Споделена история от Други

"Приятелство"
Здравейте, не знам дали е точно за тази тема, но е свързана с народопсихологията на съвременното общество, а именно - истината. С един приятел се скарахме, защото той все ми натякваше за моите грешки, които съм правил, например да говоря несвързани неща с момиче, че съм се напил на обществено място. Казва ми, че мисля като 80 годишен, защото не казвам обиди като "тъпанар, гей" или че казва на хубаво момиче като го види "еб'си пу'ката", а не да й направи комплимент, че е красива например. И аз като си "отворих устата", именно, че съм с 1-2 години по-голям и физически, и умствено (на 18 години съм) от набора мо, и той се така ядоса, че съм го нарекъл малоумник (въпреки че не е така) и че съм го обидил, дори не съм споменавал името му, а просто, че съм нарекъл, че мнозинството от набора ми за съжаление са такива. Повтарям, не му споменах името! И той се ядоса, удари ми една майна и изчезна. Значи като той трябва да казва истината за мен, аз си мълча, колкото и да ми е неприятно да го чувам, а като казах и на него истината веднъж, и той се ядоса и ми се обиди. Може и да не съм прав, но според мен хората вече искат да чуват само хубави неща за себе си и да критикуват другите, НО когато някой им каже истината за тях и те се сърдят като Сърдитко Петко. Просто или в мен е проблемът, или това е за съжаление съвременната народопсихология - да слушат само "хубави" истини за тях?

Коментари

1.   На твоя страна съм и аз като теб уважавах приятел с който бяхме неразделни от казармата. Но разбрах че с годините хората се променят. Споделял съм с него всичко даже и работи от кухнята на моето семейство ходихме на почики и къде ли не.
Но той с годините някакси охладя започна по рядко да ме търси ако не му звънна по телефона той няма да се обади и всичко това първо ме натъжи и започнах да се товаря. Докато един ден ми писна и казах повече няма да го търся.
И така приятелството приключи, убедих се, че хората се променят всичко е интереси.
Имам и други приятели но него го смятах за най близкия и оснанах разочарован.
Т на 59г.

2.   В случая си постъпил правилно!

Този не ти е приятел!

Приятел в нужда се познава - неслучайно има такава поговорка и тя е вярна!

И за това си прав на 100% - че не говориш цинично, а културно! Това е вярното и Богоугодното!

Бъди себе си и се абстрахирай и дистанцирай от порочните хора покрай теб!

3.   Не ти е приятел, нормално, поне си разбрал това на време, намери си среда и там ще има качествени хора, с които да общуваш.

4.   Щом знаеш за "сърдитко Петко" би трябвало да ти дойде наум, че всъщност хората не вече, а винаги са били такива. На никой никога не му харесва/ло да чува лошо за себе си. Все още си тийнежър и е дошъл моментът в който трябва да се научиш на две неща. Първо че трябва да възпиташ хората, да не ти дават акъл, особенно щом са по недоразвити емоционално, не трябва да им даваш въобще да ти казват какви са ти грешките, само родителите и баби дядовци биха ти казали искренно грешката ти, каквото не ти харесва възпирай хората така че да не ти го казват. Второто, ти да се научиш да се възпираш да не говориш какви били хората, така или иначе ти хората няма да ги промениш с твоя коментар, само може да ти се обидят, така че ако успяваш да се възпираш ще е в твоя полза.

5.   Може да ти прозвучи странно. Но мъжете си намират други мъже приятели, поради същата причина поради която жените се хващат с тоталните утрепки - мъже.
Причината е, че добрите се привличат от лошите и обратно. Лошите обаче вече са безвъзвратно загубени и никой не може да им помогне повече. Скоро ще сме свидетели на маса надрусани зомбита по улиците