Споделена история от Други

Ако имате 1,000,000 в джоба
Какво бихте направили ако имате 1, 000, 000 (лева, евро, паунда, долара) - каквото си изберете.

Бихте ли сменили локацията?
Къщата?
Колата?
Града?
Държавата?
Жената?
Мъжа?

Бихте се пробвали да ги увеличите богаството си или ще си купите 2-3 имота и ще ги давате под наем и ще си живеете спокойно цял живот?
Или може би просто ако са ви останали 400, 000 ще ги разделите за да ви стигнат за 10-20 години на равни месечни харчове?

(пример:
след като сте си закупи всичко и подсигурени отвскяъде, са ви останали 400, 000 и ако мислите, че ще живеете още 30 години са
30 х 12 = 360... следователно 400, 0000 / 360 = 1, 111 на месец за харчене)

Или може би ще си закупите имот в чужбина и ще останете там?
Ще преследвате някоя ваша мечта?
Ще обикаляте света, докато ви свършат парите?

Споделете.
Може би някой, които има 1мил. се чуди какво да направи.
Казвам 1 мил, защото той не е достатъчен за ВСИЧКО... рано или късно ще свършат. Ако кажа 10 милиона е много лесно. Харчите 2-3 и останалите живеете докато сте живи.

Коментари

1.   Забавното в случая е, че има истинска такава история с един бачкатор от Англия мисля, че беше - изкарал мисля, че към 1 милион със страшен късмет от лотарията - за 7 години профукал всичко, защото толкова му е акълът - и на осмата пак започнал да работи старата си професия май беше като шофьор на камион за отпадъци.

Та, как би постъпил глупакът:

- чисто нова кола
- голяма къща(скъпа за поддръжка)

Също: екскурзии, кръчми и маркови дрехи

Как би постъпил някой с ум и финансова грамотност:

Би си разделил парите на 5 равни части да речем и би изхарчил за кеф не повече от 1/5(според мен и толкова е много... ) Всичко останало инвестиции.

В имоти, в злато, в проекти за чиста енергия и т. н.

Т. Т.

3.   Нови коли съм оглеждал и честно казано ми се струват боклуци. Кола за 120 бона, а калниците пластмасови и всички с някакъв грозен таблет на таблото, който изобщо не е внедрен в дизайна, ами стои като случайно изцвъкан там. Без коментар.

Апартамента си ми върши добра работа в момента. Близо е до училището на децата.

Имоти? На тия цени? Не, мерси. Ще дам няколко стотин хиляди за някакъв си кирлив наем от 500 лв, от които половината ще заминават за поддръжка и други разходи. Да се занимавам с квартиранти да ми звънят през ден, това се счупи, онзи комшия това направи, отгоре ме наводниха. И да треперя дали няма да ми изпотрошат апартамента.

От жената съм доволен.

Единственото, което ще направя, е да купя биткойн с тия пари и да го продам, когато цената е в пъти по-висока. Защото в момента е зверски подценен и е въпрос на време да струва много повече.

5.   Замислих се и... нищо няма да сменя, няма и да закупя нищо голямо, може би околосветско пътешествие, тип круиз, май само за това ми липсват пари, иначе всичко си ми е наред, семейството са живи и здрави, имаме си достатъчно жилища, колата върви, града и държавата са средно ниво (което е доста добре, против крайностите съм, имам си причини), сгодна женица, добри дечица, какво му трябва на човек.

7.   Какво бих избрала?
Бих избрала първо с тези пари да изплатя на мама запора за да не се притеснява всеки път да ходи в банката от каса да си взима заплатата вместо от банкомата и плюс заема й.
На баща ми заема бих изплатила с тези пари за да не се притеснява и той.
И така. Общо взето това. Да направя така че моите родители, които ме отгледаха да са спокойни.
Останалите пари да купя къща, която да не е с голям двор или апартамент. Много са идеите за останалата част от парите, но главно с тези пари е да направя така че мама и татко да са спокойни.

9.   Ще ги вложа в бизнес. Разработването на бизнес с достатъчно начален капитал дава най-видока доходност. Тоест, знанията и опита на човек

10.   Ако ги имам ще си задля по 2000 лева на месец които ще ми стигнат за 41 години, сега съм на 36 така, че до края на живота ми ще съм осигурен... но в реалността нещата не стоят така.... понеже сме материални същества, ще пръснем 70% от парите за материални придобивки които не са ни нужни реално...

12.   Ще ги даря

13.   Купувам си еднопосочен билет до Хавайските острови, купувам си бяла къща на два етажа на плажа и си живея живота. Ще се занимавам с творчески дейности и т. н.
Естествено -ще посетя и някои други държави, като Мексико и Италия, може да си купя една лодка или малка яхта, когато се установя на Хаваите за постоянно и така:)
А ти авторе, какво би направил с тези пари?

14.   Моментално ще закрия бизнеса, ще изнеса семейството ми от България и ще започна бизнес там.

15.   Има разлика между лева и евро, но ще избера евро, щом даваш избор :D

Бих си купил 4-5 доста прилични апартамента, бих ги ремонтирал и давал под наем, с който наем бих си купил още няколко и така с времето ще имам доста апартаменти, които са равни на сигурност и пари за тези след мен. Иначе аз си имам доста приличен апартамент.

16.   Ще си оставя 200 000. 00 за мен, останалото ще разделя поравно на двете си деца... нищо друго.... искам двете ми деца да са живи и здрави, за да гледат своите деца... парите са като вестници...

