Споделена история от Други

Любимите ви мисли, цитати?
Кои са ви любимите цитати, стихове, афоризми? Думите, които са ви накарали много да се замислите или просто нещо, което силно ви е направило впечатление?
Дано да се включат повече участници.

Коментари

1-50 от 67

1.   Човек е голям, колкото са големи мечтите му

2.   Като малка имах най-различни тетрадки, тефтерчета и в тях си пишех всякакви мисли и цитати. С годините обаче се загубиха, но някои от тях наистина си останаха в главата ми:)

Един от любимите ми е един цитат на П. Славейков:
"Нравствената стойност на една постъпка се измерва не с мотивите й, а със съзнанието за нейните последици. Всичко останало е лъжа и лицемерие. "

И един от "Брулени хълмове"- Великият смисъл на живота ми е ТОЙ! Ако всичко друго загине, а той остане, аз пак бих съществувала. Ако пък всичко друго остане, а той загине, Вселената би станала страхотно пуста за мен. "

3.   "Ако на човек може да се вярва договор не е нужен. Ако не може да му се вярва и договора става ненужен... "

4.   Никой нищо няма да ти даде даром, всичко трябва да си вземеш сам.

Абсолютното пренебрежение към смъртта е ключът да оцеляваш при невъзможни ситуации.

Едва когато загубиш всичко си свободен да правиш каквото си поискаш.

Този, който се превръща в звяр, се освобождава от болката да бъде човек.

Нищо не е толкова зле, че да не може да се обърка още повече.

Ти си това, което е твоето най-голямо желание,
каквото е желанието ти, такива са и мислите ти,
каквито са мислите ти, такива са делата ти,
каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

5.   Ето моето мото в живота - "Кога ако не сега, кой ако не аз"

6.   , , бягаме от времето, а то лети след нас чакаме промяната, а тя чака нас"

, , Не отричам, но и не признавам!!! "

, , Ако падна искам да энам, че съм скочила, а не че някой ме е бутнал. "

, , Когато няма за кого да живееш, живей за себе си" -лично мои думи

7.   "Когато минаваш през ада, не спирай! "
Ginger

8.   "Proximus sum egomet mihi"
" Quot licet Jovi, non licet Bovi"
"Amat Victoria curam"
Лола

9.   Приказка
*****************************
Един разбойник цял живот се скитал
и нивга не се връщал у дома,
вместо сърце, под ризата си скрита
той носел зла и кървава кама.
Преварвал той замръкнали кервани
и само денем криел своя нож,
а ножът му ръжда не хващал,
човекът като дявола бил лош.
Но кой знай, един път от умора
и той на кръстопът заспал.
Подритвали го бързащите хора
и никой до главата му не спрял,
а само малко дрипаво момиче
челото му покрило с листо.
Заплакал той за първи път обичан,
заплакал той, разбойникът, защо?
Какво стоплило туй сърце кораво,
нестоплено в живота никой път!
Една ръка накарала тогава,
сълзи от поглед в кърви да текат.
Една ръка, по-топла от огнище,
на главореза дала онова,
което той не би откупил с нищо
ни с обир скъп, ни с рязана глава.
Но ти заспа, а тъй ми е студено,
туй приказно момиче, где е то?
То стоплило разбойникът, а мене
ти никога не стопли тъй, защо?
Д. Дамянов

HUMAN

11.   Тъй като изключително много уважавам Марк Твен :
"Определено няма нещо, което да не може да се случи днес. "
"На света няма нито един паралел, който да не е убеден, че може да стане екватор, стига да му дадат право на това. "
"Никога не бъди точен – губиш много време, докато чакаш другия. "
"Никога не съм допускал училищните занятия да пречат на образованието ми. "
"Най-лесното нещо на света е да откажеш пушенето. Аз самият съм го правил хиляди пъти. "
"Бръчките трябва да обозначават само тези места, където преди е имало усмивки. "
"Винаги прави това, което трябва. От това на някои ще им стане приятно, а останалите ще са учудени. "
"Да имаш кураж не значи да не се страхуваш – това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш. "

12.   Аз = Абсолют = Самодостатъчност, за да можеш ти да бъдеш опора на другите, а не те на теб!! Повечето които използвам са си лично мои, но уважавам и чета чуждите.

