Споделена история от Други

Изборите
Здравейте, искам да коментирам драмите около изборите. В петък вечерта, 36 часа преди изборите, ЦИК безпрецедентно отмени машинното гласуване заради някакъв доклад на ДАНС. Прочетох го и в него няма нищо скандално. Даже в кафявия сайт на Недялко Недялков ПИК нарекоха докладът пълна глупост. Дори ПИК признаха, че ПП-ДБ са прави, а не ГЕРБ и ДПС. Днес вече разбраха ли невярващите на машинното гласуване, че в него няма нищо манипулативно, защото без машини и само с хартиени бюлетини ПП-ДБ биха двойно ГЕРБ в София. Много ме кефят изказванията на Кирил Петков от петък "въобще не ни е страх от хартиените бюлетини, голяма работа" и от днес "гласувайте като машини, нищо че е с хартия". Безспорно ГЕРБ се осраха най-вече в София, където отпаднаха и от балотажа. Хекимян беше издигнат на 25 септември, а днес е 29 октомври, т. е. преди едва 34 дни. Терзиев от 4 месеца е в кампания. ГЕРБ са толкова втръснали на софиянци, че иначе синя София изкара на второ място лявата Ваня Григорова, а на първо място Васил Терзиев, спукаха се три месеца да обясняват, че роднините му били в Държавна сигурност. Какво има общо човека с това? Днес Борисов каза, че след изборите искал правителството да продължало да работи. Естествено, защото той много се изплаши, че в най-големите градове властта му се изплъзва дори само с неговите любими хартиени бюлетини. Пък и има реална опасност американците да включат него и онова кречетало Делян Добрев в Магнитски. До няколко години се надявам ГЕРБ да са история в цяла България. Има надежда за България.

Коментари

1.   Напълно подкрепям! Аз много се изкефих на погребалните физиономии на чалгарите и откачалките от Израждане. Дано обаче и Пловдив се събуди и измете гербавите. Мамин Ваньо и Зико са най-лошото, което се е случвало в цялата история на града. Дано в неделя има по-мощна подкрепа за ПП и Старибратов.

2.   Авторе, дали ще се гласува с машини или не - си е чисто технически детайл, който реално може и да няма значение! Зависи от точния вид машини и начинът им на използване.

Но замисли се, че щом такава практика има само в няколко държави в Южна Америка - значи това не е правилното!

Вместо да се тръби толкова за тези машини - по добре е да се осъвременят нещата и да може да се гласува онлайн, а също и да се намери читав начин да може да се гласува по пощата!

Но проблемът на тези избори съвсем не е в това!

Проблемът е, че подмяната и герп взеха страшно много гласове - примерно в София имат над 53% общо.

А това са прозападни партии, които водят България към гибел!

Дали ще гласуваш за едната или другата е все тая! И двете ще ни завлекат в ада!

А най-отвратителното е, че те си направиха комбина! И могат да си разиграват коня както си искат!

Жалко, че голяма част от българите до такава степен вече са са заблудили и не разсъждават трезво и логично, че продължават да гласуват за тези две - повтарям - ГИБЕЛНИ за България партии!

Надявам се да се вразумим в близко бъдеще!

Бог да пази България!

3.   Всичко това 36 часа преди изборите, беше за да накарат хората да се погнусят, да повярват че всичко е предрешено и гласът им няма да се отчете, тоест да не идат да глсуват. Не коалицията се бяха разбрали за едните София за другите Бургас и както знаеш бе обявено че не коалицията продължава да управлява.
Цик отмени машините по друга причина, там няма вписано че причината е доклад!!!

4.   Ти май си превъртял с тея избори. Сменил си едни жълти новини от ПИК с жълтите новини на Свободна България, Медиапул и Дневник. Сигурен съм че цялото ръководство на Герб ще бъдат и в Магнитски и в затвора до края на годинита /сарказъм.

ГЕРБ си имат техния електорат които са по принцип хора на средна и късна възраст без силна идеологизация. ПП-ДБ си имат своя електорат които са ляво-либералите, често под 40г. БСП също си имат свои електорат, мечтателите по комунизма над 60. Тези хора следващите 10на година няма да си отидат. Обективно има твърде много градове на кантар и ще трябва да разберем кой печели България др-та седмица. Виждам че си фен на либералите така че поздрави с това че имате 0 спечелени градове от раз. Лично аз съм разочарован от кандидатите понеже дясно-консерватизма е мъртъв в политиката на БГ така че за мен изборите бяха малко загуба на време.

5.   Спукахме ги гербавите в София, да ги довършим на втория тур! Но картината с страната е разочароваща. Промените обаче винаги тръгват от столицата

7.   Подкрепям коментар номер 2

Най-големия проблем не е измитането на "ГЕРБ" а измитането на "Продължаваме подмяната"!
Всъщност - най-добре за България ще бъде да изметем и двете!

Ще допълня още нещо - към коментар 5:
Напротив, софиянци са най-заблудените хора и не могат да разсъждават трезво и логично! И абсолютно винаги от тях са идвали негативните неща за България!
Включително и влизането ни в евро-гейския съюз!

8.   Машините в сегашния си вид имат влияние само върху едно нещо, но то е много важно по места. Това са недействителните бюлетини. Минимум 15, на места до 20% от гласовете, особено за общинските съветници, отиват в кофата. Днес имаше пример за село до Видин, с 40% недействителни бюлетини.
Тази практика, да се елиминират гласове, особено при общинските съвети, при които няма втори тур, машините я премахват и разпределението става съвсем друго.

9.   Пак си избрахте същите. Радвате се на още от същото. Държите се като футболни агитки, без грам да видите реалността. Нека, всеки народ си заслужава съдбата и управниците. Явно ще се оцелява по единично.

11.   Аз едно не мога да разбера, защо ПП изкараха кандидат, на който цялото му родословие е от ДС, толкова ли нямаше кой друг да предложат? На миналите избори гласувах за Бонев, не че подкрепям всичките му идеи но поне изглежда че е човек с енергия и му се занимава с управлението на града. Сега не знам защо не се кандидатира като независим ами и той се включи в сглобката.