Споделена история от Здраве

Как се извлича сок от ряпа - камъни в жлъчката
Имам 6 мм камък в жлъчката. Чух, че най-много помага сок от ряпа. Обаче не разбрах как се прави. Пробвах да настържа ряпата и да изстискам, пробвах да я пасирам, смесена с вода, пробвах с мед, но от цяло кило ряпа не излиза половин чаша сок, а уж била 95% вода. Имате ли по-добра идея?

Проверих дали се продава, ама е 30 литъра, а и предпочитам да е прясно изцедена. В турските магазини има по 3, 50 бутилката, ама колко е истински сок, не знам.

Ако знаете наистина действащи начини за разтваряне на камъни в жлъчката, ще съм благодарен.

Коментари

1.   Прави се малка дупка в ряпата и се запълва със сол - така започва да си изтича сокът.
Сложи в някаква дълбока чиния и остави цялата нощ така, на сутринта ще имаш сок.

2.   Не си прави експерименти, а възможно най-бързо си направи операция, за да нямаш усложнения.
Или искаш да те закарам по спешност със запушени канали и спумана жлъчка?

3.   И ако тръгне този камък ако случайно го раздвижиш с ряпата, къде ще отиде той? Камъка в жлъчния канал а ти в спешното. И като те приемат по спешност, нито знаеш кой е дежурен там, нито ще получиш лапароскопска интервенция, а просто ще те резнат като по спешност. Резултат 7 дни на легло и 15 дена след това ходене с пъшкане. За такова нещо се ходи на хирург и той казва как е най-добре да се постъпи...

4.   Жлъчните камъни не се разтварят.
Делят се основно на два вида.
В най-добрият случай ще нарастват както при мен.
Без кризи засега, най-големият наближава 2 см.
Заради Ковида и други причини, отлагам операцията.
По-лошите варианти са болезнени кризи, камъни излизат от жлъчката причинявайки запушвания, механични жълтеници панкреатити и тем подобни сериозни проблеми (да не дава Господ).
М 52

5.   Спокойно, консултирал съм се с най-добрия лекар в града и ми обясни, че операция за сега не е нужна. Че след 6-месечна диета ще се види дали се е разтворил малко. Точно така каза, те не се изхвърлят като при бъбреците, а се евентуално се разтварят. За билките и хапчета ми каза, че трябва да се тръгне от много ниска доза и много постепенно да се увеличава, за да не направя криза. Но каза, че като за начало може да се започне само с диета.

6.   Жлъчни камъни се оперират. Те никога не се разбиват или разтварят, т. е. не изчезват. С диета и билки, може да запазиш сегашния размер на камъните, но това означава докато си жив да не вкусиш едно 30% от нещата, с които се храниш и пиеш сега. И пак нямаш гаранция, че няма да направиш криза и то в най-неправилния момент, т. е. през нощта, докато си на почивка или пък извън града или страната. А кризите са супер болезнени и с непредизвестен край. Една лапароскопска интервенция на жлъчката е много по-малко травмираща и безболезнена от вадене на зъб например и проблема се решава завинаги...

7.   6, добре, докторе. Защо ли отидох на лекар, а не питах направо теб в споделито? Ти очевидно повече ги разбираш нещата от него и то без да си ме прегледал.

8.   Ха-ха, жлъчните камъни се разтваряли. Ако това го е казал доктор, то той със сигурност би направил кариера като дописник на в. Стършел например...

9.   Баща ми слагаше ряпата директно в машината за сок и то се дели сок и настърганата ряпа. Искам да ти кажа че това нещо смърди не човешки. Не че се съмнявам в витамините на този зеленчук но.

10.   8, по-склонен съм да вярвам на човек с диплома и дългогодишен опит, излекувал хиляди хора, изпълняващ длъжността завеждаш отделение и един от най-добрите лекари в България, отколкото на анонимник в споделито. Нищо лично към теб, просто е несериозно да взема мнението ти за по-меродавно от неговото. Отделно съм го чел и в книгата на Мария Требен това, че сока от ряпа разтваря камъните.