13.   Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже че не е в състояние да мисли за нищо друго!
Джон Стайннберг

Една чиста истина прави живота спокоен, а една хубава лъжа го прави приятен.
Елин Пелин

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи.
Джон Максуел

"Aut inveniam viam, aut faciam"
Или ще намеря пътя, или ще прокарам път. ...

14.   """И един от "Брулени хълмове"- Великият смисъл на живота ми е ТОЙ! Ако всичко друго загине, а той остане, аз пак бих съществувала. Ако пък всичко друго остане, а той загине, Вселената би станала страхотно пуста за мен. """
Ще чакам да чуя това от жена ;)

15.   До 14) Съдбата има понякога странно чувство са хумор, може да го чуеш от мъж :)))

16.   Тъй като обожавам Оскар Уайлд и неговите мисли са най - близо до моите :)

* Всички сме в канавката, но някои от нас гледат към звездите
*Обществото често прощава на престъпниците. Но не и на мечтателите
*Опит е името, с което много хора наричат грешките си
*Истината рядко е чиста и никога проста
*Кой е беден, ако е обичан?
*Никой не е достатъчно богат, за да откупи миналото си

17.   " Умните момичета целуват, но не обичат, слушат, но не вярват и си тръгват, преди да са си тръгнали от тях. " Мерилин Монро
" Има два вида момичета - едните плетат пуловери, а другите носят... "
" Всички мъже са еднакви, само заплатите им са различни. " Гай Юлий Цезар

18.   Много благодаря на всички, много интересни неща прочетох.

Моите са много, но тези, които на момента се сещам са:

1. Оbsequium, amicos verita odium parit! - Угаждането ражда приятели, истината врагове!

2. Ако ръката не е наранена, можеш да държиш отрова в шепата си. Отровата е неспособна да навреди на онзи, който няма рани. Който не върши злини, не е подвластен на злото.

3. "Слушай сега, независимо на какво те учи моллата, има само един грях. И това е кражбата. Всеки друг грях е вариант на кражбата.
-Когато убиеш човек, открадваш му живота. Открадваш на жена му правото да има съпруг, на децата открадваш баща им. Когато казваш лъжа, крадеш правото
на другия да знае истината. Когато мамиш, крадеш правото на почтеност. "
(Ловецът на хвърчила", Халед Хосейни)

4. Какво гледате? Вие всички сте идиоти. И знаете ли защо?
Нямате кураж да бъдете това, което искате. Нужни са ви хора като мен, за да можете да сочите с пръст и да казвате, "Ето един лош човек. " И какви сте вие? Добри ли? Не сте добри. Но знаете как да се прикривате, как да лъжете. За мен това не е проблем. Аз винаги казвам истината, дори когато лъжа! Така че пожелайте лека нощ на лошия герой!

5. Написана на китайски, думата "криза" се състои от два знака. Единият представлява опасност, а другият - възможност.
- Джон Ф. Кенеди

Любими стихотворения имам много едва ли ще стигне мястото да ги напиша, а и едва ли някой ще ги прочете, но най любимите са ми:

1. Не се страхувам
да съм... ничия.
Дори да ме боли от нямане.
Ръцете ми еднакво ще обичат...
и истинският.
И измамника.
Душата ми ще си остане птица.
Дори да изковеш крилата й
с куршуми.
Ръцете ми еднакво ще обичат...
и намереното.
И изгубеното.

2. След тебе злото диша като хрътка.
(Доброто е обществено понятие. )
Разтвориш ли ръцете за прегръдка,
ти вече си удобен за разпятие.

3. Все децата плащат. Неплатеното.
От нелюбовите. Душите разпиляни.
Че никой не е никога готов. Със времето.
А времето със лихвите ни подминава.

