Споделена история от Други

Само мен ли ме дразнят пластмасови калници
Гледам брошурите на дилърите и ми прави впечатление, че почти всички коли са с пластмасови калници. Дори автомобили за над 100-120 има с такива. Пример Хюндай Санта Фе. Само на мен ли ми изглежда евтино и несериозно да си марка с традиции, имидж и да продаваш пластмасова кола висок клас? Разбирам да е Дачия или нисък клас кола, ама това е кола за 120 бона. Ок, съгласен съм, че пластмасата на гние и ръждясва като ламарината, ама ако те не могат да направят хубава поцинковата ламарина, която не ръждясва за толкова високи цени, които искат (както бяха ендо време Ауди 80), да ти пикам и на "скъпите" коли. Скъпи само на пари и поддръжка, но не и на визия и качество. На визия всичко вече е евтинджос.

Коментари

1.   Мислих, че само франчулята правят така... Изненадан съм от Хюндай както казваш... Да разбирам те приемам, че броните трябва да са пластмасови, но калниците... Що за глупост е това Тея съвсем се излагат вече..

2.   То ако минеш през много автомобили, ще видиш, че буквално всички са еднакви. Има при по-скъпарските малко по-изпипани неша, ама всичко останало е едно и също. Дали ще си вземеш Рено, Хюндай, Дачия, Фолксваген или квото и да е, за едни и същи пари е все същия ташак. Мен ме изненадва цената на това Санта Фе, кво толко предлага бе? За по-малко пари ще вземеш Land Cruiser и ще караш истинска джипка. Да, вътре пак ще има пластмаса, ама няма да си налял една торба пари и ще имаш проходима кола. Санта Фе бих взел генерацията от 2009, много сполучлив модел и не изисква сериозна поддръжка. Имаш всичко, кожен салон, проходима е що годе. До 20 бона юоже да намериш много поддържана, какво повече да искаш. Един приятел си взе нов Нисан Кашкай за 60 бона от магазина, отвънка хваща окото, ама вътре същата пластмаса. Най-лошото е, че вече и на външен вид и вътре са много еднакви, това ме дразни адски много. Слагат един грозен таблет по средата и тва е. Имам наблюдения върху чисто нова Е класа на Мерцедес, там нещата са доста по-изпипани, но пак не е нещо невиждано. Возил съм се и в Порше Кайен от 2013, тогава беше чисто нова, когато я карахме, еми яка е, лепи за седалката, ама чисто като изработка нищо особено. Няма смисъл да гледаш такива коли за тия пари. Отделно чичо ми кара Land Rover Defender чисто нов от 2022... човек и там е същата работа пластмаса, огромен телевизор по средата, всички са така. Преди това той караше Lexus Suv модел преди 10 години, той вече беше пипнат и честно казано бих взел него, отколкото нова сега.

3.   Така може да се изкаже само човек който не знае нищо за материалите. Мислиш че цинковите покрития не могат да се съборят за няколко минути ли? Пясъка и камъчетатта които се удрят в калника, действат като пясъкоструйка върху всеки метал, пластмасата от която правят калници е толкова качествена, че не се изтърква лесно от камъчета и не изгаря от слънце, по добър материал за това място на автомобил не е измислен. Ако направят калнници от подцинкована ламрина ще имаш дупки и ръжда няколко месеца след като си купил автомобила.

4.   Никой не те задължава да си ги купуваш.

5.   Коментирам, защото съм авто-мото маниак. Това се прави с цел намаляване на теглото. Замисли се ако всеки един детайл от съвременната кола се замени с металния му еквивалент колко ще тежи тази кола.

6.   3, щом си такъв "разбирач", ела ми се обади, като видиш изгнило Ауди 80, не на няколко месеца, а на 35 години. Само човек с нула знания може да напише подобна глупост. Не стига, че си тъп, ами си и с някакво незнайно от къде изкуствено самочувствие.

7.   5, не ми се вярва това да е причината. То има и по-леки метали, има карбон, има какво ли не. Ще кажеш скъпи са. А да не би 120 к за кола да е евтино, че не могат да направят една нормална непластмасова кола.

И какви пък толкова детайли да има - едни калници и едни прагове. Колко ще натежи колата от тях. За брони, табла и тем подобни е ясно, те нека са си пластмаси. Едно време да не би да не са тежали тия метали, че ги правеха така?