Споделена история от Други

Галено име за Калоян
Здравейте! Да уточня не става въпрос за име на новородено или нещо такова, публикувам тази статия от любопитство. Калоян доста ми харесва, но ми е чудно за галеното име. Чувала съм Кала, Коко, Кало. Лично аз обичам да казвам Калоянката, когато говоря за някой Калоян, но ми звучи малко смешно. Кала ми звучи женско (въпреки че е много популярно за галено име), Кало не толкова, Кали ми е пак женско, а пък Коко хич не ми харесва, а и не ми се връзва, Калоянчо ми е много семпло. Вие кое галено име за Калоян предпочитате и сещате ли се за някакви други вариации на галени имена за Калоян? Благодаря.

Коментари

1.   На познато дете казват Яни.

2.   Например Коцето, Коци и подобни

3.   Коки. Имам познат, така го наричам.

4.   Най-нормалното е да се казва Кала, ако е малко дете-Калоянчо, Калоянка. Това с последните букви е голяма мода(Яни в случая), една позната се казва Ангелина, ама държи да и викат Ина(те повечето женски имена завършват така). Коко е пълен абсурд-Коко се казва на Константин или Никола. Чисто морфологично най-правилно е да се обръщаш с Иван и сродните му(Калоян означава хубав Иван).

5.   Калчо

6.   Колчо

7.   Коки, Коко

8.   Кало

9.   Аз също съм за "Калчо"

10.   Според мен за това име всички галени обръщения не звучат добре!

Най добре си звучи самото име: Калоян! - произнеси го бавно и сама ще усетиш, че е така!

Ако говориш за Калоян в трето лице, можеш да ползваш "Калата" - така са викали на Георги Калоянчев(артиста).