И после ставаме жестоки. Бесим някого.
И съдим. Сякаш някой ни е учил.
Ех, да имат в повече да заплатят децата ни.

Че малко сме хора. И много сме кучета.

4. Един единствен призрак на стената ми
виси единственото ми съмнение:
че ако имах време да съм НЯКОГО,
не ще да ми остане да съм СЕБЕ СИ.

(това ми е слабост! )

Лоша

19.   Пръстен

За твойто тихо идване, което
все още в мен оттеква като гръм,
за даденото и назад невзето,
за прошката, че с теб съм и не съм,
за думите, понякога спестени,
за ласките, които не спести,
за силата, която вля у мене,
когато беше най-безсилна ти,
за туй, че бе на мое име кръстен
и твоя лош, и твоя хубав час
на твоя малък пръст наместо пръстен
горещите си устни слагам аз.

t.

20.   „В сърцето си някои хора са приятели на целия свят, докато други, които първо себе си мразят, разстилат цялата си омраза наоколо като масло върху резен горещ хляб. ”

„Беше си втълпил, че дори победен, пак би могъл да открадне една малка победа, присмивайки се на поражението. ”

„Някой път на човек му се ще да е глупав, за да извърши онова, което умът не му разрешава. ”

„…длъжни сме да помним, че ще умрем, следователно нека се опитаме да живеем така, че нашата смърт да не носи облекчение на света. ”

Всичките са на Джон Стайнбек. За мен лично той е един от гениите в световната литература :)

21.   Ако един мъж иска една жена, нищо не може да го отдели от нея. Ако не я иска, нищо не може да го задържи
---------------------------------------------------------------------------Ако я обичаш ще тръгнеш след нея. Ако не тръгнеш не се сърди, ако намери друг, който ще го направи
---------------------------------------------------------------------------
Трудно е да очакваш нещо, което знаеш, че няма да се случи, но още по трудно е да се откажеш, когато знаеш, че това е всичко, което искаш

22.   Любимите ми цитати:

Честността е първата глава от книгата на мъдростта.

Най-лошият начин да получиш даден отговор е да зададеш откровен въпрос! .

Някои хора са такива съкровища, че направо ти иде да ги заровиш!

Оценявай и най-малкото което имаш, защото някои нямат и толкова!

Говориш за бъдещето, а живееш в миналото.

23.   Към 18
Харесват ми нещата, които си написала, но към т. 3 искам да добавя нещо.
Като поразсъждаваме може да се окаже, че всичко опира не до кражбата, а до убийство в прав и преносен смисъл. Много съм разсъждавала върху това. Но и това, което си написала е вярно.

24.   Опитваме се да превърнем в достойнства недостатъците си, които не желаем да поправим. - Ларошфуко
На бедния не достига много, на алчния - всичко. -Публий Сир
Майсторско постижение е да съчетаеш вежливостта с гордост. - Шопенхауер
Някои зли хора биха били по - малко опасни, ако не притежаваха и някаква доброта. -Ларошфуко
Стремежът да се властва над себеподобните е една от най - силните човешки страсти. - Наполеон Бонапарт

25.   Към 23 напълно съм съгласна. Думата кражба в този цитат, ако се замести с убийство, пак би било много правилно и уместно.

"В живота ни винаги има събитие, върху което да прехвърлим вината за това, че сме спрели да вървим напред."
- Пауло Коелю

"Сърцето няма слуги. То само си сервира и вино и отрова."

Всъщност днес приключих за n-ти път 11 минути и оттам си извадих няколко доста смислени изречения.

1.Някакъв писател бе казал, че нито времето, нито мъдростта
променят човека - единствено любовта може да накара някого да се промени.
Каква глупост! Написалият подобно нещо познаваше само едната страна на медала.

2.Но животът постепенно я учи - и то много бързо, - че само силните оцеляват. А за да си силен, трябва да си най-добрият, нямаш друг избор.

