Споделена история от Други

Мечта ли ви е САЩ?
Мечта ли ви е САЩ? Какво би се променило според вас, ако имате възможността да се преместите? Смятате ли, че ще имате по-добър стандарт и начин на живот, ако се изместите? Кой мечтаният ви град за живеене в САЩ?

Коментари

1.   Точно в САЩ не, но в някои други държави от западна Европа да.

2.   В щатите всичко е скъпо. Данъците са високи. Няма да имаш собствено жилище. Престъпността е висока. Храната е отвратителна. Живота там не е толкова хубав, колкото хората си мислят, че е.

3.   Обожавам Америка, въобще всичко свързано с тази страна

4.   Индивидуално е, ако имаш желание, те чака добър живот в чужда страна, ако си националист в България животът ще е много добър за теб.

5.   Мечта ми е САЩ... да изчезне от картата.

7.   Червен килим да ми застрелят и милиарди да ми предложат, там НЕ отивам!

8.   Преди 20-30 години, може би да. Сега - категорично не...

9.   Живяла съм за кратко в САЩ. Бих се преместила да живея там за постоянно, ако ми се отвори възможност, защото хората бяха мили, а и има много възможности за развитие.
Мечтан град не мога да посоча с категоричност, защото посетих всичко на всичко Ню Йорк и още няколко доста по-малки населени места. Гледайки видеа обаче, Чикаго ми се струва много красив град, също така харесвам Остин (Тексас), Атланта, Филаделфия, Сиатъл и други, но реално не съм била на нито едно от тези места, така че съдя единствено по снимки, видеа и впечатления на други хора.

10.   Разбира се.... Ню Йорк

11.   Като човек който живя 7 години във Великобритания която уж е много напредничава, мога да ти кажа че нещата не са въобще толкова розови колкото хората си мислят и подозирам че същото важи и за САЩ. Това е и причината все повече българи да емигрират обратно в БГ вместо да отиват навън, даже мин. г. броя на българските имигранти беше повече от емигрантите и това е страна със уж 3-4 по-добър живот.

Имай предвид че, поне за Великобритания, 56% от хората нямат достатъчно доходи че да плащат данъци, границата варира почти всяка година но беше 12500 последно, т. е. над 50% от хората правят <= от 1000 на месец от заплата. Ако погледнеш БВП обаче е към $40, 000, проблема е че адски много хора живеят на помощи и БВП се увеличава главно от топ 20% хора, огромната част британци не са богати. Мисля че и половината не могат да покрият спешен разход от едва 500.

Ще ти кажа и хубавите страни да живееш на Запад, градовете са подредени и имат архитектура която се поддържа от стотици години. Няма и ултра бедност както примерно в някои от селата в БГ. Хората са и по учтиви като цяло, в смисъл те са по затворени и фокусирани на кариера но може да водиш приятелски разговор с абсолютно произволен човек на улицата (това го има и в България до голяма степен, но според мен там е малко по-добре).

Колкото до САЩ, подозирам че нещата са абсолютно подобни но ще имаш проблем понеже са 330 милиона души и няма достатъчно добре плащащи работи. Т. е. още повече конкуренция но ако си намериш добра работа ще живееш доста по-добре от БГ. Аз не бих имигрирал пак, даже да правиш $30, 000 на година, с наеми и данъци няма да живееш по добре от БГ. Ако си програмист или нещо подобно и можеш да се уредиш на $100, 000 в нескъп град, вероятно ще ти е по-добре. За 90% от българите подозирам че няма да им хареса да живеят от месец на месец минус това че съседите ти не говорят български, живееш в чужда култура която няма да се адаптира към теб ами ти трябва да се адаптираш към нея и няма неща като примерно кафе с авери когато ти скимне.

12.   Някога беше, вече не. Много е далече и ако ме хване носталгията трудно ще мога да посещавам месата от детството ми.

Максимум 3 и нещо часа със самолет от София е най-далечното място, където бих живял.

Освен това самите те много се оплакват от липса на здравеопазване, работят и като луди. Дори у нас в американските фирми е яко гърч, какво остава ако работиш в САЩ. Там работят по 50-60 часа и отгоре повечето на седмица. Само за кариеристи е там.

Иначе за хора на изкуството има невероятен пазар, но и супер много конкуренция. Нина Добрев и Мария Бакалова са изключения.

13.   Какво да ми е мечта? !

Да се чудя как да се паазя от полудели тийнове, които излизат навън и почват да стрелят?

Да 'мечтая' да съм роб на банковата система и да плащам кредит до 65 годишен? !

Да ми е мечта, че всяка по-скъпа и жовотоспасяваща операция значи, че ако нямаш пари просто умираш!?

Или да ми е мечта ураган 5 степен и да трябва да се крия по мазето, за да не ме отвее? !

Абе хора в кой свят живеете? САЩ е било мечта преди 100-150 години, когато още са им раздавали земи на новозаселниците и е била Златната треска.

Сега нито може да забогатееш, нито да живееш спокойно там.

