Споделена история от Други

Плюем по Гърция, но...
Здравейте. Наскоро ми излезе една новина за Гърция. Как цяла Европа е в криза, а Гърция направила поЦти Цудо. И си казах, добре де, гърците са набърбалякали най-високият дълг в Европа и са на 3-то или 4-то място в света. Въртят се различни неща между 150 и 200%, но колкото и да е, все е много. Един познат ми обясняваше как гърците се опитвали с 1500 евро да живеят все едно с 5000. Но трябва да признаем. Да, Гърция изтегли огромни заеми. Но с тях построиха пътища, летища, пристанища, канали, построиха държава, изградиха стандарт. 30-тата най-развита държава в света е Гърция. Каквото и да си говорим, дълг, бежанци, криза, Гърция е по-напред от нас във всичко. Мрънкаме, че европейската помощ за България била лапнеш нешо, глътнеш нищо. Защо да ни дават повече, като знаят, че онези и без това ще го откраднат. А народът седи и се кикоти. Откъде е тая скъпа кола, откраднал е парите. А откъде знаеш, че не ги е откраднал от евросредства? Да не ги е откраднал от теб? Той открадне ли ги от евросредства, все едно от мен и от теб ги е откраднал. В България се възхищаваме на такива. В Гърция няма кой да ги търпи. Правят протести, стачки, запушват пътища, парализират цялата държава. Гърците са патриоти и си обичат държавата. Когато в държавата владеят стопани, дори 200% дълг не е сърашен. Владеят ли такива като нашите, и 40% дълг е стряскащ. А България вече отдавна задмина 60-те процента. Освен това, Гърция не си е стигнала тавана на икономиката. Тя съвсем спокойно може да достигне и половин трилион долара БВП. Което ще изравни дълга. Онези с обърканата сексуална ориентация в Западна Европа със 100+ процента дълг да му мислят. Те отдавна са си стигнали таваните и даже вече са в рецесия, а дълговете им се трупат ли, трупат. Освен това да не говорим какви ги управляват. В Гърция е различно. Гърция по принцип е държава, мразена от съседите си. Албанците например са в лоши отношус Гърция. Те са в лоши отношения с всичките си съседи. Турците и гърците уж са съюзници, пък само се карат. Протести правят, псувни, знамена палят. На Македонците близо 50 години им промиваха мозъците в Югославия, за да ни мразят. Само и само за да изскочат от там и първата им работа след това да е да се изпокарат с Гърция. Но Гърция хубаво ги оправи. На нас средни пръсти ще показват. С България отношенията не са по-добри. Като почнеш от историята, футболните мачове, медиите, на нас ни е заложено да се мразим с гърците. Вече 1300 години. Все говорят, че Гърция се опитва зорлян да си разваля отношенията със съседите. И може би е така. Но погледнете как живеят хората в България, Албания, Турция и Северна Македония и как живеят в Гърция. Албанците с магаретата, македонците се тупат колко голяма нация са с новата си измислена история, пък нямат пътища, турците както винаги го удрят на псевдо патриотизъм, но иначе на турските сериали е само Босфорът. Кирпичените къщи се крият. В България е ясно, интернетът е пълен с хули към омразната Гърция, а извън интернета са катастрофите, кражбите, престъпността, убийствата и всичко. Да, всички много мразим Гърция, плюем я, а я ни вижте. Даже България май е най-назад от съседите на Гърция. Разваляли си отношенията? Защото си обичат държавата. Турците си играят на империя, Гърция не е съгласна. Албанците се оправиха със сърбите, съгласиха македонците да приемат всичките им условия, а Черна Гора имаше премиер албанец. В Гърция обаче нищо не им се получава. България първа трябваше да си развали отношенията с македонците, а не Гърция. Ако ги бяхме почнали още 1992 сега щяхме да сме много по-добре. Даже Гърция ни беше поканила заедно да си решаваме проблемите с македонците. България отказа и ето, гърците си взеха своето, а ние се надяваме. В Скопие пък говорят, че България и Гърция работели заедно, което ми се иска да беше така. Мразим Гърция, пък сме на море там. Гърците убили много българи. Да, даже много от тези, които убивали българи, са били българи гръкомани, а не гърци. Не позволявали на жългарите в Северна Гърция да се пишат българи. Леле, загрижихме се за тях! Някои лт тях дори вече са приели македонска идентичност заради незаинтересоваността на България към тях. Иначе Гърция пречи ли на стотиците хиляди българи, които са се преместили да живеят и да работят в Гърция да се пишат българи? Не мисля. Даже им е дала повече, отколкото им е дала България. Мразию Гърция, пък ходим на море там. Вижте каква социална политика води Гърция. Инфлация, дават помощ на народа. Замразяват цените на храната. Голи острови, има ли хора там, има водопроводи, фериботи, летище, доставки, всичко има. Колкото и да са, държавата им осигурява удобства. Иначе българинът, а както казах и не само ние, плюем, бе. Плюем! Аз като гледам даже гърците са много по-културно от нас, македонците и албанците. Турците са дружелюбни, но аз съм виждал и доста невъзпитани. Абе, плюем и толкова!

