежда достатъчно "евроатлантически" за пред господарите. Затова се изцепи преди изборите още, че ще прави коалиция. Най-безумната в историята на България... За да стане цялото нещо, трябваше да се случат 2 неща:

- да не се кандидатира за премиер, а да сложи парашутист който максимално да удовлетвори "евроатлантизма". Намери аналога на просто Киро, даже жена, също омъжена за чужденец... Единствено по-евро можеше да стане, ако беше и транс, ама щеше да дойде в повече...

- да разчисти Гешев. Не знам защо някой отгоре толкова не го харесва това момче. Подозирам, че по същата причина заради която не харесват Боко - по-хитър е от необходимото. И Боко, и Гешев засвидетелстват непрестанно ВНЛ към евроатлантизма, ама са хитри Бг мафиоти, и предполагам западняците им нямат вяра.

След тези две неща, и като на Киро му обяснят в САЩ как нещата трябва да станат, ще направят коалицията...

"От друга страна пък най-голямото желание на САЩ в момента е да разкарат президентският режим на лекенцето Радев. "

Нали Радев им вкара Киро в управлението... Не съм убеден колко им пречи, но определено САЩ искат правителство което да прокарва военна политика. В тоя смисъл, ако САЩ наистина не харесват "лекенцето Радев", аз съм за него...

3.   Какви Боко, Каскета, Радев?? Говорите за кукли на конци, от които не зависи НИЩО.

България от доста време вече се управлява отвън. Срещу Бойко Борисов в момента има такива компромати, че ако излезнат наяве влиза в затвора доживот.

Буквално. В момента е на 63, ще му лепнат поне 20 годишна присъда, даже аз, който съм никой имам представа за какви схеми и кражби на какви милиони става въпрос най-вече в периода 2014-2020 г. (втори и трети мандат на ГЕРБ)

Та, какъв Бойко, той ако не слуша влиза в пандиза. Гешев беше командировка в САЩ. Мария Габриел също.

Явно Мария Габриел е новият човек на САЩ за България, проучили са я, че е с пододящ поведенчески профил(послушна е) и сега старият тарикат(Бойко) трябва да я намести във властта, за да не го съдят.

Това е истината. За никакъв суверенитет, независимост и т. н. Не може да става въпрос, води се война в Украйна и САЩ трябва да държат България на много куъса каишка.

Т. Т.

4.   Трудно ще стане, но къщичката им от карти яко се клати и рано или късно ще рухне. Продължението следва другата седмица.