Споделена история от Други

Какво се случва в САЩ
Какво според вас се случва в САЩ с правителството и Тексас и ще се стигне ли до ескалация на напрежението?

Тексас твърди, че има право да се самоуправлява и отказват да изпълняват нарежданията от Вашингтон, правителството пък им е поставило ултиматум!

Аман от простотии, работя за американска фирма, в момента съм в Европа и ми предлагат да замина за Калифорния, мечта ми е от малък, но дали сега е момента?

Много от южните щати са негативно и отрицателно настроени към водената от Белия дом политика. Има огромно желание за сепаратизъм, сякаш не само Тексас, но и други южни и централни щати са готови да ги последват.

Да не забравяме, че Тексас е огромен, по-голям от Франция и с 30 милиона жители.

Калифорния е демократичен щат, но пак е близо до Юга, според вас да замина ли, или ще става по зле в САЩ?

Коментари

1.   В САЩ да не ти е демокрацията, че някой ще позволи на друг да се отделя или има собствено мнение? Не ги мисли тях, всичко е един цирк за да се подлъжат скритите врагове в страната и да си покажат като охлюви рогцата като са си помислили, че ситуацията за това е удобна и позволява това. За да могат да ги изловят като мишки. Ако преди нацистите в Германия не бяха запалили сами райхстага на страната изкарвайки комунистите отговорни за това, а директно бяха започнали да събират евреи, цигани и комунисти, то последните щяха да се изкарат жертви, каквито реално не са. Надушвам яко квичене на руски шпиони, мангали и негри в САЩ. На Американската нацистка партия(напълно легална там и регистрирана по закон още през 1959) и дойде до гуша от разни унтери с които са заринати САЩ и се задъхват смъртоносно вече и ще реши проблема по учебник.

2.   И дори и да се отцепят няколко щата, това какво променя? А и в крайна сметка и да заминеш, да не се жениш за държавата? Винаги можеш да се преместиш другаде или да се върнеш. Не разбирам опасенията ти.

3.   Що не се интересуваш какво се случва в Йемен или Източен Тимор.
Защо се интересувате от мизерията в Щатите незнам.

Хората подивяха по щатите заради две причини : Долар - злато - федерален резерв.. По този начин ограбиха целия свят и финансово изнасилиха всички. Тази система обаче вече не работи и Сащ е на предсмъртния си одър.
Втората причина е Холивуд. Еврейското средство да привличат заблудени като теб да им стават роби. САЩ не е нищо повече от трудов лагер. То на евреите това да поробват други народи си им е кръвта от библейско време.

Ако все пак нямаш някакви морални задръжки и тези две неща горе не те притесняват - защо просто не отидеш в Калифорния или Тексас. Явно те влече. Не е толкова невъзможно. Недей пита тук, ти така или иначе няма да чуеш какво ти казваме. Просто го направи.

4.   Не го мисли толкова за тази криза, защото кактово и да стане, ще минат години, преди да се материализира напълно. По-скоро се концентрирай над другите неща. Само ще ти дам няколко съвета:

- Внимавай със заплата. Ако офератта е под 70 000 долара, едвам ще креташ и това е ако си извън Сан Франциско и т. нар. "Бей ерия", а ако си в споменатите меснтости, под 120 000 може и да се озориш. Аз се бях засилил към Пало Алто с 90000 долара заплата преди 7-8 години и като видях 2500 долара наем за единична стая, в къща с 3-4 парчета, направо ми висна човката. Това беше преди ковид инфлацията. Сега ще е още по-зле. Провери цени на наеми и храна, за да си направиш смектата. Поговори с HR-a на вашата компания, за какво иде реч и дали може да помогнат с нещо.

