Споделена история от Тинейджърски

Майка ми никога не харесва приятелите ми!
Здравейте! Момиче на 15 съм. С майка ми сме в доста добри отношения, имаме лоши периоди, но иначе сме много близки. Ненавиждам да запознавам приятелките си с майка ми и сега щи обясня защо. Не съм я запознавала с много, но от тези, които знае или ги е виждала на снимка винаги им намира кусури. Тази е дебела, тази е грозна, тази е селянка или държи се като пачавра" - нейн много любим израз. Тя е сравнително консервативна, въпреки, че има хубав стил и се поддържа. Днес я запознах с една моя приятелка от училище, която има дълги нокти. Майка ми ненавижда дълги нокти (не ми дава, което много ме дразни) и не пропусна да ми го намекне после. Също добави и че приятелката ми била, , малко грозничка". Не разбирам какъв й е проблема, мисля да подхвана темата с нея, защото вече ми писва! Нейното мнение по никакъв начин не пречи на отношенията ми, както и съм почти сигурна, че тя няма да ме възспира да излизам с приятелки, но въпреки това не ми и приятно. Не е казала нищо друго лошо за момичето, но това не е малко, а те само се запознаха за 5 секунди. Надявам се като я опознае малко да я хареса, не знам, дайте ми съвет какво да правя с майка си и нейните предрасъдъци към всеки...

Коментари

1.   Ами като откриеш отговора ми го кажи и на мен. Моята майка също все намира кусури на приятелките ми пък за гаджета да не говорим леле леле. Там нещата са страшни винаги всички са не знам си какви си не знам си щот си и като се оставя с тях след време майками започва да ме овещава как била ги харесвала

2.   Мойта е същата с който и приятел да я запозна - все кусури му намира. Аз само и отвръщам "ти пъ щото си Анджелина Джоли нали" и темата се прекратява.

3.   Казва ти че са леко грознички, демек сещай се да не си като тях

4.   И моята е такава, ама аз отдавна съм спряла "дълбока връзка" с нея. На "здрасти" и "чао" сме и естествено си говорим за накви неща или ако има няква работа да правим, но в никакъв случай не я възприемам като "приятелка". Моята има още много дразнещи минуси, но въобще не ме интересува, в такива моменти изключвам и все едно не е там и все едно нищо не е казала/направила. Няма какво да направиш, дори и до го кажеш, поне при мене не работи.