Споделена история от Други

Асен Василев въвежда социализъм
Не знам колко от вас са на "ти" с икономическите въпроси, но в момента от поне година-две, финансовият министър въвежда нещо като социализъм в икономиката.

Да, не е официално. Да, не се обявява. Но бензин от близо 3 лева, скок на цените на ток и вода всъщност са невидим данък, който пълни хазната.

Еко такси за колите, ДДС 20% върху храните, реално поне 40% от доходите отиват като данък.

После тези пари се преразпределят, просто защото иначе държавата няма как да функционира с толкова малко работно ръка.

В България има непропорционално малко работници на фона на всички дето трябва да се "издържат" от данъци и плащания - пенсионери, деца, държавни служители. Всички тия групи реално са на хранилка на държавата, защото взимат от бюджета без реално да го пълнят.

Лично аз съм 'за', мерките на министър Василев, макар и да не харесвам партията му, човека си разбира от работата - просто без драконовски мерки няма как да се върже 2 и 2 и да прави 4.

Мързелив народ сме си - оплакваме се, заплатите ниски били, не се работи, все се искат пари и помощи от държавата.

Затова браво на министър Василев - дране с данъци на по 10 кожи и пълнене на хазната - това е решението. Друга оправия няма на народ дето свикна да живее на кредит и с лесни пари, лесните пари лесно се и губят.

Коментари

1.   Данъците тук са едни от най-ниските. Отделно всеки бизнесмЯн се опитва да преметне държавата. Работех в счетоводния отдел на една мижава спедиция от 6 човека. Всяка година искаха да плащат възможно най-малко данъци. Щом дребните риби правят това, представи си какво правят едрите. България не е бедна, тарикатите са прекалено много

2.   Би било по-разумно тези пари Василев да ги инвестира в програми за насърчаване на раждаемостта, защото тази негова политика не може да продължава вечно. За съжаление същият тази Асен Василев който подкрепяш, намали парите за майчинство за втората година. Така демографска криза не се бори. Така се насърчава.

3.   До 50 години няма да има кой да храни пенсионерите и политиците и др. Понеже всички ще са емигрирали на Запад.

4.   Какъв министър, какъв Василев, бре човек. Този е с досие в Интерпол. Едни от ЕС са го хванали да краде вместо тях. Няма нужда да си на ти с икономиката, достатъчно е да видиш фактите.
А те са, че с Кирчо имат участие е една австрийска фирма, казва се МЕТ. В момента тази фирма е прекупвач между Газпром и Булгаргаз. Когато махнаха шефа на Булгаргаз, за си сложат техен човек, стария излезе на пресконференция и показа фактурите. Ти къде беше тогава?

Да преглътне българина комисионата за Кирчо и Асенчо върху същия този руски газ, вземаха заем от Европа. Сложиха улеснение от няколко стотинки и хвърлиха пясък в очите на хората. И когато хората забравят и заема ще връщат и на Асенчо комисионната ще плащат.
Само че тогава той отдавна ще се е чупил за Канада, не че и българите ще си спомнят кой е той, защото друг изрод ще е на неговото място.

Българина знаеш ли колко помни? Колкото запомни един стомашен хирург по време на Ковид. Сега някой да говори за този с чувалите? Не. Хората знаят само това, което им дават по новините.

5.   Ние сме в ЕС, което е клуб на социалистически държави.

6.   Този не е читав!

Не му вярвам за нищо!

7.   Не социализъм а див комунизъм въвежда. Това което ще постигне с вдигането на данъците е скок в сивата икономика и още по-малко пари в хазната

8.   Социализма дереше онези които работеха съвестно, демокрацията прави същото.
Съгласявам се за пенсионерите трябва да има пенсии, но те не трябв ада надвишават 1000 лв в днешни дни, защото няма от къде, пенсионерите трябва д аосъзнаят че те са си виновни, те не са народили достатъчно млади хора, или ако са родили са ги пратили в чужбина, да изработват пенсиите на тамошните пенсионери.
Децата! Знам че за това изречение ще получа много минуси но... незнам, не намирам причина един родител в чужбина да има 3-6 месеца майчинство а българите две години да не са им достатъчни и да ревът. Има измислени вариянти за детски ясли от 5 месечна възраст, защо е нужно да се плащат майчинства след 6 месец?
Държавните служители с апрекалено голяма броика пък не се вижда какво са свършли, нито една държавна институция не работи добре.

9.   Никакъв социализъм не въвежда, просто той и групичката му искат да се накрадат и да си ходят. Тъй като България е бедна страна и не е останало много за крадене вдигат данъци и теглят кредити които да откраднат. След като се закрият всичките ни енергийни източници, доразруши се цялата ни останала инфраструктура, вземат се едни дебели кредити и се откраднат след това можем всички да се сетим какво следва. Ако някой не се сеща може да погледне Африка.

10.   Като прецакаха производството, ще наблягат на събирането на данъци, за да има какво да крадат.

11.   Дават се пари за какво ли не.
Неодавна бяха дали 93 000 лв. за някакво драг шоу и това е само малък пример. А тука някои тръгнали да се заяждат за пенсионерите, децата и майките.