Споделена история от Други

Българин да се наричаш първа радост е за тебе...
Българин си, ако:

1. Носиш на пиене (американците от две бири се напиват, а ти пиеш кило ракия и ти нема нищо).

2. Обичаш да ти е чисто (затова си хвърляш боклуците през балкона и навсякъде из китната българска природа).

3. В секса си ненадминат (и сам воинът е воин).

4. Обичаш робството (навсякъде се хвалиш, че сме били пет века под робство, и си готов да се биеш, ако някой се опита да го нарича с други имена).

5. Активен гражданин си и постоянно протестираш (само във фейсбук).

6. Живееш с ваште (ми едва на 40 години си, как да се оправяш сам).

7. Работлив си (постоянно пресмяташ как да си вземеш болничен между Гергьовден и 24-ти май, така че да ти се слеят празниците и да прецакаш колегите).

8. Българките са най-красивите жени (обаче не ти пускат).

9. Имаш много качества, но нямаш късмет (всеки ден търкаш талони от лотарията, но не печелиш нищо).

10. Гордееш се, че България е родила велики хора (Динко от Ямбол, Кубрат Пулев, Митко Пайнера).

11. Стилен си (анцугът, чехлите и тясната фланелка са най-елегантната комбинация).

12. Не си стиснат (просто не обичаш да харчиш пари за глупости и затова винаги питаш кое е на промоция).

13. Имаш изградени политически убеждения (чакаш някой „да ни оправи“).

14. Парите не ти стигат (постоянно се оплакваш, че заплатата ти е ниска, но не си навит да си намериш допълнителна работа, щото „от работа се гърбавее“).

и т. н. ;)

Коментари

1.   И ти ко?
Не си българин и за теб това не важи, а?

2.   ...

15. постоянно гледаш в чуждата пъничка (не че твоята е гурме).

16. дори да чистиш кенефи навън и на няколко локации, пак намираш време да драскаш по форуми колко е хубав живота навън.

17. радваш се на всички привилегии да си еврогеец като безвизовия режим, защото днес береш аспержи в Германия, утре зеле в Брюксел, други ден лалета в Нидерландия - кеф ти мобилност.

18. не пропускаш да се похвалиш с "успехите" си на всички (нищо че дори роднините ти не ги еня).

3.   Българка да се наричам-е ужасно бреме...
Българка да се наричам-ПОСЛЕДНА гордост е за мене...

4.   Всичко е вярно, но аз се замислих точно за робстовото. Наистина нормален човек би му било неудобно и срамно да си признае, че е бил роб, а българина държи да се изкара жертва и да предизвика съжаление и чувство за онеправданост.

5.   Автора в кое ли от изброените се припозна?
Да допълня, че е пропуснал номер 15 (където влиза и автора) - Да пишеш провокативни теми, за да гледаш сеира от леглото до мама вкъщи.

6.   Много добро!!! :)

7.   Нихилистки бълвоч в духа на умнокрасавския посредственизъм.

8.   15. Пускаш тъпи теми в Сподели и от изброеното се подразбира, че си жена и точките по-горе не те засягат. Така ли?

9.   Хах, и най-вече си комплексар без личен живот като автора. :D

10.   Мисля, че заглавието е редно да бъде "Българин да се наричам първа гадост е за мене"

11.   Не съм автора, но не знам какво се обидихте. Абсолютно всичко си е вярно. И не, не целя да обидя никого, а просто констатирам. Да, всеки човек е различен, но си има определени тенденции, характерни за по-голяма част от даден народ.

12.   Към Автора! Да се отречеш от рода си е гордост само за тебе!
1. Много от българите не пием, но си личи че ти и от чешмяна вода, после страдаш от махмурлук.
2. Обичаме да ни е чисто и точно затова не харесваме излиянията ти които замърсяват мислите човешки.
3. Няма как да оборя с думи човек като теб който са го е*али от цял свят и може да прави сравнения, кой прави най-добър секс.
4. Мислиш че ако скриеш и сметеш истината под килима тя няма да съществува ли? Кланетата и убийствата ще изчезнат ако не ги споменаваш така ли, или щом ти го казваш пазарът за роби не е съществувал?
5. Ние не сме активни чрез протести, но пък ти си активен в слюноотделянето и плюеш собствения си род.
6. При наличието на 4 милиона жилища за 6 милионен народ, В цял свят само България е държава в която има жилище за всеки и тук най-малко може да кажеш че хората живеели при майките си след пълнолетие!!! Провери има ли държава в света където съотношението жилища население да е 1:1,5?
7 За работливостта пак размисли, къде в Европа видя толкова денонощни магазини и аптеки, къде видя в неделя магазините да работят, всички европейски вериги само в България работят и в неделя, и по празници, кой работи там, а?
8 Дали пускат българиките или не незнам, но пък теб изглежда скоро не са те е..ли затова си натрупала толкова злоба.
Спирам до тук защото колкото по надолу те чета все по тъпи твърдения си изсмукала от пръстите си.

13.   Българките са много, много далече от най-красивите. Българките масово са ниски, трътлести, целулитни гномчета без гърди и къси крачка. Ако тук, там има някое наистина красиво момиче то още от ранна тийнейджърска възраст започва да се самоунищожава с безумни диети, брутално изтощаване на косата и кожата и на по-късен етап надуване на устата до пръсване, надуване на скулите, челото... Трагедията е пълна.

15.   Всички българи са такива, само аз не съм и за мен не важи. Ненавиждам българите, а българките за мен са проститутки!
Като ме питат защо не играя тото, казвам, че нямам късмет, ако имах нямаше да се родя в България.

16.   12, това са констатации, никой не се е отрекъл. Не знам защо всички искате да казваме на черното бяло, след като не е и го приемате като края на света. То с просто око се вижда кой народ какъв е. Не е необходимо да си гений. Никой не е идеален.

17.   България е хубава страна като природа, но има поне 10 страни, които щях да предпочета пред нея, основно заради хората. И защото и да отида там, в другите като чужденец да живееш там е по-зле, от колкото като местен, роден там... както навсякъде.

18.   Оригинален си, авторче.

1. Американците пият бая. Но ти си се хвали, кат те гепне цирозата да видим колко ще се кискаш.
4. Не е било робство.
6. Наем плащал ли си? Не, разбира се. Ако бе, щеше да знаеш защо някои хора не искат да си дадат половината заплата за някаква пресрана стаичка.
10. По-стойностни лесно може да се изброят, но явно са ти убегнали.
14. Думите на педалче, което и ден не е работело.

Много смехории, авторче. Явно се припознаваш бая в стереотипа.

19.   13, над 30г си обикалям по света
Сядам някъде на кафе и гледкам
Е, славянките са си супер над и отгоре :)