Споделена история от Други

Музиката от шоуто "Ергенът"
Здравейте, като голям почитател на първия сезон на шоуто си направих трудът да издиря и запиша повечето песни от финала на първия сезон на Ергенът, които споделям с вас тук:

1. Liquid Cinema - Eternal Sonata (2019)
2. Lee Darkin-Miller & Hypersonic Music - Sworn Allegiance
3. Gracie Gigi Ogun, Nicholas Michael Hill, Von Hemingway, William Riddims - Heart Break (2021)
4. Florian Moenks, Matthew Anderson - Everything You Can Imagine(2021)
5. Justin Byrd & River Saint June - Here (2017)
6. Nikki Lorenzo - Work That Charm (2013)
7. Franck Sarkissian - Puzzling Riddle (2022)
8. Christopher Edmund Elmsie & Stuart Roslyn - Running The Gauntlet (2020)
9. James Norman - Volante (2021)
10. Liquid Cinema - Dawn Of Venus (2019)
11. Giovanni Antonio Parricelli - One Story At A Time (2008)
12. Liquid Cinema - Make A Way
13. Jon Buster Cottam - Found Love (2020) - срещата на Виктор и Виктория с яздене на коне
14. Dan Phillipson - When The Morning Comes (2020) - В и В гледат красивия залез
15. Louise Bernadette Dowd - Heaven or Hell (2022) - пак залезът
16. Dotcom & Marius De Le Mer - Waiting (2019) - вечерната среща с Виктория
17. Dean Wagg - I Believe In You [Backing Vocals Only] (2021)
18. Aubrey Whitfield - Free to Love Again (2022)
19. Aubrey Whitfield - The One That Got Away (2022)
20. Vance Westlake - Yes I Can (2022)
21. Kaiden Adams - All I Need (2020)
22. Vanessa Campagna & Boris Nonte - There Will Be Fire (2021)
23. Jake Warren - Spellbound (2021)
24. Louise Bernadette Dowd - Learning to Run (2022)
25. Richard Michael Walker - I Remember You (2020)
26. Davy Nathan, Krysta Youngs, Matthew A. Thomas, Ryan William Keaton, Yan Perchook - Never Let Go (2015), album Dark Songs & Electro Pop - последната среща на Дениз и Виктор
27. Jacob Miller, Matt Naylor, Steven Stern - Slipping Away - пак от срещата
28. Louise Dowd & Toni Halliday - Call the Shots (2016) - пак от нея
29. Jacob Miller - This One for You (2015) - пак от нея
30. Fritz Doddy - Casting Dreams (2018) - пак от нея
31. Boris Nonte - Want It All (2016) - пак от срещата
32. Vance Westlake - We're Ready Now (2021) - темата на Дениз
33. David Thomas Connolly - Never Thought It Could Be You (2020) - срещата с Дениз
34. Universal Production Music - We Are the Immortals (2022) - Секси сцени с Дениц от стари епизоди
35. Henrik Wikstrom - Golden Armour (2016) - Спортни кадри с Дениз
36. Universal Production Music - Got My Eyes on You (2022)
37. Paul Whitehead - Rise Above (2022) - Дениз и Виктор сред природата на стари кадри
38. Lukas Knoebl - Believe In Miracles - Виктор мисли за това как да каже Не на Дениз
39. Lani Misalucha - I Rise To The Top (2020) - Дениз тръгва към Виктор сред красивата природа
40. Cherrypicked - You'll Be Mine (2021) - Даниз върви на забавен каданс към Виктор
41. Kenny Ray Moron - Miracle (2019) - Виктор и Виктория се правят на щастливи
42. Virginie Peraldi - World Love - по време на крайните надписи

Коментари

1.   Съветвам те да си намериш работа и да спреш да гледаш деградирали предавания

2.   Знае ли някой коя е песента от Ергенът 2, когато Айлин отива на среща с Евгени?

4.   А как започна всичко:
В рекламите с Виктор преди старта на шоуто звучат тези песни:

Bruno and Alyse Pilloix - Real Life - това беше в най-първия анонс май с Виктор Стоянов на яхтата

В друг анонс звучи Cherrypicked - I Wouldn't Change A Thing (2021)

А в третия анонс звучи Rob Cass - Life's What You Make It (2021)
---------------------------------
В съвсем първата сцена в най-първия епизод на 1-ви сезон песента с която започва предаването е тази:

Jason McHale - Saving Mother Earth (2018) - под нейн съпровод дават все още празната вила Gokce Gemile.

А при представянето на самия ерген Виктор в първия епизод звучи Joe Taylor - Holding On, а после Vance Westlake - Brave Wild Heart

Когато ергенът отива при водещият и си говорят, това става под звука на Sonic Beat - Success In Numbers (2020)
---------------------------------
Първото пристигнало момиче в БГ версията на Ергенът в имението е Александра Гърдева. По време на нейната визитка звучат няколко песни:
Frederic Sans - Absolution
Boris Nonte - Hits You Like A
Rob Cass - It's All About That Feeling
Dotcom, Marius De Le Mer - Waiting (2015) - тази звучи и в последния епизод.
---------------------------------
По-нататък просто не ми се занимаваше да следя всяка песен използвана във всяка една визитка на другите момичета, а и е факт, че Алекс влезе първа и с това ще си остане първата кандидатка за Ергенът в България.

С малки изключения бях учуден колко нова музика са ползвали. Във финалния епизод има няколко песни, пуснати същата 2022-ра, пресни-пресни едва на няколко месеца, значи обработката на кадрите е била скоро преди пускане на ефир, защото 2021-ва, когато е заснет финалния епизод тези песни още не са били записани

Ако се чудите защо се занимавам - не съм виждал по-добре заснето риалити предаване от първия сезон на Ергенът в България и по-добре озвучено като музика и сглобено. И гледките от турското градче бяха прекрасни и нямам търпение да посетя района на град Фетие!

2, ползвам AHA Music за Chrome - пускаш си съответното клипче и почва да търси песента.

Автора

5.   Първият сезон на Ергенът ми доказа, че и в България са останали свестни хора, макар и малко като Дениз, Александра и Виктор.
Разбира се, тотално се разочаровах от участниците и ергенът във втория сезон.

7.   Номер 5-Александра далеч не е свестна. Дениз Хайрула не знам. Виктор е свестен, да.