Споделена история от Други

Как да се моля правилно на Господ
В пълна безизходица съм. Имам проблем, който ме мъчи от много време, не мога да се справя с него. От време на време се моля на Господ, но той не ме чува и не ми помага изобщо. В тази връзка искам да питам как да се моля правилно, с надеждата да изчезне проблема ми.

Коментари

1.   Отиди до руската църква, пиши писмо, остави го в кутията там, помоли се.

2.   Може би нямаш правилни подбуди

3.   Едно време и аз се молех. Ходех да спя по манастири... правих курбани... светени води ръсих където ми падне... НИ-ЩО!
Така наречения Господ въобще не ще и да чуе... при мен продължава вече цял живот. Ще следя темата ти, дано се включи някой с нещо което може да помогне... отчаяна съм... от много време, и е ужасно че няма някаква "Сила" на която да се опра, и която да ми вдъхне надежда..

4.   Споделен проблем, половин проблем. Винаги има решение. Кажи какво те мъчи.

5.   Проблема ти няма да го реши Бог. Ще си го решиш ти. Вместо да се молиш на Бог, викай Неволята. Когато се молиш на Него за твоите си проблеми, Той нея праща.
Явно още си млад/а и още не знаеш принципа, а той е че Бог помага, ако първо си се опитал сам. Даже на най големите мързели пречи още повече, за да си научат урока.

На Бог се молИ само в два случая:
1. За благополучието на някой друг
2. За неща които не зависят от теб

Иначе какви думички ще изречеш няма никакво значение, важното е да се молиш от сърце. Говори си с Него все едно ти е приятел, Той е вътре в теб.

И още нещо : За теб самия ли става въпрос БЛАГОДАРИ за нещата които имаш, не се моли да имаш повече.

И последно недей казва Амин накрая Амин е еврейска дума, която значи "Да бъде "
Това е "наричане ". Накрая на молитвата си кажи " да бъде", както е на български. Съмнява ме да си евреин.

6.   С цялата си душа, но приемайки Божията воля!

7.   Кажи какъв ти е проблема за да знаем как да ти помогнем и на колко си години.

8.   От богослов и въцърковен от много години православен християнин:

Виж сега, този въпрос е същевременно и по-сложен, и по-прост, отколкото ни изглежда.

Най-правилно е да почетеш на православните сайтове - какво пишат светите отци за молитвата, защото те са били просветен от Светия Дух!

Аз ще се опитам накратко да ти изложа основните принципи и положения за молитвата:

1. С молитва отвреме-навреме - няма да стане!

Ако въпросът действително е важен - трябва да се молиш всекидневно, дори по няколко пъти на ден!

Тази неделя, която отмина се нарича неделя на Хананейката(можеш да прочетеш подробно в православните сайтове) - накратко тя е измолила от Господ Иисус Христос изцеление за дъщеря си, въпреки че не е била еврейка и Господ в началото не е искал да й изпълни молбата, но тя няколко пъти го е молила усърдно и с голяма вяра, и Той най-накрая й казал: о жено, голяма е твоята вяра - нека ти бъде според вярата ти - и дъщеря и веднага се излекувала!

Така, че можем да извлечем вече две от условията да бъде чута и действена молитвата ни:

1. Силна вяра в Бога и също, че Той може да направи това, за което го молим!

2. Постоянство и упоритост в молитвата

Следващото е: за какво точно се молим - за да се изпълни - трябва да бъде Богоугодно това наше желание!
Примерно както Соломон се помолил на Бога да му даде мъдрост!
Това било така "приятно" на Бога, че той му дал не само мъдрост, но и всякаки земни блага!
Оттук извличаме и третото нещо:

3. Трябва да се молим за Богоугодни неща! - за важни и главно за духовни неща, или за душевно и телесно изцеление на себе си или за друг човек!

4. Крайното решение за това дали ще получим исканото се определя от Бога - в зависимост от предните три условия, и най-вече от това: ДАЛИ ТОВА ЩЕ БЪДЕ ОТ ПОЛЗА ЗА ДУШАТА НИ?
Понеже само Бог знае кое действително е за наша душевна полза и кое - не! И той като чедолюбив Баща - ни дава само полезното за нас - дори това да е шамарче зад врата!

