Споделена история от Други

Не се справих в живота
Започна новата година и не мога да спра да мисля как последните 3 години бяха пълен ужас за мен. Тази година ставам на 27 и имам чувството, че съм до никъде. Не съм имал сериозно човек до себе си от 2019 година, станаха вече 5 години.. последната ми що годе хубава година беше 2020, след нея всичко спироволовидно започва да пропада. 2021 ми откриха заболяване на гръбнака от доста тежък характер и с него замина и всякакво самочувствие което имах. Някак си се справям, успях да завърша висше, работя хубава работа, изкарвам добре, но до там. Всичко други е зле, не мога да започна връзка, което не мислех, че някога ще ми тежи толкова, защото преди 2021 не бях имал проблеми с жените, но след диагнозата просто не съм вече този човек, спрях да мога да тренирам и спортувам, спрях да имам увереност, спрях да бъда онзи човек, където му се полупаваше без даже да го мисли. Това ме води до сериозна самота, имам приятели и семейство, но вече съм на години където не мога да разчитам на тях за всичко, всеки си има собствен живот и не отговаря за моето щастие. Опитвам се сам да съм си себедостатъчен, но когато живееш с хронична болка е трудно да се обичаш и да си прекарваш доволно времето със себе си. Сексулания ми живот и той претърпя упадък, скоро ще станат 2 години от както последно правих секс, знам тъжно е, и на мен ми е, но просто не ми се получава когато искам. Последните години само бивам рязан и рязан, и рязан, предполагам е заради ниското самочувствие или твърде много искам нещо да се случи най-после, че излизам нужен. Около мен всеки се сгодява, правят деца, други да в дългогодишни връзки по 4 5 години, а аз не мога даже да започна една. Живота ми игра много як токат от който не знам как ще се възстанося. Приятелите ми си мислят, че живея топ живота защото не знаят през какво преминавам, а и да им кажа кво от това, само ще ги товаря както се е случвало и преди с някой хора. Всеки си носи кръста както се вика, но още ми е трудно да приема, че моя е този, да живея цял живот с хронична болка, без любов и компания, работещ скучно работа в офис. Не помня кога последно се почувствах щастлив и обичан, минаха толкова много години от тогава. Както и да е, мерси, че прочетохте това, исках просто някъде да си го излея...

Коментари

1.   И на мен 2011 година ми беше любима... НО сега по темата.
Братле, послушай ме, ще бъда кратък. В живота всичко е един късмет.
Няма такова нещо като "търся любовта". Тя или идва, или те оставя самотен доживот. Прицели съм по - обикновени момичета. Аз ходя с такова момиче и съм що годе доволен. Топ мадамити ги остави настрана, те са ничии. Никой не може да притежава красиво момиче. Да, може да ти върже за кратко, но няма да останеш с нея до край. Красивите жени са като уличните лампи отвън. Всеки им се радва и ги иска, за да освети живота им, но малцина имат късмета да са с тях. По въпроса за заболяването ти, всеки е има някакви недъзи. Не бива да са причина за ниско самочувствие. Правилното момиче ще те харесва и изгърбен и с 4 стадий на сколиоза. Помни ми думата! Късмет!

2.   Никой не е перфектен. Няма от какво да се срамуваш. Поставяй се в нови ситуации, пътувай, пробвай нови неща, запознавай се с хора. Както сам пишеш, само ти си знаеш какво ти е. За всички останали си нормален човек. Диагнозата ти нищо не променя.

3.   Изпаднал си в такова състояние не заради твоето заболяване, а заради песимистичната ти нагласа и факта че непрекъснато се сравняваш с другите. Първо трябва да обикнеш себе си, а после вече да мислиш за връзка. Има много хора с хронични заболявания, които се женят у създават семейство.
Със сигурност имаш доста ограничения относно спорта, но не може баш всичко да ти е забранено. Вредно е за здравето по цял ден да седиш. Ако така я караш, след 10 години ще си съвсем съсипан. Кажи на твоя леката че искаш да започнеш да спортуваш и да ти каже какво може и какво не може. Със сигурност, плуване или колоездене са варианти.

4.   Авторе, ти още си млад, и имаш достатъчно време пред теб! .

Знай, че да срещнеш подходящата за теб жена - по принцип това не е лесно! Трябва упоритост и търпение!

Преди време четох една страхотна тема по въпроса тук и съм си я запазил. Тя е в раздела Любов и изневяра и се казва"

"За хората, които са сами, но искат да си намерят съпруг/а. "
http://spodeli. net/4/story-172076. html

Махни интервалите във връзката(този сайт ги поставя автоматично), защото иначе няма да се отвори!
Но и само заглавието й да напишеш в Гугъла - пак ще ти излезе като първи резултат.

Не обръщай внимание на споровете в темата, а обърни внимание на това, което пише авторът!

Прочети я внимателно и се надявам, че ще ти помогне!

5.   Много си потънал в миналото, хващам приятели, сом пътувайки, море лятото пълно е с млади жени, като теб.

6.   Реално проблемът ти е само заболяването. Дано се излекуваш скоро!

Но на всичко останало е просто безумно да му слагаш заглавие "Не се справИХ с живота". Прозвуча ми като прощално писмо на самоубиец. На 27 години, с образование и работа, спортувал си до преди заболяването - малко ли си постигнал? А колко "лекета", без извинение, има и от двата пола, които ги мързи да гледат! Не иска да учи, да работи, да си вдигне задника от дивана да свърши нещо, но претенции до небето за всяко нещо!

С жените... Е, там вече не става само с искане и планове. Много хора, мъже или жени, сме така. И аз имам съученици, колеги и приятели с 20-30-годишни връзки, но са единици. Повечето се лутаме, страдаме и късно си намираме половинка. Няма виновни тук. Само не се превръщай в женомразец, защото такива мъже са жалки.

7.   Човече, нормално е и всеки си има такива моменти на самосъжаление. От тях обаче смисъл много няма.
И аз не се справих с живота си никак добре. Нито професионално, нито в личен план. Проявих пасивност, прекомерна инертност и склонност към депресии.
Но ето, че сме все още тук и сега. Прави неща, които те радват и забавляват. Връзките са overrated. Колкото до секса, такъв винаги можеш да си намериш срещу съответната сума/черпене.

8.   Да се запознаем и аз съм тъка