Т. Т.

14.   Авторе, та ти живееш в американска колония наречена България.
Тук реално е американски модел на живот така или иначе.

15.   Американците мразят българи. Смятат ги за не втора, а трета категория хора. Ако, човек не е завършил в престижен универиситет в САЩ и евентуално сменил си името на американско за да няма и оттенък, че е българин може и да го приемат. Ако си мислите, че американците ще ви подадат ръка то искрено ви съжалявам за наивността и невежеството. Те имат само една цел и тя е да ви вземат парите и ще си послужат в всякакво подвеждане и измама за да го постигнат. Както има една американска мъдрост-когато човек с пари срещне с човек с опит, то вторият става с пари, а първият с опит. То там корупцията е легална. Не се подвеждайте от американски филми. Не сте добре дошли.

16.   Изобщо не ми е мечта. В България животът е по-добър. Особено напоследък.

17.   НЕ!!! Мечтата ми е Русия! Винаги е била, и винаги ще бъде! Ако щат и да ми дадат 100 милиарда долара, ако щат и насила да ме карат, пак за нищо на света няма да се преместя в тоя джендърски краварник ФАЩ, по-скоро бих се застрелял в устата!!!

18.   Мечта ми е да живея някъде в Скандинавия - Дания, Швеция най-вече или Централна Европа - Чехия, Австрия, Словакия, Унгария. От Южна Европа най-много ми харесва Португалия и разбира се България.

19.   17, тръгвай тогава. Ама не тръгваш, нали?

20.   "Това е и причината все повече българи да емигрират обратно в БГ вместо да отиват навън"

Това е така само в мечтите на някой псевдопатриот. Аз човек, върнал се за постоянно в България не познавам. Няколко мои познати се опитаха, плюейки запада и като почнаха тук на 800 лв заплата и виж как на втория месец бързо-бързо си отидоха пак на запад с подвити опашки.

21.   На мен не ми хареса. Имах възможност да остана, но след 3 години там се прибрах в БГ. Много ще е дълго да опиша всички причини. Има си и положителни, и отрицателни неща. За мен отрицателните натежаха повече. В БГ е по-спокойно. Изобщо животът тече по-спокойно тук.

22.   Не, във фащ и америка никога! Моята мечта е РУСИЯ :)

23.   НЕ

24.   До 3
Казваш, че обожаваш Америка и всичко свързано с тази страна. Личи си, че живееш в някаква фантазия, без никаква реална представа за днешна Америка. Обожаваш ли милионите бездомни хора живеещи по улиците на много градове. Ама тези истини на вас май не ви позволяват да ги виждате. От сърце бих ти пожелал да отидеш във всеки голям американски град като Лос Анжелес, Сан Франциско, Чикаго, Ню Йорк и още много други градове да видим дали след това ще обожаваш Америка. Ти си много заблуден фантазъор без никакви истински познания за днешна Америка.

26.   Това са официални статистики, ако живееш в София/Русе/Варна/Пловдив съм на 90% сигурен че познаваш хора които са се върнали в БГ, особено след Ковид. Проверете, нетната емиграция на българите в чужбина приключи, време е да си оправим собствената каша както Полша или Чехия вместо да бягаме от проблемите.

27.   26, живея в тия градове и пак ти казвам, не познавам такива хора и не вярвам в тия статистики, защото аз друго виждам. Връщат се само лятото за моренце и оправяне на зъби.

28.   САЩ е мечта главно на комунистите и децата им. Все плюят американците, но все там ги влече.

29.   Лично аз имам някакво привличане към тази страна. Ако има нещо вярно с предишни животи, може да съм живяла там. Като цяло искам да живея в някаква много по-голяма страна и Америка е точно такава. Но категорично не бих отишла да живея там сега. Може би бих отишла на екскурзия, ако имам възможност, но не и живот там. Причините са - има страшно много наркотици и бездомни хора. Всички знаят за здравеопазването, което не е никак без значение. Непрекъснатите престрелки, които стават. Работи се страшно много и пак може да останеш на улицата. Гледала съм доста неща из интернет и има много бездомни хора, които ходят на работа и пак не могат да си позволят да си наемат квартира. Спят в колите си. Инфраструктурата също не е много добра- зависим си от кола и всичко е разпръснато по пътя- най-вече някакви отбивки със заведения за бързо хранене. Общо взето не си правя илюзии, че ако отида точно аз ще съм голяма късметлиика и ще живея в някой хубав град и ще си намеря хубава работа. Доста хора се подвеждат от филмите и си мислят, че там е рай. Естествено има и хубави места и хора с уреден живот, но като цял не вярвам да е някаква розова приказка, където отиваш и всичко се нарежда супер. Дори имам познат американец, който живее в България сега и поради тези причини не иска да се връща там. Главната причина е, че се скъсваш от работа, това ми каза той. Доста неща ми е обяснявал и като цял животът там не е много лесен за обикновеният човек. Естествено ако гледаш някакви звезди и богаташи може да ти се струва рай, но след като си обикновен човек е хубаво да придобиеш представа как живеят обикновените хора там. Има доста американци, които веднага биха се преместили в Европа, ако имат възможност. Така че като цял да, интересно ми е да посетя тази страна, но за живот там категорично не.