Коментари

1.   Някои от пристанищата им ги взеха кредиторите.

2.   Лично аз не виждам българи и гърци да се мразят, напротив - ходи се на море там, слуша се гръцко, пие се узо и мастика.

Това, че сме се мразили и т н. Са някакви много стари неща. То реално даже в Северна Гърция е имало страшно много етнически българи, тези земи са били част от Санстефанска България, а преди това по време на Първа и Втора българска държава.

Относно защо са по-добре - защото са с различен манталитет. Патриоти са, единни са, знаят си интереса. Лично аз не им се възхищавам, че са една от най-задлъжнелите страни - дълговете да си ги плащат тия дето харчат повече отколкото работят - никой трудолюбив, почтен и пестелив човек не е длъжен да плаща дълговете на разни разглезени, пътуващи, преяждащи и купуващи ненужни им неща индивиди.

Гърция е голи острови и няма и 1/10 от даденостите на България. Сушаво е, нямат води, нямат хубав умерен климат

И пак с търговия със зехтин, туризъм и песни се оправят. Ние дето туризъм и почви и всичко имаме само мрънкаме и се оплакваме.

Т. Т.

3.   Преди години на едни протести бат Бойко ни заплашваше да внимаваме, че да не станело като в Гърция.... Още ме напушва смях като се сетя.

4.   Обичам Гърция, бих живяла там, ако имам възможност.

5.   Кой плюе по гърците? Може би, обичайните заподозрени комплексарите.
Гърция ползва доста еврофондове и там също имаше големи злоупотреби. Пътищата са от там. Хотели? Честно казано, мисля че са български, руски и подобни, но не и гръцки. На Халкидики преди 20 години имаше няколко големи хотела, които бяха стари. На Касандра най-хубавите къщи бяха построени преди 20-30 години. Личеше си по архитектурата. Селата там изглеждаха като Мичурин и Китен преди 40 години. Между другото, точно българите наляхме доста кинти в икономика им. Като им станахме евтини работници и скъпи инвеститори.
Гърция има 2 пъти по-дълъг сезон, много острови и много голям шелф за плажове.
Гръцките правителства не ги е страх като нашите/ с изкл. на последното/ да взимат заеми. След това, тези заеми ги пазят от фалит. 300 милиарда им наляха западняците да си спасяват инвестициите.

6.   Абе Атина е кочина дори в сравнение със София. Това видях друсани да лежат по тротоарите, в София не съм виждал такова нещо. А бях само 2 нощувки.

7.   Е те по време на Ковида като започна кризата вдигнаха заплатите с 200 или 300 Евро мисля. Всички запалти в цялата държава!

8.   Това, което пишеш са глупости. Гърция не е много наоред от България. В момента разлика е малка. Мизерия, безработие. Данъка на хората със свободна професия се увеличава драстично. Взели дългове Гърция.. Какво са направили толкова. Едно метро го строят сума ти години.