3.Имам възможността да избера дали да бъда жертва на тоя свят или авантюристка, която търси своето съкровище. Всичко зависи от това как гледам на живота. - Мария

4.Въпреки че целта ми е да разбера какво е любовта и въпреки че страдах заради мъжете, на които отдадох сърцето си,
установих, че тези, които докоснаха душата ми, не у спяха да пробудят тялото ми,
а онези, които докоснаха тялото ми, не успяха да достигнат до душата ми.

Моля ви не ме оставяйте да си пиша сама, чете ми се. :)

Лоша

26.   Има обаче такава любов,
която независимо дали ще се случи или не,
променя съзнания,
срива стени,
върши чудо след чудо.
Тази любов
понякога адски боли, а друг път те задъхва от щастие,
понякога те води, а друг път е сляпа,
понякога те убива за да те възкреси или да те погуби завинаги.
Такава любов не можеш да предизвикаш, нито пък да търсиш или пренебрегнеш.
Не можеш да я пропуснеш край себе си незабелязано...
Когато се случи ти просто знаеш, че това е ТЯ...
знаеш, че животът ти тръгва в нов коловоз
знаеш, че нищо няма да е както преди...
знаеш, че дори самият ти няма да си вече точно същия...
Това е ИСТИНСКАТА любов
- тази която остава дори евентуално да си отиде някой ден
- остава в някои от пукнатините на сърцето и напомня за себе си с меланхоличния си ревматизъм.
Остава в погледа и влагата в очите,
остава в сънищата и спомените
- остава едновременно в миналото и бъдещето...
Защото само тя умее това...
За тази любов си струва
всяка саможертва,
всяка възможна или невъзможна цена,
всеки миг и всеки дъх от краткото ни и чупливо съществуване.
Дори ако тази любов опустоши сърцата ни завинаги...
Тази любов идва за да остане и за да ни промени и от нас зависи дали ще ни възвиси или погуби.

27.   "Алкохолът е антидепресанта на 20 век, наркотиците са антидепресанта на 21-ви.., неизбежно е .............."
лично мой думи

"Живота е една илюзия, породена от недостиг на нещо..."

"Ако искаш да си щастлив, ми бъди!!!"

"Някои хора разправят за мен, че съм ужасен човек. Но това не е така. Аз имам сърце на мил чувствителен юноша. Пазя го в един буркан на бюрото си..."
Стивън Кинг

"Love is name, sex is game! Forget the name and play the game..."

"Всички ние сме в канавката, просто някои гледат към звездите."

"Който има Дого Аржентино няма защо да се страхува от самотата..."

28.   "- Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници. "

"Малкият принц отиде да види розите.
- Вие никак не приличате на моята роза, вие не сте още нищо – каза им той. – Никой не ви е опитомил и вие не сте опитомили никого. Вие сте сега такива, каквато бе моята лисица. Тя беше лисица, подобна на сто хиляди други лисици. Но аз я направих моя приятелка и сега тя е единствена в света.
-И розите се почувстваха много смутени.
- Вие сте хубави, но празни – каза им Малкият принц. – За вас не може да се умре. Разбира се, някой обикновен минувач ще помисли, че моята роза прилича на вас. Но тя сама има много по-голямо значение, отколкото вие всички., защото тъкмо нея съм поливал аз…Защото тъкмо нея слушах да се оплаква, да се хвали или дори понякога да мълчи. Защото тя е моята роза. "

"- Пустинята е хубава - каза малкият принц, - защото крие някъде кладенец... "

Из "Малкият принц"

"Опит е името, с което хората наричат грешките си"

"Циникът е човек, който знае цената на всичко и стойността на нищо. "

"Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно за него. "

Оскар Уайлд

МВМ

29.   На времето имах една книга. Казваше се "Мъдростта на вековете". Още не мога да си простя, че я дадох на приятел, които не ми я върна и изчезна от погледа ми. Може би трябва да я търся по оказионите. Може ли някой да помогне на мен в търсенето и на себе си, за намиране на най-безценните мисли на света събрани в един най обикновен том. Моля за помощ!!! Нека използвам едно от най-стойностните постове в тоя сайт, за да обменя мнение и мисли с другите ценители. Благодаря на автора!