5. Зависи и ти самия какъв духовен живот водиш, доколко живееш според Божиите заповеди, намираш ли се близо до Бога!

На хората, които са живели Богоугодно - примерно на светците, Бог е изпълнявал почти всички молитви, с изключение на противоречащите на точка 4

Така, че старай се и ти да вървиш към Бога и да се въцърковиш в православната църква!

Това е накратко по въпроса от мен!

9.   Проблема ти е, че разчиташ на молитви да ти решат проблемите. Няма да стане. Забрави за господа и намери истински решения.

10.   Здравей!
Аз съм християнка, която обича Бог. Виждам Го, усещам Го всеки ден.
Няма някакъв регламент по който да се молиш. Просто приемаш, че това е разговор между теб и твоят Създател, Който те обича толкова много.
Той не е златна рибка, нито дух, който изпълнява желания. Това е Бог и Той знае кое е най-добре за теб. Ако се молиш за неща, които не са Неговата воля, няма да ги получиш. И това е за твое добро. Но повярвай ми, Той не само те слуша, но и познава нуждите ти по-добре от теб самата. Също така, Той е извън времето. Той няма часовник. Ако се молиш мъж/жена и все още ги нямаш, това е защото просто още не си готова за това. Той никога не закъснява да посрещне нуждата ти, винаги е в най-правилното време. Довери Му се - това е Исус, Който победи смъртта. Ако поискаш нещо В НЕГОВОТО ИМЕ, Той е верен да ти го даде. Но да е в Неговото име - тоест това нещо да е праведно. Ако Му се молиш да ти помогне да излъжеш по-добре; за кола; да успееш да препишеш на теста и т. н. (мисля, че схвана идеята), Той няма да ти го даде, защото това не е по Неговата воля.
Просто приеми, че Бог не е нещо, което сбъдва желания. Той е Личността, която те познава най-добре. Говори с Него като с любящ Баща и Приятел. Той обича да говори с теб. :)
Успех!

11.   Напълно съгласен съм с номер 5. Само ще допълня, че можеш да се молиш за ВЪЗМОЖНОСТ да си оправиш проблема, но изцяло да зависи от теб. Според мен цялата идея е ти да се справяш с живота, но да действаш според принципите на християнството. Да няма и грам користни цели във вярата ти, а да се докажеш пред Бога. Наградата е наследяване на неговото царство. Колкото и хубаво да е това, приоритетната ти мисъл и мотив е да действаш изцяло от любов към Бог, а не финалната награда

12.   Приеми Бог като свой най добър приятел! Можеш всичко да му споделиш - тревоги болки в молитва!
Моли го за мъдрост и търпение! Разум и сила! С мъдрост се решават проблеми! Чети Библията и ще откриеш много отговори за проблемите си! Моли се Бог да ти дава знаци и да то помага да ги разчиташ правилно! Бог съществува! Той ми е отговорил на много молитви и е сбъднал много мои желания! Търси Го и Той ще ти се открие! Искай и ще получиш! Хлопай и ще то се отвори! Амин!

Жена на 26

13.   1. Напиши си проблема.
2. Определи конкретни стъпки за решаването му. Ако е нещо, което смяташ, че нямаш власт да промениш, вероятно грешиш. Може някой друг да ти подскаже какви варианти имаш.
3. Започни да действаш по конкретните стъпки.
4. Ако срещнеш трудности, търси помощ от хората около теб и продължавай да се опитваш, докато ги преодолееш.
5. Ние ще се молим усилията ти да дадат резултат. Може да кажеш и на близките ти да се молят и на свещеници. Много хора ще се молят за теб. Ти действай.

14.   Автора: Проблема ми е, че изгубих всичко което имам и това ме натъжава.

15.   Автора: Единственото нещо, което имам в момента са парите, а те не могат да ме направят щастлив.

16.   Авторе, номер 8 ти е отговорил чудесно и изчерпателно на въпросите. Съгласен съм с него.

Виж сега, хората обикновено се обръщат към Бога именно след големи проблеми, болки, скърби, трудности, изпитания.
При мен именно поредица от подобни събития ме накара да осъзная суетата на земния живот и да се обърна към Бога.