17.   10, това няма как да стане, защото пропускаш инфлацията. След 41 г. 2000 лв ще са 2 кори яйца.

18.   1 милион не е толкова много. При консервтивна инвестиция тип градски имот има доходност около 4%, това са 3-4 000 лева месечно. Средно висока заплата в София. Един добър програмист изкарва повече.
И понеже влизам във въпросната категория, вероятно този един милион просто ще го инвестирам, няма да ми промени кой знае колко живота. Да речем, половината ще ги вкарам в нещо по-сигурно, тип недвижим имот или по-консервативен фонд. Другата половина ще е в по-рискови активи тип акции, крипто, дял от стартиращ бизнес. И сега горе долу така си разпределям инвестиционния портфейл.
Обичам си работата и със сигурност не бих я сменил. Обичам и България, не бих се преместил.
С 1 милион не си представяй живот тип курви, яхти и почивки в чужбина. И 10 милиона не стигат за това.

19.   Бих ги профукала да обиколя света като solo traveller. Да, достатъчни са да разработиш бизнес с тях, купиш такъв, или пък няколко имота на хубави локации, но не ми пука. Преживяванията нямат цена.

20.   Бих вложил преобладаващата част от парите в развойна дейност с цел производство, което да умножи парите ми в близките години и да създада работни места за десетки кадърни българи, така че да могат и те да изхранват техните семейства и да се чувстват оценени подобаващо за труда си. Задължително ще наемам само сътрудници непушачи, с добра обща култура и с правилен изказ и правопис на български език, без татуировки, без хиалурон и силикон, без каквито и да е вредни пороци. Считам, че избралите да бъдат достойни българи заслужават поощрение и развитие, когато се докажат в работата. Двойките, сдобили се с дете по време на работата си при мен, ще получават допълнително поощрение.

С друга част от парите бих си закупил къща с двор на спокойно място на родното ни черноморие или парцел, на който тепърва да построя такава по мой проект. Но нищо разточително и излишно скъпо, защото е по-важно да бъде уютно и подредено.
В чужбина определено не бих живял. Пребивавал съм в няколко държави години наред и привидният ред, безупречните сгради и високите заплати не са в състояние да заменят Родината, природата, културата и обичаите ни! Това обаче се цени от родолюбивите българи, а не всички са такива.

С приятелката ми се разбираме отлично досега, умна и нежна жена е и парите не са в състояние да променят моето мнение към нея и отношенията ни. Парите единствено биха ни позволили да сме по-свободни и да пътуваме на 2-3 места в началото.

С част от парите бих подпомагал някои възрастни баби, които от краен недоимък по цял ден студуват по тротоарите и из подлезите, за да продават цветя, мед или плетени терлички. Но първо ще купя нещо от тях и поговоря с тях, за да разбера по тяхното отношение към мен дали си струва да го правя. Има и такива, които са просто наети да продават, но зад тях стои някой търговец или млад роднина, нежелаещ лично да се заема с продажбата.

Всякакви други харчове (купуване на акции, скъпа техника и прочее) бих вършил чак с вече умножените от мен пари, без да разточителствам за излишни покупки с първоначалната сума. Мнозина изведнъж видели се с пари хора са лош пример за това колко бързо може да свърши една привидно огромна сума и накрая "да паднат отвисоко" и без план за изход.

- Кифлоприземител

21.   Започване на бизнес, това е решението, околосветско пътешествие за приятни моменти, инвестиции в злато имоти, имоти няма смисъл, нуждаят се от поддръжка.

22.   1 милион Евро = 22500 Акции на БАСФ. По 3. 20 дивидент на акция прави след 15% данък от източника около 61. 200 Евро нето на година или приблизително 10. 000 лева месечно. Напълно достатъчна сума да финансираш без да работиш прилична къща, кола и пр. Давам само пример, има и по-добри акции или най-добре портфейл от такива.

Ако първо купиш къщата и колата, те само ще се амортизират и ще губят стойност, а и ще искат поддръжка, докато ти няма да имаш пасивен доход, който да плаща разходите.

При 1 милион лева вече доходът ще е около 5000 лева - пак достатъчно за някое по-скромно къще на село или в малък град, където ще живееш като цар с тези 5 бона. Парите доста се обезцениха последните няколко години, но все пак един милион е все още прилична (ако не сериозна) сума.

23.   Ако знам какво да направя с 1000000лв, няма да има нужда да чакам на късмета за да ги получа.
С други думи - ако съм знаел, вероятно вече съм щял да ги имам.
Този който знае какво да прави с многото пари, си ги печели сам. Другите, като мен, или ги харчат за глупости или ги оставят в банката да гният.
За съжаление парите са ценни днес. Утре стойността им вече не е същата и ако не направиш нещо с тях, ги губиш... Системата така е направена, че постоянно да си в движение, да трябва да работиш и да трябва да се притесняваш (дали за липсата на пари или за техния излишък... ).
Но пък от друга страна това ни дава цел - да оцелеем. Без цел, просто ще се самоунищожим.

24.   Ще ги раздам, даването ме прави щастлив човек.
А ти, Наполеончо, идеи ли търсиш?

26.   Ще си купя жилище, ще си оправя например зъбите, ще си коригирам зрението(може би). Не ми трябва нова кола. Останалите ще помисля как и къде да инвестирам - може би злато, имоти, акции, някакъв малък бизнес за да има възвръщаемост. Ще си направя една хубава почивка някъде в Европа или на някой остров.