30.   На мен също много ми се иска да я открия. Чела съм подобни такива, но те са издадени след 2000-година, а тази за която ти говориш, мисля, че е доста по отдавна издадена. Аз също съм я чела преди много време, но изобщо си нямам на идея кой ми я беше дал.
Номер 29 можеш ли да се сетиш за някаква година, автори?
Гледам в нета има една със същото заглавие от 2000 година от Уейн Дайър, но си мисля, че е някакво копие. Страниците са 381..
Включвам се в търсенето и аз :)

Лоша

31.   Ох,доста трудно я намерих.И моята изчезна навремето btw.

Ето- http://www.bgold-books.com/index.php?book_id=3253

32.   Живей така, че да те е срам да разказваш, но да ти е хубаво да си спомняш!!!!

Това е моята сентенция

33.   Once you go black, you never go back :)

и сега към сериозното:

Нема начин да нема начин

34.   Добър ден! Може би е леко встрани от темата, но имаше една много хубава книжка "Научна мърфология". Там бяха изведени и допълнени /с умерена доза хумор/ прословутите закони на Мърфи. За съжаление изгубих книжката. Но ще се помъча да цитирам по памет някои от сентенциите, имат някаква житейска правдоподобност:
"Ако една работа изглежда лесна, значи е трудна. Ако изглежда трудна, значи е много трудна. А ако изглежда много трудна, работата е невъзможна за изпълнение."
"Предметът пада така, че да причини възможно най-много щети"
"Ако има и най-малка вероятност нещо хубаво да не се случи, то няма да се случи. Ако има и най-малка вероятност нещо лошо да се случи, то ще се случи"
"Оставени сами на себе си, нещата вървят от зле към по-зле."
Допълнение на този закон - "Човешката намеса само ускорява процеса"
"Ако нещо може да се обърка, то се обърква"
Допълнение на закона - "Опитите да се отстрани объркването само го задълбочават"
"Всяка машина работи на различен принцип"
"Винаги се разваля онзи елемент, който може да причини най-голямата авария"
"В 99% от случаите на кръстовището свети червен светофар"
"Ако чакате автобус на спирката, той ще мине първо от обратната страна"

И малко казармени мъдрости:
Критерий на старшината за чистота:
"Коридорът е чист, когато е мокър"
Основни принципи на подполковника:
"Заповедта трябва да бъде неизпълняема. Ако е изпълняема, уставът трябва да предвижда карцер за изпълването й"
"На войника требе да му е гадно"
"Всяка заповед е предпоследна"
"Никой войник няма право на отпуск по никое време, защото родината се нуждае от всичките си воини през цялото време.Това не важи за мен и за останалите от началството"
- Велики мисли на велики хора:))

35.   Животът е твърде кратък, за да го изживееш като лош човек!
Животът е твърде кратък, за да се тревожиш какво мислят другите за теб!

36.   34, това за автобуса наистина си е вярно :)))
Благодаря на всички включили се, много интересни неща прочетох.

Допълвам:

"Научих, че независимо колко лошо ти е разбито сърцето, света не спира заради мъката ти. "

"Има нещо ненормално в този свят,
отчаяно крача по нашата нежна планета:
половината човечество умира от глад, другата половина пази диета. "

"За да си гледате вашата работа,
вместо да ме предъвквате тайно:
кога съм силна, кога слаба,
кога съм трезва, кога - пияна,
с кого се смея, кого оплаквам,
кой ме целува в тъмното,
кой ми заспива на рамото ласкаво,
под чии мигли осъмвам,
с колко захар си пия кафето
и кой ми вгорчава дните,
наистина ли са дяволски светли
очите ми ненаситни,
кого наяве наричам "мили",
кого ранявам с усмивка
и каква е все пак фамилията
на Оня Иван - от стиховете ми,
дали във Петрич или във Варна
ще пална някому къщата,
ДЕКЛАРИРАМ, че всичко е вярно.
Внимавайте като преглъщате. "