Аз също, преди да достигна до Бога съм се чувствал така - като теб, защото загубих много: семейството ми се разруши, фалирах в бизнеса си...

Изходът от това състояние е един: Да се обърнеш към Бога, от цялата си душа и сърце и постепенно да се напредваш по пътя си към Него. Посещавай често и Божия храм(православната църква) и участвай в Богослуженията - основното е в неделя от 9ч. сутринта - светата Литургия, моли се, чети Библията(Новия Завет) и книги от светите отци, върши добри дела...

Защо в православната църква?
Защото само тя единствена е съхранила неповредено апостолското учение и преподава вярно Божието слово.

И знай, че има много по-тежки ситуации в живота - хора инвалиди, без ръце и крака.
Има един чудесен, прекрасен и потресаващ документален православен филм, казва се Форпост, за отец Михаил от Украйна, който е създал приют за бездомни и болни деца(подобно на нашия отец Иван от Нови хан). В момента в този приют има повече от 400 деца.

Няма да давам връзка, защото напоследък ги трият. Напиши в You tube Форпост православен филм, каналът е Православна вяра.

17.   от автора на последния коментар 16

Пропуснах да напиша нещо важно: непременно поговори с някой по-опитен православен свещеник, разкажи му за проблемите си и следвай съветите и препоръките му!

18.   Пиша като човек, в чийто живот 5 пъти се е случило чудо. Нещата не работят с молитви. Чудото става, когато се отчаяш напълно и загубиш всякаква надежда до степен, че да изгубиш всякакви очаквания и надежди. Молитвата напротив създава очаквания. Очакванията са препятствие между теб и Бог. Когато нямаш очаквания и надежда, тогава няма пречка между теб и Бог, съзнанието ти е чисто.

19.   Какво е това всичко което си изгубил, Здравето ли, роднините ти ли починаха, нещо материално ли, къщи коли, какво изгуби?

20.   Ми купи си нещо с парите или зарадвай друг с тях.

21.   Никак. Изобщо не се моли на господ, той е измислица. Не разчитай на една измислица да те спаси, ами си напъни задника и се спаси сам.

22.   До автора от но. 5

Ние губим всичко когато умрем така или иначе.

С пари е по-лесно всичко. Но така няма да станеш по силен. Ще станеш по-слаб. Няма да еволюираш, ще деволюираш. Затова дявола ти ги дава. За да те изкуши в деволюцията. Ако ги губиш това е защото Бог е видял потенциал в теб да еволюираш.
Ако губиш всичко, освен парите си е даже по-добре. Тогава разбираш, че парите нямат никаква стойност и разбираш кое е важното в живота. Така се става мъдър.

Недей да се молиш на Бог да ти върне това което си изгубил, Благодари му, че те е поставил на пътя с изпитанията. Той с безнадеждните не се занимава. Хората които водят еднообразен живот за безнадеждни. Тези, в които има потенциал за духовно развитие и мъдрост, на тях Бог им възлага тестове, изпитания и препятствия.
Спокойно, ще мине време, емоциите ще отшумят и ще разбереш Божията мъдрост.

23.   Зависи какъв ти е проблемът.

24.   Зависи как се молиш, а и може такава да ти е съдбата. Всеки си има някаква карма и някакви проблеми.

25.   Ако не разчиташ на въображаеми приятели, а на себе си, имаш по-голям шанс да успееш с каквото и да се захванеш, защото ще предприемеш някакви реални действия, а няма просто да чакаш някакво чудо, което няма да ти се случи, повярвай.

