Споделена история от Други

Много съм чувствителен
Проблемът ми е, че съм много чувствителен и хората не ме приемат. Почти всички ми казват, че съм жалък емоционален чувствителен тъпак. Те също казват, че за да си мъж, трябва да се държиш лошо с другите хора и да ги обиждаш, а аз не съм такъв. Не знам какво да правя.

Коментари

1.   По скоро си глупав. Ако си още по-глупав, ще слушаш тези също толкова глупави хора и ще направиш това, което те ти казват че е значимо и важно, макар че като цяло ситуацията е достатъчно нелепа и сега.
Имам съвет към теб, който няма да ти го дадат много хора, , дали ще пробваш, ти ще решиш, изглежда лесен и елементарен, но всъщност е може би едно от най-важните ти изпитания в живота.

Просто си затваряй устата! Мълчи, наблюдавай и чувствай.
За чувства не се говори, но като се замисля, за много малко работи човек сис труса да си отвори устата.

3.   Бъди себе си. Изгради вътрешна сила, но бъди добър само за хората, които са до теб. За другите бъди неразгадаем. Запиши се да тренираш боен спорт, направи добро тяло, развивай се, духовно, ментално и финансово. Жените харесват звяр, който е чувствителен само към тях.

От емоциомален пич като теб.

4.   Това, което са ти казали не е вярно!

И въобще - не общувай с хора, които те обиждат!

Аз също съм много чувствителен - да, понякога това е минус, но има ситуации, в които е плюс!

А, за да си истински мъж не трябва да обиждаш никого - напротив!
Трябва да се отнасяш с добро към всеки човек и да помагаш на хората! Трябва да си добър, сериозен, отговорен, благочестив, да държиш на думата си...

Това са най-важните мъжки качества. А за чувствителността - трябва да се опитваш да не се вживяваш толкова в нещата.

Най-добрият начин да направиш това е да се обърнеш към Бога, да повярваш в Него и да се въцърковиш в православната църква!

5.   Бъди себе си и не слушай какво казват хората. Мен са ме наричали с грозни епитети, задето съм в гей връзка с турчин, но пука ли ми? Не, защото знам цената си.

Един от многото.

6.   От автора до 4 : Опитвал съм се да се обърна към Господ, но той никога не ме е чувал, не знам грешно ли го правя - отивам в църква, паля свещи, моля се пред иконите му.

7.   Какво означава "много чувствителен"? Ревеш ако някой те погледне накриво? Мислиш защо оня колега като казал "добър ден" не се усмихнал достатъчно? Или друго?

8.   Спри порното и мастурбацията, започни да тренираш, ще видиш огромна промяна и няма да си така, жените не харесват женчовци!

9.   Тежките времена раждат силни мъже. Силните мъже създават лесни времена. Лесните времена раждат слаби мъже. Стягай се, не приляга на мъж да бъде ""много чувствителен".

10.   Авторе, номер 6 вярата не е

в църквите или в иконите, а вътре в теб! Потърси вярата в себе си, Бог е теб, а не в иконата, която е рисунка!

Относно чувствителността - бъди чувствителен, но и знай да отстояваш себе си.

11.   Авторе, мъжете, които обиждат другите и се заяждат без причини на този и онзи не са истински мъже, а селяци и тежки комплексари.

Истинският мъж е уверен в себе си, спокоен и използва сила - с думи или физическа САМО ако се налага.

Това, че си чувствителен не е лошо. Лошо е ако нямаш самочувствие и оставяш другите да те мачкат и да ти се качват на главата.

А самочувствие се развива бавно и постепенно - с житейски опит, самоусъвършенстване и лични успехи зад гърба ти.

Т. Т.

12.   Автора: До 7: Чувствителен имам предвид ако някой много важен човек ме изостави/предаде/обиди. Рядко се привързвам, но когато го правя си патя много от това, като ми забие един нож в гърба.

13.   Според мен казармата трябва да се върне!

14.   Авторе, значи имаш проблем с очакванията и съответно страдаш когато видиш друг резултат. Не подхождай към хората извън семейството с чак такова доверие, считай ги за хора, с които прекарваш приятно времето и ако/когато някой докаже с дела, че ти е истински приятел, тогава го считай за такъв.
Това е липса на житейски опит, не е драма.
От 7

15.   От 4 до Автора

Това, което правиш е добро начало! Не слушай такива като 10 - това са протестанти, а не православни християни!
Защото най-силна е Божията благодат именно в църквата, в храма! А чрез иконите ние изразяваме нашата почит към първообраза: към Господ Иисус Христос, към Пресвета Богородица, към светците.

Конкретните ми съвети към теб и към хора, в твоето положение са следните:

Прочети Новия Завет(втората част от Библията) и особено обърни внимание на глави 5, 6 и 7 на Евангелието от Матея. Там са цитиран думите на Божия Син - Господ Иисус Христос, това са Божествени истински слова!

Обърни се изцяло към Бога. Ако не си кръстен - направи го в някой близък православен храм. Поговори за твоята ситуация и със свещеника в храма, той ще ти помогне и ще ти обясни всичко.

Започни като следваща стъпка да посещаваш най-важното Богослужение в православната църква - светата Литургия!
Тя се провежда във всеки православен храм в неделя сутринта - около 9ч. и трае около час и половина.

Започни и да се молиш - като ползваш православния молитвеник - има го във всеки православен храм - струва около 5лв.
Може да се молиш след това и със свои думи към Бога!

И възложи грижите си и упованието си на Бога!

И постепенно върви по този път, и ще се въцърковиш!
Свещеникът ще ти обясни по-подробно нещата!

16.   Авторе, прочетох и коментарите ти. Не си "много чувствителен" а нормален човек, който не симулира, без филтри.
Всички се чувстваме зле когато близък, доверен човек, ни обиди или предаде доверието ни.
Стига все пак да не счита за обида или предателство ако другите не се държат с теб както искаш ти, а са си те каквито са. Тогава е друго.
Мъжът ми е с агресивно излъчване, според други гледа на "кръв" пък аз си знам, че е много добра и нежна душа.
Няма проблем да си късат дрехите с мъже ако се наложи, няма проблем и да се разсополиви и просълзи (е, май само пред мен) заради болно животинче например или защото аз съм отсъствала по работа цяла седмица хахха.

17.   Номер 9, перфектен коментар.

18.   Проблемът е че ходиш в църква. Иконите са против написаното в Библията и църквите са проводници на нечисти сили. Аз откакто ходих да се моля в Света Неделя не ми става самолета.