Лоша

37.   Спомняй си- за онова, което ти давах - само, докато те гледах в очите! Спомняй си -за караниците, целувките.. и сцените на ревност. Спомняй си - за моите капризи и, за начина по който те вбесявах.. , спомняй си - какъв беше, когато беше с мене! Спомняй си, как минутите ставаха часове, а часовете се превръщаха в дни, докато чакаше момента, в който ще се срещнем! Спомняй си, как ти липсвах, до задушаване и, как ме усещаше още, след като отдавна си бях тръгнала. Спомняй си, как мислише винаги и, само за мен.... НО - спомняй си и всичките онези пъти, в които рискуваше да ме загубиш, единствено и само по твоя вина.. А сега, спомняй си - онзи ден, в който дори и не предполагаше, че тази целувка, ще е последната... Спомняй си, как ме накара да си отида, спомняй си - колко плаках и... спомняй си, онази сянка от безразличие, която се преструваше, че чувстваш - криейки зад '' не ме интересува ''! // -И сега, какво ти остава от мен?? Един спомен.... , който ще се връша винаги, когато пожелаеш да забравиш, когато чуеш някой да споенава името ми.. , когато пресичайки улицата - премине кола, от която ехти песента, която ти напомня за мен.. , когато един ден случайно видиш ''някоя'', която прилича на мен! Всеки път, когато се чувстваш тъжен, ще си спомняш за мен, за това как винаги знаех какво да ти кажа, за да се почувстваш по - добре! - Ще си спомняш за мен, когато ме видиш на снимка и, ще се опитваш сам да се излъжеш, че никога не си ме обичал отмествайки погледа си, изпълнен с фалшива омраза! И.. , когато най - накрая мислиш, че си ме забравил, ще ме срещнеш най - случайно... и, ще усетиш сърцето ти, как забива във гърлото.. и как, стомахът ти се свива, когато видиш ръката ми - стисната в ръка - но не е твоята! .. Ще изплувам в съзнанието ти, когато вече, до тебе има жена, но... толкова различна от мен и, ще се опитваш на сила да я заобичаш.. и, когато се заблудиш, че най - накрая си успял, ще я погледнеш в очите, но единственото, което ще видиш там.. , ще бъдат очите на някого, който няма да се върне никога вече.. И чак тогава, ще започнеш да страдаш, защото ще разбереш, колко съм била важна за тебе и как, не успя да оцениш любовта, която само аз знаех, как да ти дам... и затова, как ме остави да си тръгна разплакана, без да ми кажеш и дума за сбогом! .. Но вече.. , не можеш да направиш нищо, освен да съжаляваш, че не успя да ме задържиш до себе си! И.. , ще си спомняш онова ''Обичам те'' и, ще жадуваш да се върнеш назад, за да можеш да ми кажеш единствено :'' Аз, никога няма да те забравя ''.. - но ще бъде късно, защото аз вече - ще бъда далече! В прегръдките на някой друг - който може би, ще знае да ме оцени повече, от колкото го направи ти. -Защото, това- което сърцето не разбира днес... , ще го разбере утре... , а твоето ще разбере, че никоя друга на света - няма да е способна да ти даде и на половина онова, което знаех да ти давам аз... Може би, ще разбереш значението на думата ''Обичам те'' - но не днес, а утре... - когато ти за мен, ще бъдеш само.. ''Изтеклата вода... на пресъхнала река.. Nicole :*

38.   " и какво от това"