11.   Номер 10, никой не ти пречи да вярваш в каквото си искаш.
Има религии, има извънземни, има чудеса има и доктори и "доктори".
Вярвай! Но аз и другите като мен, ще зададем само един въпрос на твоя Доктор, на Мария Требен и на билкаря от Плевен - можете ли да покажете/докажете един случай поне на "стопени, разтворени, изчезнали и т. н. ) камъни? Един!
Щото аз за 5 години. четене, освен двама, трима вярващи и още толкова хаховци не намерих в нета НИТО ЕДИН ЧОВЕК можещ с реални доказателства да убеди някого, че тези камъни могат да се махат.
Виждал ли си такива камъни? Като бренекета са.
Веднага ти вадя 5 000 лв. на твоя голям ДОКТОР и ще заработя още толкова за него, след като успее да ми извади камъните от жлъчния мехур, без да го отстранява.
М52

12.   11, ами мога да ви срещна тогава да се разберете кой крив и кой прав. Едно време леля ми беше казала, че си е изкарала камъните, но тогава не сметнах за нужно да я питам в подробности. А сега не е сред нас и няма как да я питам вече. Вчера се поразрових по-сериозно по форумите за тази ряпа и една жена твърди, че всичките и познати са се излекували така.

А реални доказателства по нета, а и на живо, малко трудно ще намериш. Освен човека пред теб да изсере камъка, не знам как ще ти го докаже. Иначе винаги ще има съмнение, че го е взел от някъде. Дори и резултати от ехограф да ти покаже, пак може да са манипулирани. Дори да ти го изсере пред теб, пак може да е нещо, което е ял, а не от жлъчка. Не знам как точно си го представяш това доказателство.

13.   Губя си времето с теб N 11, но за последно....
Аргументи като - баба ми, леля ми, някой чул, друг видял и т. н., за мен са бабини девитини!!!
Кой какво срал си е за теб инфо!
За мен доказателство е ехографска снимка преди и след!
Разбирам те и аз като теб първите години таях надежда.
Но сега зная, че трябва да я махам каменоломната.
Имам реални познати: една жена починала от възпаление на панкреаса, съученик прескочил трапа от същото заради неотстранена жлъчка с камъни. Него ще ти го пратя да си говори с твоя Доктор какво трябва и какво не. Едно приятелче на 30 години с тръгнал и запушен камък. Друг познат с разрез през целия корем заради същите усложнения. И двадесетина други познати с отстранена лапароскопска жлъчка, които си живеят нормално.
Да пратя ли на твоя Доктор двусантиметровия камък на тъщата след операцията и да ти обясни/покаже на теб с какво ще го "стопи" ей така пред теб? С киселина или основа? Ааааа може да пробва със сок от ряпа!!! Помисли малко бе човек! Какво можеш да консумираш, да ти мине през стомаха и някаква част от него да отиде в жлъчката и да се справи с камък!??? Нанороботи от фантастичните филми.
Мога да ти покажа 3 мои ехографски снимки с ясно видими камъни, най-големия наближава 2 см от последните 5 години. Ако имаше начин да ги премахна, щях да ти докажа с друга снимка.
Първите две години изчетих хиляди мнения и твърдя, не видях един човек да се освободил от камъните в жлъчката освен чрез операция!
Откакто наближих 50-те, предпочитам да мисля, а не да вярвам на глупостите на хората и ФБ.
М52

14.   Не вярвам в нищо, казвам ти какво ми каза доктора. Даже хапчета ми предписа и каза, че в 60% от случаите дават резултат. А той все пак има достатъчно наблюдения. Все пак съм длъжен да пробвам без операция, тя е крайна мярка, а и за сега няма нужда според него.

15.   13, стопих камъка за 3 мес. Имам документи, ехограф и излседвания преди и след. Мога да ти изпратя всичко на мейл. Нещо ще кажеш ли или ще се правиш, че не си видял?