Споделена история от Други

Тумор или нещо друго в корема на котката ми
Здравейте,

Преди няколко дни забелязах, че котката ми (13-годишна) е някак безжизнена, основно предпочита да лежи, не се храни почти и не пие вода. Вчера в клиниката, където я водя, беше на ехограф и излезе, че има някакво образувание в корема. Докторът каза, че е тумор, но те наричали всяко образувание тумор. Като размер било 4/2. Днес започнах да си мисля дали в корема просто не са попаднали разни найлонки, които тя да е погълнала някъде из вкъщи. Докторът каза, че най-добре да се направи операция, за да се разбере какво точно е образуванието - дали наистина е тумор, дали е доброкачествен или злокачествен. Започнахме първо с терапия на сляпо - инжекции. Днес е втори ден с инжекциите, от които до момента няма някакво подобрение. Също така се налага да храня котето насилствено със спринцофка. Докторът обърна внимание, че предвид годините на котето има риск да не се събуди от упойката. Вече съм тотално притеснен и не знам какво да правя. Хем мисля, че трябва да се оперира, хем ме е страх. Но същевременно ако не се оперира не съм сигурен, че ще оцелее. Какво е вашето мнение?

Коментари

1.   Къде точно корема е това? В червата ли е? Много хора не знаят, но проучи-кокосовото масло натурално обезпаразитява котките и прочиства червата
Мацни и малко на устата или лапичка та да го оближе.
Спре ли да се къпе... Се е отказала. Трябва да и помогнеш да се чувства добре като я къпеш ти- с топла влажна кърпа, нежно и малко по малко.
Упойките съдържат кофти неща... Проучи.
Моят котарак е на почти 7 г, напълно здрав, с лъскава козина и активен--никога не позволих ваксини! Но в страната, в която живеем има ветеринар, който си е роден за това и дори отказва да слага пълни стандартни йпойки на животинските.
Бизнесът на днешните ветеринарни е животинката да е доживотен клиент, е пациент.

2.   Оперирайте я. Щом не яде и не пие вода, значи наистина е много зле. Нашата котка я оперираха когато беше на 14 години и всичко мина успешно.

3.   Всяка операция, дори и на младо животно или млад човек, крие рискове. С годините - още повече. Ако останалите показатели са наред - оперирайте. Ако продължава така, ще ти се наложи да я приспиш и без това. Вземи си последно сбогом преди операцията за всеки случай.
Стискам палци!

4.   Ако котката е женска и не е кастрирана има огромна вероятност да е тумор. Препоръчвам Вита-нова във Варна нашата котка беше с много повече от едно топче и я оправиха. Също така препоръчвам да не губите време и да вземете мерки понеже след време топчетата ще станат много и ще се образуват рани с големината на юмрук по корема на котката и ще ви се наложи да я приспите.

5.   Вземи мнение от друг КОМПЕТЕНТЕН доктор!!!

6.   Моето мнение е че не осъзнаваш че това е само котка, привързал си се към нея сякъш тя е човешко същество, добре е преди да си вземете котка да сте наясно, че ще и се радвате някъде между 14 и 16 години.
Защо въобще ще я мъчиш с операции инжекции, тя е над 13 годишна, колко мислиш че ще й удължиш живота или трябва да го наречем страданието с химия и лекарства.

7.   Според мен като цяло първо трябва да отидеш при добър специалист, който да може да диагностицира добре и да се направят изследвания какво е с точност може би скенер и спрямо това да решиш дали да се оперира.
Ако лекарят е добър и упойката е добре премерена като доза, би трябвало да е благополучно.