39.   Към 29 и 30. Аз я имам тази книга "Мъдростта на вековете" от Уейн Дайър, изключителна е наистина!
Ето откъс от книгата :
"Господи, направи ме оръдие на Твоята Благодат.
При омразата нека посея любов;
при обидата - прошка;
при съмнението - вяра;
при отчаянието - надежда;
при страха - успокоение;
при тъгата - щастие.
О, Божествени Господарю, благослови ме
не да търся утешение, а да утешавам;
не да бъда разбиран, а да разбирам;
не да бъда обичан, а да обичам;
защото давайки, получаваме;
защото като прощаваме, биваме опростени;
и защото като умираме, се раждаме за вечен живот. "

40.   Приятел е този, който те използва по-малко от другите.
Noood

41.   Страдах, молих се, унижавах се, променях се, преоткривах се,
раздавах себе си за малко обич плесници получавах но... продължавах вярвях в измамата-ЛЮБОВ. Приемах смело всеки удар... лъжа и фалш.... Прощавах. Исках малко. Виновна бях. Отдавах се. Поругавана бях. За себе си не мислех.... Търсех човека у човека... А у мен никой нищо не откри. Душата си оголих на показ я изложих. Плесницата не усетих, а беше силна.... сърцето кървава сълза отрони... Лъжа и фалш, промяна никаква. Падах. Ставах. Продължавах напред.... До кога? .... До къде?
^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

42.   Нищо на този свят не може да се върне и да се поправи, иначе всички щяхме да бъдем светци. Е. М. Ремарк
Господи, дари ме със спокойствието да приема нещата, които не мога да променя, със смелостта да променя нещата които мога и с мъдростта винаги да разбера разликата между двете. К. Вонегът
Това са ми любимите:Маги

43.   Едно е да искаш, друго е да можеш, трето е да го направиш.
Малка част от поуките в книгата "Малкия принц" - да опитомиш означава да се свържеш с другите. Най-хубавото е невидимо за очите. На-хубавото се усеща само със сърцето.... Noood

44.   Никога, никога не се отказвай, живота е борба и аз ще победя. Силен е този, който винаги става, след като е паднал. -ЛАО ДЗЪ
HUMAN Тази песен сме я нели много с мама, любима ми е

45.   Винаги прости на враговете си, нищо не ги дразни толкова много. - Oscar Wilde

46.   В живота си човек може да направи на някога отстъпка, но при условие, че се искачва едно стъпало на горе.

47.   Моли се за най-доброто очаквай най-лошото. Fortuna Favet Fortibus. (Съдбата обича смелите) Надявам се модераторите да одобрят коментара въпреки, че има и латински букви в него

48.   "Братът не винаги ми е приятел, но приятелят винаги ми е брат". Франклин
"Не разпитвай за последиците ако искаш да успееш, иначе никога няма да успееш". Е. М. Ремарк-"Триумфалната арка"
"Глупости правят умните хора, за останалите е ежедневие".
Оскар Уайлд
Това е от мен.
Маги

49.   "Целият свят е сцена и всички ние сме актьори на нея - влизаме, излизаме и за своето време всеки от нас играе различни роли... "У. Шекспир
"Бях нещастен, защото нямах обувки, докато не срещнах човек без крака. "Тери Пратчет"
Земята се върти, това е всичко. Можеш да се въртиш заедно с нея или пък да спреш, за да протестираш, в резултат на което да бъдеш изхвърлен от движението й. "Стивън Кинг
„Колко малко е нужно на човека и колко много, за да разбере това. "
"Има три вида хора - част от проблема, част от пейзажа и част от решението. " (реплика на Робърт де Ниро)

50.   Парите мразят глупаците, и затова бягат от тях.

51.   Човекът, на когото принадлежат фразите не свърши никак добре, но като сентенции и хумор звучат супер. Стига да не се възприемат буквално:
"През 1969г. спрях с алкохола и жените. Бяха най-скучните 30 минути в живота ми. "
"По-голямата част от парите си дадох за пиене и мадами. Останалите просто профуках. "
И едно на Чърчил пак в тоя дух:
"Като започвах се придържах към правилото- никакво пиене преди залез, после се придържах към правилото - никакво пиене преди обед. Сега се опитвам да се придържам към правилото никакво пиене преди закуската. "

1-50 от 67