Споделена история от Други

Въпрос за дете, юридически проблеми
Дъщеря ми за момента не живее с мен. На почти 15 е и може да идва при мен когато пожелае. Но не го прави..
Длъжна съм да мисля за нея, а истината е, че при баща и има по добри условия.
Но вече са и промили мозъка срещу мен.
Разделихме се преди около 2 месеца.
Аз съм лошата, знам.
Какво мога юридически да направя детето ми да идва при мен?
Имам собствен малък дом наблизо. Води се на нейно име, като съм вписана в нотариалния акт, тъй като е непълнолетна.
Мога ли да учредя вещно право на имот със статут магазин?

Коментари

1.   Юридически може да искаш издръжка от бащата и съда да назначи тя къде да живее, но това не означава че това ще се случи. Трябва да намериш път към нея и вашите взаимоотношения, обсъдете нещата и се разберете помежду си.

2.   Юридически не можеш да задължиш дъщеря ти да те посещава!! Дори да спечелиш дело за родителски права, не можеш да я накараш насила да идва.
Имотът е на дъщеря ви, вие сте вписана в нотариалния акт, като неин представител по време на сделката, днес вие нямате право да живеете в имота без дъщеря ви да разреши и когато иска съвсем законно може да ви изгони!
За магазина зависи в момента чия собственост е! Ако магазинът е собственост на дъщеря ви не можеш да му наложиш вещно право в твоя полза!

3.   Много рядко съда не дава децата на майката. Явно наистина ти си лошата.

4.   1, не заблуждавай жената, та детето е при бащата, ТЯ-майката трябва да дава издръжка, ако така останат нещата и има последващо съдебно решение. Очевидно жената е напуснала мъжа си заради някой "любовник" и затова е "лошата" в очите на околните. Истината е, че момичето е тинейджърка и вероятно не се интересува много нито от майка си, нито от баща си, други неща виреят в кратуната й, едва ли е седнала да съди майка си заради авантюрите й, тези оценки ще настъпят след време.

5.   Имота е на дъщеря ти, какъв магазин, май само това те интересува.

6.   Много голяма грешка е без кардинална причина да се дават деца на мъжа, защото той ги настройва. Пример е Джулиана Гани, която оплюха в обществото, но от вътрешна информация знам, че мъжът й я е тормозел и вкарвал в нервни кризи редовно: сега и той ще настрои малкото си дете срещу жена си. Път към нея трябва да намерите лично: как, когато някой е настройван години наред, не зная.

7.   На 16г. сама може да решава. Закона не може да я задължава. Недей да насилваш нещата. Тя вече не е дете, а зрял човек, и може да разсъждава и да не се оставя да и влият чужди хора. Явно в момента не иска да има контакт с теб. Не се опитвай да я подкупваш, защото вашата връзка може да се превърна на чисто материална основа. Нека първо да се сети, че има майка, и каквото и да се е случило ти оставаш нейна майка, и тя трябва да прояви елементарно уважние. Явно е, че не и мислиш лошото, ’щом ще и оставяш цяла къща. Днешните деца особенно на тая възраст са арогантни. Масово нямат уважение ни към майка ни към баща, ни към учители ни към държава.

8.   6 А ти чу ли какви записи се пуснаха и какво говори тя???

9.   Моля, спрете само с приказки за любовник.
На 30 квадрата и любовника бяга.
Тук нещата са по дебели, интриги, намесен доведен син, инертен мъж, зла зълва...
И най вероятно, за пари, които нямам нито интерес, нито възможности да имам. И не желая.
Случаят е по сложен от стандартния такъв...
След година да знам дали да мра или да се махам от София...

10.   Не се изясних добре.. Самият имот, 25 квадрата , е статут магазин Води се на нейно име. Затова и го писах. Да има нещо. Преди 10 години не знаех, че баща и ще има впоследствие 3 апартамента, от земя, на които тя ще е единственият наследник...
Объркаха ми живота...
Искам да живея до смъртта си в имота. Платен де факто с пари от родителите ми. Починали отдавна.
Статут магазин.

11.   Магазинът е на дъщеря ви, нямаш никакви права!
единствения вариант е да се подмазваш на дъщеря си, за да може когато навърши 18 години да е благосклонна към теб и да натовари имота си с тежест "право на ползване" в твоя полза, но невярвам да успееш до тогава роднините и от страната на баща й ще са я обучили да не се съгласява.