Споделена история от Други

Разбита съм
Душата ми се счупи. Нищо си нямам и никого. Не намирам мястото си в този свят, не зная как да се справя и как да оцелея. Не съм за тук. Разбиха ми сърцето. Как се предполага да продължа да живея? Не мога. Плача непрекъснато, умирам от страх да не загубя работата си.

Знам какво ще ме посъветвате, но е момента не мога да си позволя психоаналитик.
Искам да умра. Само това. Но не искам да оставям нашите, само това ме спира.
Как да продължа, след като нищичко не ми остана?

Коментари

1.   Успокои се. Намери си верен приятел на които да споделяш-ако нямаш предлагам своите услуги! Пиши ми на ********. Аз също съм в такова положение-смачкаха ми сърцето, сега отново съм влюбен безнадеждно, душата ми умира-но намирам надеждичка малка и продължавам да съществувам! Не живея, просто съществувам...
Модератора да реши дали да публикува мейла ми, но мисля че когато има хора така наранени имат нужда от подкрепа и кибер приятел. Благодаря

3.   Ако те успокоява не си сама от 16 октомври си изплаках сълзите, свалих 8 килограма, не спя, не се храня, трудно се справям с работата си, незнам какво да правя с чуствата си, незнам коя съм и накъде да вървя.
Не знам дали ще има край!

5.   Знам, че не е никаква утеха, но не си само ти, много сме. :)
Промени си мисленето, за да се промени всичко. От опит ти казвам, минах през това. Докато таиш, повтаряш и подхранваш такова мислене, няма да стане по-добре, дори /не дай боже/ може да става и по-зле.
Как да продължиш? Продължавай. Тук няма "как". С воля, с усилия, с решение и намерение и съзнателно положително мислене.
За работата - страх те е, разбирам го. Трябва да застанеш срещу тоя страх, той ти е само във вреда. Нали се сещаш, че работодателя го усеща - усеща, когато те е страх и си зависим - и използва това не за твое добро. Излез срещу страха си и отстоявай себе си, бъди себе си. Не бъди роб на условията, не бъди подлога на работодатели или каквито и да е, защото си мислиш, че нищо не зависи от тебе... и защо мислиш, че хората ще те посъветват за психоаналитик? !
И аз не съм за тук, и аз не намерих и не намирам мястото си. Пак казвам, не си само ти, не съм само аз, МНОГО СМЕ.
Първо трябва да ИСКАШ да си помогнеш, а не да разчиташ на помощ отвън. Ако НЕ искаш, никой отвън не е в сила да го направи.

6.   Авторката: Благодаря ви, толкова ми помагате! Но аз не мога да си намеря място от болка, ще умра.

7.   Аз бях тръгнала пи същия път, но знаеш ли какво? Взех си куче, което обичам повече от всичко на света. То ми отвори очите и ме научи на много важни неща в живота и изведнъж всичко се оправи. Вземи си животно, каквото и да е. Както казват на финала на филма "Marley and Me", дай му сърцето си и то ще ти даде твоето. :)

8.   Имаш симптоми на депресия. Аз съм бил в тежки, много тежки депресии не веднъж. Обърни се към лекар - психиатър. Няма нищо срамно да потърсиш психиатър. Говори със семейството си, родителите си.
Нужна ти е помощ за да се справиш. При депресия сам човек не може да се справи. Аз пия едно лекарство - Ципралекс. Много помага.

9.   Като се замислиш не е ли странно това което си написала, поне на мен ми изглежда така - Не се страхуваш от смъртта а се страхуваш да не загубиш работата си, просто звучи нелепо.

Аз пък си мисля че след като си преодоляла страха от смъртта вече нищо не може да те уплаши, можеш да продължиш да живееш без страх и свободна иначе винаги може да умреш, но да живееш имаш само една възможност. А в крайна сметка човек не може да живее без три неща:
Храна, въздух и вода.
BV