30.   17 Ако ти дадат 100 милиарда долара ще отидеш в САЩ, защото ако отидеш в Русия с тези пари, някой ден ще се окаже, че си агент и Путаранкин ще те самоубие.

31.   15 Значи американците не са глупави и се ориентират много правилно. По-долно и просто създание от българина е само руснака. Тая паплач трябва да бъде унищожена.

32.   14 А ти живееш в американската колония България където монополист на пазара на горива е руска фирма. Същност руски фирми. Лукойл и Газпром. БТК, Булгартабак, Софарма, Виваком, БТК Булгаргаз, вериги аптеки Меда и Ремедиум и т. н. и т. н. Черноморието е руско и има 400000 руски имоти. Общо взето накъдето се обърнеш в американската колония България всичко е руско.

33.   24 милионите бездомници в САЩ живеят два пъти по-добре от милионите туземци в Сибир.

34.   Аз живея в САЩ от 20 години.
Разбира се, че САЩ е по-добре от Европа - това се вижда с просто око ако не си предубен, че "гроздето е кисело".
Проблема е, че по-трудно се емигрира легално и е по-далеч, т. е. - трябва да приемеш, че ще си ходиш по-рядко в България.

Аз лично живея в Калифорния в едно предградие южно от Лос Анжелис.

35.   До №24 Добре че сте вие Копейкаджийте да ми отворите очите. Как запада е прогнил, и че Сорос ще ни превърне в джендъри. А също и за масовите престрелки, и че изплащат студентски кредити на 50 и за това, че извън метрополисите навсякъде има клошари. Спрете да гледате Киро-Сводника, Цанов- назад и надолу, Карбовски, агентите на ДС. България е майка на западния свят, и нашето място е там. Ние нямаме нищо общо с Русия. Тя винаги е била наш враг, и каква нация сме щом празнуваме 3 март. Докато не се освободим миризливия съветски ботуш, България никога няма да просперира
М30

36.   До н. 34-Щом живееш в Сащ, да попитам нещо, което ме интересува, понеже не съм ходила там... Ще ти се стори смешен въпроса, но реално се интересувам-ядат ли там баклава, баница и киселото им мляко на колко го оценяваш, като вкус от 1 до 10?

37.   24, викаш в Русия бездомници, затворници и наркомани няма, а? Ама иначе не живеел в заблуда.

39.   36, в САЩ има много гръцки и персийски ресторанти, където разбира се може да си купиш баклава и баница. Гръцката баница е най-често със спанак. В някои градове има и български ресторанти.
В много магазини също се продава баклава, не само с орехи, но и с шам-фъстък.
Киселото мляко е малко по-сложно - това, което масово се продава за гръцко или турско има нишесте, но в персийските магазини можеш да си купиш кисело мляко, което е същото като българското, както и българско сирене, лютеница, печени чушки в буркан, кисело зеле, краставичики и т. н.

Н. 34

40.   До 36 (не съм 34).
Балклава се яде предимно от турци или араби. Във всеки арабски амгазин можеш да намериш. Баница такава каквато ние българите разбираме, може само да си направиш у дома, но не може да я купиш(освен, ако не е от българи). Кисело мляко има много видове включително и българско с български вкус.
Относно вкусовата оценка
- баклава от турски/арабски магазин 10/10
- домашна баница по българска рецепта с българско овче сирене направена на територията на САЩ 10/10
- кисело мляко, въпрос на избор и вкус, като има на които бих дал 10/10

41.   Като стандарт и качество на живот да, но има прекалено много лумпени, феминистки, ЛГБТ, фет позитивни и всякаква друга безполезна и излишна лява утайка, която няма да издържа да гледам и ще приключа някого..

42.   Искам да се обърна директно към 35.
Моля те да ми отговориш, дали някога си бил в коятоминда е европейска страна или Щатите? За колко време и кога е било?
Не се заяждам изобщо. Просто наистина съм любопитен
Благодаря ти за отговора предварително! Най чистосърдечни поздрави!

43.   Към №42 от 35. Никога не съм бил в Западна Европа, Скандинавието или Щатите. Но чичо ми емигрира през 1995 със семейството си когато е на 37 в Манчестър. Имат купена къща къща в периферията, въобще в развитите държави ценят образованите, амбициозните и трудолюбиви хора. Аз изключително много уважавам тези държави, и изповядвам техните ценности. Аз нямам намерение да емигрирам от тук, тук съм се изградил като личност, и любимите ми хора са тук.
Аз съм на мнение че щом развитите държави, могат да предоставят на гражданите си спокоен живот, значи България няма място за оправдания. Но трябва лустрация, съд и затвор на всички виновни от кървавия 09. 09. 1944 до ~