- Почти сигурно е, че ще ти трябва кола. Включи го в смектите. Грдския транспорт варира между "скапан" до "несъществуващ", а отделно, да си на 40 км от работата, докато магазинът ти е на 15 км в другата посока, не е точно "нетипична ситуация". Само да вметна - някой жилищни квартали, са точно това - жилищни. Буквално си представи стотици и стотици къщи, една до друга, без НИЩО друго. Няма магазини, клубове, кафенета, библиотеки... чат пат някоя малка дестска площадка и едни "зелени" зони, които трябва да минават за паркове ама са полянка с трева.

- Проучи си внимателно правата с визата. Има много компании, които внасят свежи таланти отвън, държат ги на 6 месечна виза и яко злоупотребяват с тях. В Калифорния, работодателят ти може да те уволни с или без причина, стига тази причина да не е дискриминационна (раса, сексуална ориентация, пол, религия и причие). Лошото е, че ако нямаш работа до края на периода на визата си, трябва да се врънеш обратно и дори да получиш ново предпложение, повтаряш пак процеса. Вижата ти се преиздава през 6 месеца и ако ти остават 2, но те уволнят ноември месец, по-добре не се мъчи, ами си събери нещата и се прибирай.

- Проучи внмателно кварталите, където смяташ да живееш. Виж за какво иде реч на Skid Row и ще разбереш, за какво ти говоря.

Иначе за Тексас - ситуацията е много объркнана, но не мсиля, че федералните ще направят нещо друго, освен да инсталират една-две агенции, да ходи и да маха оградите, след като тексаската гвардия ги слага. Проучи повече въпроса за неконтрулируемата имиграция в последните 1-2 години и ще видиш, че заешката дупка е дълбока, но както ти казах - не трябва да те притеснява в краткосрочен план.

5.   Какво ти дреме за Тексас, като ще си в Калифорния?? И не, по-скоро гледай да си в Тексас, отколкото в Калифорния. ЛА е брутално смотан град спрямо Остин. Едно море и до там. Всичко друго е дупка. В Сан Франциско и Сан Диего бял да не си - никой не пита дали си БГ, РУ или ДЕ.

6.   Нещо май не си чел много какво са Щатите преди мераците ти да ходиш там. Затова им викат Щати, защото са федерация от различни щати които се самоуправляват и имат различни закони. Идеята е била да има минимално федерално правителство което да отговаря за неща като самоотбрана и тарифи. Естествено, това не продължава дълго защото борбата за власт е голяма и се стига до гражданска война която се тиражира като какво ли не освен това което е била в действителност - стъпка към централизиране на управлението и налагане на президентска република. Нещата не са се променили много от тогава. САЩ не е единна страна, и разликите вътре са не по-малки от тези между Русия и бившите републики от СССР като Украйна...

7.   Говориш че работиш в американска фирма а гледам че вятър те вее на бял кон!
Южните щати са тези които са водили война със Северните щати заради правото на самоуправление.
В техния случей контретната причина е била робството.
Също така южните щати са традиционно републикански настроени.
Когато в Белия Дом има президент демократ, то те са във война с него.
Когато в Белия Дом има президент републиканец, то те са в мир и любов.
Ти по скоро се замисли защо те викат в Калифорния!
Там местните не издържат на цените и бягат по другите щати.
По добре се замисли за това къкъв живот ще живееш ако дойдеш!
За твоя информация, живея във Флорида.

8.   В САЩ идват избори и всичко, което противопоставя двете партии се усилва изкуствено. Винаги става така.

Нищо няма да се случи, ако имаш възможност - идвай.

9.   Отговарям на последните ти думи от историята ти.
Ще става по-зле, а в момента е полудиктатура.

10.   Според мен скоро ще гръмнат Тръмп. Първо ще опитат да го банкрутират за да е аут от изборите и, ако не успеят и се добере до изборите ще го гръмнат, понеже е ясно, че ще спечели. Той има стремежи да вади САЩ от НАТО, което е равносилно да извади САЩ от влиянието им по света и да отукопира Германия. Елита няма да го допусне.