Споделена история от Други

Топлото време
Здравейте, бих искал да Ви споделя и питам какво мислите за твърде топлото време напоследък в България. В края на октомври температурите да стигат и да надминават 30 градуса струва ли ви се нормално. В събота следобед, на 21. 10. температурата в моя град стана 35 градуса. Живея в Централна Северна България. Имах работа в града и излязох по джапанки, къси гащи и тениска и пак беше доста топло. Днес сутринта беше напълно облачно, но пак беше много топло и задушно времето. Сега вече и слънцето напече и стана отново горещо. Дъжд в моя град не е валял изобщо повече от месец, може би месец и половина. В края на октомври нито сутрин ми е хладно, нито следобед. Онзи ден баба ми ми каза, че преди 30-40 години в края на октомври са палили печките и са обличали дебели зимни якета, защото е било много студено. Сега аз по това време ходя все едно съм на плаж. Споделете и Вие мнението си.

Коментари

1.   Колкото и странно да звучи, подозирам, че Бог ни пази от Путин. Ако бяха студени зими тази и миналата, Путин съвсем щеше да ни го тури. Няма случайни неща.

Казвам го къде на майтап, къде не, ама вярвам, че има висша сила, която поне малко се опитва да ни пази от подобни изроди.

2.   Да, през тази година есента до момента е много топла и суха(няма дъждове), което не е обичайно!

Аз съм почти на 60г и досега не съм виждал такава есен!

Но, каквото даде Господ!

4.   Не е само топлото време. По цял свят има наводнения, пожари. Просто се издевателства над природата и това се прави само, за да печелят корпорации и милиардери да си пълнят сметките с пари.

Сече се поголовно, леят се тонове бетон, фабрики и ТЕЦ-ове работят 24/7. Няма как това да не оказва влияние.

Обикновеният човек, за да направи нещо полезно трябва да спре да живее като консуматор - нямаш нужда от 20 нови дрехи всяка година, нямаш нужда от стоки непрекъснато, няма нужда да се ползва ежедневно автомобил.

Просто системата е толкова идиотска в момента, че масите(над 90%) от хората работят като роботи, за да произвеждат и консумират огромни количества продукти и да пълнят сметките на банкери и корпорации.

5.   Не е обичайно, но не виждам какъв е проблема? Радвай се на приятното слънчево време, а климатът и международното положение да вървят по дяволите

6.   Есен е, добре ми е със яке, значи, не е топло, хората исжат лято да е, но то отдавна мина, обличай се, какго ти е окей на теб.

7.   Много е забавно да видиш коментари като 4 и 5 едно до друго - контраст като черно-бяло. А специално номер 5 ще видим дали ще е толкова отворена (да, знам, че е жена шото на тех вечно им е студено и все търсят топличко и приятно време) когато водата почне да привършва. Учените предрекоха това преди десетилетие.

8.   Аз лично си пазя здравето доколкото мога, включително и от излишен стрес, точно защото земният живот не е розов балон. Затова и подкрепям изказването на номер5.
А ти 7 я ми обясни какво би се променило, ако започнем да се вайкаме?