Споделена история от Други

Кой кандидат за кмет няма да вдига данъците?
Здравейте, става въпрос за София. Понеже нямам време да следя предизборната кампания и интервютата на всичките кандидати, моля някой запознат да каже, кой кандидат обещава да не вдига данъците За момента чувам, че гласят да вдигат такса смет както и синята зона. Аз лично не смятам че е добре да се плащат повече пари за същото, така че като се замисля бих подкрепил кмет, който ще "струва по-евтино" на хората.

Коментари

1.   Радват ме хора които вярват на обещания в кампания, сигурно и в дядо коледа вярваш със същия ентусиазъм. Тези работи за вдигане се решават не от кмет а от общинския съвет, където кметът дори няма глас, така че който кмет ти обещава ниски данъци, ще си измие после ръцете че не той е виновен за вдигане на таксите а общинския съвет.
Много е важно преди да гласуваш да си запознат с обещанията на всички кандидати и възможностите които има длъжността. Този ти критерии за не вдигане на такси и данъци не зависи от кмета, такъв кандидат със същия успех може да ти обещае и безплатно храна по магазините, ти си човека който трябва да осмисли дали кмет има правата да направи такова нещо.
От друга страна "по евтино" винаги струва онова което днес си платиш кеш, онзи който реши да не вдига таксите, при тази инфлация и увеличение на заплати ще се наложи да вземе заеми, които ти и съгражданите ти ще изплащате в бъдеще, което е доста по скъпо.
Няма как минималната заплата да се увеличи с 20% от нова година и да не ти вдигнат таксата за сметосъбиране, нали се сещаш че всяка метачка по улиците трябва да е осигурена поне на минимална заплата.
Затова по добре гласувай за онзи който ти обещава нещо реалистично, което той ако стане кмет има права да сърши.

2.   Деян Николов

3.   Честито авторе В София данъците ще бъдат увеличени от 50 до 70%, в зависимост от местонахождението и изградената инфраструктура, дано си гласувал.