Споделена история от Други

Защо възрастните са такива?
Навсякъде, където и да съм - възрастните са злобни, еснафи, заядливи, незачитащи младите и вечно мрънкащи, ръсещи негативизъм. Това наследството от бай Тошо ли е, или по презумция са си такива?

Коментари

1.   И от комунизма е наследство, но и основно се дължи на комплексарски и просташки манталитет.

2.   Мрънкането, заядливостта, говоренето заг гърба и оплюванките са типично български черти.

А като сложим и ефекта на възрастта повечето хора вместо да се 'извисяват' духовно и да помъдряват с годините като чели само им се

Усилват и затвърждават още повече лошите черти.

Т. Т.

3.   Не знам къде живееш, но около мен има всякакви възрастни хора и готини и злобари. Така, че е малко смешно да правиш обобщения за всички.

4.   Не са всички хора такива - има и много добри и нормални хора!

Просто в момента се движиш в такива среди.

Но, виж сега - недей гледа другите и не ги осъждай!

Човек ще даде отговор пред Бога само за самия себе си!

Затова важното е ти да бъдеш добър човек и да живееш Богоугодно като спаваш Божиите заповеди!

5.   Май и аз вече съм от тези възрастни. Защо ли? Обезверена от "борба" за физическо оцеляване поради феномена "работещи бедни", обезверена от неправди, обезверена от всичко... Мрънкането помага ли? Не! Но то и нищо друго не помогна. Предадох се... И все пак борбата продължава. И вече уж виждам светлината в тунела. Дано да излизам от него, а да не е светлината на приближаващ се влак...

6.   Какво визираш под възрастен - човек над 25 г., над 35 г., ... , над 65 г.? По телевизията нерядко излъчват клипове на биещи се непълнолетни девойки и хлапаци. Изглежда заядливостта и сприхавостта са повсеместни, без значение на възрастта.

7.   Всичките възрастни са такива. Много малко от тях са приятни хора, от които може да се научи нещо. Цялата комуникация с подобни хора е противна, манипулаторска, обвиняват те в какво ли не. И опитват да внушат, че от никой нищо не става. Всяко следващо поколение е по-добро от предното.

8.   Общо взето ако и ти беше прекарал 20те си години в бедността на 90те, и ти щеше да си се озлобил. Ако говориш за бабичките по градовете, те по принцип са си злобни повечето.

9.   Нямам такива наблюдения.

10.   Битието определя съзнанието, а 90-те години бяха много бедни и трудни за всички /не, че сега сме цъфнали/, нормално е хора, прекарали младостта си през 90-те е ранната 2000 да са натрупали горчилки.

11.   А младите като са масово разни чалгаризирани наркоманчета...

12.   Какво по дяволите му е лошото, да са еснафи? Изобщо тая дума знаш ли, какво означава или си онова мекере, дето грешно я ползва тук от години? Или си просто социалист?

13.   Моля хората да не бъдат глупаци! През комунизма хората изобщо не са били добре възпитани и са били пълни простаци. Това, че е имало милиция или трудови лагери не означава нищо. Всичко е било по политическа линия. Имало е огромно неравенство между близките до партията и обикновения работник. От това няма как да произлезе добро възпитание.

14.   Игнорираи ги, търси си подходяща среда за теб, намери си работа, хоби, конкактувай с хора на твоята възраст, има и готини възрастни, общуваи само с такива, това е решението.

15.   Причините може да са разнообразни. Лично според мен, главната причина е, че манталитетът у нас е такъв.

16.   Наследството от комунизма няма да се изчисти скоро.
Естествено визирам и себе си..
Ако си под 30, няма как да знаеш борбата за оцеляване 90 те, затворени улици и кръстовища... травми доживот...
Защо сме такива... може би оскотяхме и остаряхме вече от тия битки в годините....
Така наречения преход ни съсипа живота.
Всеки горе бе зает да краде.
Исках да чета, пиша... а трябваше да ям и плащам сметки...
На улицата продаваш вестници
Има и много свестни хора, запазени в годините... Малко са.

18.   Авторе, докато не пораснеш няма да разбереш. По голямата част е за психичното и физическо оцеляване
Но как да разбереш, грижат се ( дали по ок път ) да не се нараниш като бебе, малко дете, после наркотици и... Но такива като теб имат притенции само да вземат. Ако не се интересуват ще напишеш друга тема как не те забелязват???

19.   Споко, като пораснеш и ти ще си същия/та. То и аз мога да обобщя с въпроса защо всички млади сте тъпи и безполезни наркомани, нали се сещаш. Между другото съм на 26, ако се чудиш и действително гледам така на днешните хора по-малки от мен.

20.   Защо младите не чете повече? Отговорът го има в почти всички романи, от всички времена - разминаване, сблъсък на поколенията. Всяко по-старо поколение е живяло в по-тежки условия. Затова сменящото го поколение винаги му се струва по-мързеливо. Еволюцията, прогресът променят мирогледа. Социалният строй не е виновен съществено. Пак в романите ще срещнете същите вечни противоречия между поколения в семейства, които изобщо не са живели в "социализъм".
Бъдете сигурни, че един ден сами ще се възмущавате от собствените си деца и връстниците им. Тогава техниката ще е още много по-напреднала от сега и техният мироглед ще е още по-различен...
Лично се въздържам да изразявам възмущение от младите, но дълбоко в себе си се чувствам леко отчаян от повсеместната незазаинтересованост и липса на любознателност, ентусиазъм, усърдие, воля...

21.   Айде сега. На всяка възраст има кофти хора. Не бих обобщавала така. Виждам и много млади, които са тотал щета.