Споделена история от Други

Как бихте описали животът и израстването в България през последните 23 години?
Ще се радвам на кратки коментари. Просто един израз или изречение изпълнено с чувства. Може и литературни изказвания, както желаете. Душевното, лично усещане да е на преден план. Знам, че ситуацията не е добра и не очаквам много добри коментари. Все пак да видим.

Коментари

1.   Здравей,

За животът и израстването на отговарящия ли питаш, или за "стандартът на живот и израстване" в България!?

За стандартът на живот и израстване в България бих казал, че са "ниски" и не бих искал никога да имам деца в България - я ще станат наркомани, я ще ги блъсне някой наркоман. Хората тук в не малка степен са идиоти. По последни статистики и неграмотни в не малка част.

Какъв "стандарт на живот" искаш с такива сънародници?

Както се изрази проф. Иво Христов - 80% са дебили. Ако не и повече.

За моя личен живот и израстване - не мога да се оплача. Ама аз съм изключение.

Уча вече две десетилетия, имам няколко висши, карам докторантура. Имам 2 бизнеса, изчел съм над 50 книги (скоро ще станат 100). Инвестирам в имоти. В момента пиша 2 книги. Имам възможност да си тренирам редовно. Имам публични изяви и преподавам.

Само дето се дразня от масовата простащина и селяндурщина в туй гето България, и от пълната липса на воля и дисциплина на моите сънародници (дето вместо да си оправят живота са се отдали на всякакви пороци, пристрастявания и мрънкане), ама иначе животът ми е добър.

В едно изречение:

Мразя в червата тоя шибан циганско-турски кенеф БГето!

2.   Колосално! Не съм предполагала и в най-смелите си мечти, че нашата страна ще предлага такова качество на живот. А представяте ли си ако бяха крали по малко къде щяхме да бъдем.

3.   Много общо зададени въпроси!

Това са индивидуални неща и зависят от конкретната ситуация при конкретния човек!

И е пълен абсурд - това да се изрази с едно изречение или с някаква метафора или абстракция!

ОК. Ще ти кажа как са за мен лично:

В професионален план продължавам да се развивам. Работя работа, която ми допада, а в свободното си време работя по свои компютърни проекти и се чувствам пълноценен.

В личен план се ожених втори път и слава Богу - създадохме си добро и задружно семейство, и живеем в мир, разбирателство и любов...

В духовен план - вярващи православни християни сме и продължаваме да вървим по своя път към Бога!

4.   Ама как да не е добре в лагера на цивилизованите и 'бели' държави? ! С ЕС-то, НАТО-то и ЛБГТ идеология напред към светли бъднини!

Вече сме кажи речи 15-20 години от тези 23 в лагера на развитите, модерните, великите държави

Сега.. че населението е намаляло с около милион, че сте бедни и инфлацията е висока и БГ не ражда, скоро ще е ромска държава, няма проблем - това са подробности!

Светлото бъдеще ви чака с чуждестранните фирми или в емиграция като чистачи и сервитьори на Запад при останалите мигранти от Африка.

П. С.

Страната ако махнем бъзика и иронията единствения шанс да се оправи е отново да се залепи за Русия, руската икономика расте, оръжията им са в някои сфери много по-добри от западните и имат ресурси за поне няколко века.

5.   Не знам за какво израстване питаш. Последните 25 години бг стремглаво върви надолу. Всеки, който може се изнася оттук. Най-бедната и най-мизерна държавица в ЕС. Най-бързо обезлюдяващата страна в света. С две думи - кочина и пустиня.

6.   Педерастия, чалгия, цигания и турски/индийски сериали - щом искаш кратко, ето ти кратко.

7.   Сиромашия до шия.

8.   Сякаш хората станаха още по-прости и големи Ганьовци.

9.   Докато народа на "синя прашка" и ракия пяха
Онез' от "горе" мамицата ни еба•а
С порно, чалга и салфетки ни приспаха
Без отпор кожата от гърба ни съдраха

10.   Много изостана държавата последните 20 години.

11.   Трудно ми е да кажа. Някак си малко се позамогнахме, но отново сме на последно място и то много много много по-назад от всички останали. Това май ни е единственото положително нещо. Иначе - тотален разпад - демографска криза, тотално унищожение на образованието, ликвидация на здравеопазването, отсъстващи съдебна система и прочие и прочие и прочие и прочие. Нищо хубаво не ни чака с такива политици. ЕС налива милиарди, но нашите управници крадат всичко до стотинка. Ако не бяхме в ЕС трагедията щеше да е вече убийствена. Тогава щяхме да сме по-зле от Молдова и дълбоката руска провинция.

12.   Нещата не са добре вече бая години, личи, по ниския стандарт на живот масово, хората едва имат пари за хляб.

13.   Не знам 12. Някои нямат за хляб, други нямат за бентли. Немотия от всякъде. В моя малък град, масово се карат нови или скъпи коли. Откъде пари за това.... Не знам. Апартаментите се изкупуват още на зелено. На жените не им стига вече само да имаш заплата и къде да живееш.
Явно не сме чак толкова зле като цяло.

14.   Пълен хаос, какъвто винаги е бил. Имал съм възможността да бъда и в казарма и да видя какво дъно е българската младеж. На нивото на сомалииците е. Няма майтап. Шибана сган достойна само за пребиване е всичката или най-малко 99% от нея. В България не се израства, а се деградира от момента на настъпването на съзнателна възраст. Като се започне от дестка градина, мине се през основно, средно и висше училище и така докрай. Олигофренска шибана нация.

15.   И аз не знам номер 12 и номер 13. В моята работа само шефа и чистачките идват с коли. Другите служители/специалисти с образование и езици/, ходим с обществен транспорт.
Хората от обкръжението ми, тези, които би трябвало да са средната класа живеят с доста ограничения.
Други, които на практика не би следвало да имат големи доходи/безработни, без квалификация, учащи/, се радват на доста по добър стандарт на живот-постоянни покупки, пътувания, заведения, скъпи коли..