Споделена история от Други

Нямам приятели, чувствам се самотна
Здравейте, аз съм на 27, от гр. Бургас. Моят пробем е, че нямам приятели и се чувствам доста самотна напоследък. Не съм родена тук и това е едната причина, понеже приятелите от детството ми останаха там. В гимназията имах много приятелки, но след един по-труден период в живота ми тогава останах сама. На работа колегите ми са доста по-големи пък от мен. И наистина се чувствам много самотна. Дайте идеи как да завържа нови приятелства, аз съм и малко по затворен и скромен човек и може би това също ми пречи до някъде, но все пак бих се радвала да чуя идеи.
Благодаря!

Коментари

1.   Запиши се на уроци по салса в студио 29

3.   То истинското живо приятелство май остана само в доброто старо време.

4.   Намери си хоби, например спорт. Аз във фитнеса с годините завързах добри приятелства.

5.   Ела пак в София и ще намериш приятели.

Ема от Поморие

6.   И аз съм като теб. Имам две приятелки и от тях взимам пример, защото те са доста по-социални и отворени към хората. Това е причината хора като нас да нямат приятели, като се затваряш към света с времето все повече изпадаш в една изолация от хората. Опитвай да излизаш от зоната си на комфорт, инициирай разговори, ако те канят някъде отиди. Може да си намериш някакво хоби, свързано с общуване с други хора. Запиши се на някакви уроци, може да е да учиш език, танци, каквото те влече. Някаква доброволческа дейност. И най-вече повече инициатива да си говориш с хората, общи интереси, покани някоя колежка на кафе.

7.   Казваш, че си на 27, но като прибавиш още 40 ставаш 67 и това ти е истинската възраст. На тази възраст ти ще бъдеш винаги самотна защото няма мъж който да ти обърне внимание. Приеми си съдбата, че така ще бъде докато си жива.

8.   Здравей,
Не се отчайвай, при много хора е така включително и при мен. Аз също съм от Бургас и съм на 34 години. С времето някои от хората с които поддържахме приятелство така да го наречем заминаха нанякъде и осъзнах че не са ми били никакви приятели. Другите които останаха тук също с времето се доказаха като неприятели, а по - скоро интересчии които те търсят само когато имат нужда от нещо. Не забравяй и третата компонента, че хората станаха доста социално затворени наживо и много социални онлайн. Как съм решил аз проблема ли? Научих се да бъда себе си и да правя това което ми доставя удоволствие. Общувам спокойно с хора и колеги, без маска и без грим и без да ми пука какво мислят. Хобита имам доста и все имам нещо за правене. Ако можеше да се споделят контакти бих ти предложил да се разходим из морската градина :) С удоволствие бих ти дал какъвто съвет мога.

9.   Опитвам се да съм по социална, от време на време се виждам с колежки, сс които бяхме в университета, но сякъш с годините всеки го грабва живота и никой няма време, срещите ни са много редки. Рисуването ми е хоби и в момента търся, къде в Бургас има такива курсове и занимания.
Много ви благодаря за съветите.

10.   Намери си съпруг, с които да имате и общи възгледи, цели, приоритети, виждания по главните неща в живота, и сходни интереси - така че той да ти бъде и приятел!

11.   Имам си приятел от 6 години, разбираме се, супери сме си, излизаме си, но говоря за нужда от приятелка. Има разлика и то голяма. А и как така се намира съпруг, от пазара ли, пак трябва да създаеш контакти.

13.   до 11, предполагам, че е авторката

И от 6 години сте само "приятели" и още не сте създали семейство?
И какво чакате? Да се разлюбите?

Щом искаш да си намериш приятели/ки - на тази възраст приятели/ки могат да се намерят само при общи интереси.
Така, че потърси такива в сферите, които те вълнуват и интересуват!

14.   До 7

Хаха, недей така, само ще депресираш момичето още повече.

15.   Ама в какво развитие ми е връзката не знам какво ви засяга. Не разбирам хората, като цяло. Този сайт е именно за това, да споделим нещо и да получим съвет, а не веднага да се нахвърляте, мъж да съм си търсела, що сме чакали... До някъде знам, че една от причините да нямам приятели е именно това, че хората в днешно време са гадни, злобни, радват се като те унижават, все търсят косури дори очевидно и на непознати хахахах.... нямам думи просто...