26.   Авторке решението е да благодариш за всичко което имаш на Бог че ти го е дал! И Той ще ти прибавя стократно! Писах и в друга тема където автора се оплаква че 2000 лв не му стигали за дам човек на месец? ! Когато човек е неблагодарен и си мисли че всеки и всичко в живота са му длъжни по рождение и приема всичко и всеки за даденост - Ами резултатът е това - накрая губиш всичко! Тайната е да си благодарен за всичко и всеки в живота си! Бъди благодарен дори за трудностите защото те правят по - силен и мъдър! Оценявай всичко и май - малкото и Бог ще те възнагради стократно! Колкото повече иска човек ( е алчен за каквото и да било - пари внимание слава материални придобивки.. ) толкова по - малко ще има докато накрая не изгуби и това което притежава!
Усещам че говориш и намекваш за край на някаква връзка? Ами явно не си оценил правилно жената до себе си? ! И животът ти дава урок и време да размислиш над ситуацията и да се поправиш или другият път да внимаваш след научният урок!
Моли Бог да ти открие този урок и следващият път да не постъпиш по същият начин!
Правилно! Парите НЕ правят и НР доставят щастие!
Бог ни е създал да общуваме да се обичаме и да даваме любов! Само и единствено тогава когато човек раздава любов и обича е щастлив! Казвам го от личен опит!
Аз се чувствам щастлива само когато обичам и показвам това! Усмивката ми не слиза от лицето! Въпреки състоянието в което съм и хората ми се чудят? ! Защото те самите не са способни на това и не могат да го разберат! Само човек с чисто сърце и вяра в Бог би разбрал! Слава на Бога! Амин!

Жена на 26

27.   От автора до 26: Просто и давах душата си и на нея и писна искало нови неща и ме заряза, а беше сродната ми душа

28.   Ако ставаше с молитви и благодарности, както масово са писали, мислиш ли, че щеше да има толкова трагедии като болести, мизерия, войни и какво ли не? То е видимо с просто око и не знам от къде въобще е тръгнал този мит. Бог има, но не работи така, както пише в Библията?

29.   До автора след коментар 27

Щом е така, това е друго!

Най-вероятно е това да не е подходящата жена а теб и именно затова сте се разделили!

В този случай - не трябва да се молиш на Бога тя да се върне, а да го молиш да устрои всичко при теб по най-добрият и полезен за душата ти начин!

И да благодариш на Бога, че си се отървал от неподходяща жена!

30.   Авторе разбирам те чудесно! И аз се раздаваха за човек който не заслужава но го преодолях с Божията помощ! Просто осмислих всичко защо съм срещнала този човек? Трябвало е да ме научи на нещо! Всеки идва в животът ти с цел да ти даде отнеме или научи на нещо! Бог не прави грешки и не те среща с грешните хора! Всеки има някаква роля е живота на всеки както и ти! Бог ми даде сили и мъдрост да преодолеят тази раздяла и сега се чувствам по - силна духом и интелектуално и при следващият човек ще бъда по предпазлива и умна! Приеми го така! Ние си мислим едно а Божият план се оказва малко по различен но всичко което преживяване е част от Неговият Промисъл и Воля! Не съжалявай не тъгувай прости и продължи! Запази красивите спомени с тази жена и запази чисто и красиви чувства без негативни емоции! Все пак това е нейно решение вината разбирам не е е теб! " Бог съдейства за добро! " Бог ще те компенсира и ще те срещне с по - добра която ще те оцени и ще благодари че те има! Имай търпение и вяра! Няма да съжаляваш! И това ще мине! Бъди силен и уверен!
Бог да е с теб и успех!

Жена на 26,

31.   Автора: Благодаря за подкрепата и разбирането, аз не мога да разбера защо почти всички хора, които познавам казват, че не съм прав и защитават жената и ми казват, че това е нейния живот, можело да прави каквото си иска, включително и да ме наранява, щом е преценила така. Аз дори не мога да разбера начина и по който ме остави - търсеше си други мъже, докато бяхме заедно.

32.   Автора: аз не искам подходящата, искам си само нея..

33.   Първото условие, е искането ти за не причинява пряка или косвена вредна на никого! Второто условие, е да е за добри цели, а не за користни! Третото условие, да е за твое добро, а не за твое лошо! Това последното условие, ти няма как да знаем! Ти мислиш, че нещо е за твое добро, а после се оказва друго! Не насилвай съдбата си, каквото трябва да стане ще стане и без твоите усилия. Аз съм забелязал едно, много искам нещо, правя всичко възможно да го постигна, хвърлям неимоверни усилия, и се не се случва, като че ли има някаква невидима сила, която пречи това да стане! Друг път, без да си давам много зор, нещата от само себе си се уреждат и решават!

34.   Авторе, може да ти звучи грубо, но щом имаш пари и не си загубил и тях, значи не си загубил всичко.
Влизаш в една от групите за пътувания и си търсиш спътник за пътешествие. Така можеш да срещнеш нови приятели.