Споделена история от Други

София - Варна с кола?
Здравейте, дали е по-бързо през магистрала Тракия почти до Бургас и после по магистрала Черно море до Варна? Гугъл мапса ме забива по някакъв път от Айтос през Балкана на север, но ми изглежда с доста повече завои спрямо магистрала черно море. По Хемус не ми се минава, защото след 100 години през Севлиево още се минава по двойния път. Как пък не я завършиха тази магистрала, явно политиците повечето са от Южна България, но да не изместваме темата. През Хемус и Черно море по-бързо ли се стига до Варна?

Коментари

1.   Живея във Варна. Не те съветвам да минаваш през Бургас. Първо, чисто географски си удължаваш пътя, освен това Обзорският проход (около 30-40 км) е много зле, дупки, тесен и почти никаква видимост и много ще те забави. Има и други варианти - през Ришкия проход, но много рядко минавам оттам и не знам как е.
Според мен мини през Северна България, имаш магистрала до Правец, после пътят не е кой знае какво, но не е зле. Една почивка в Търново, после се качваш на магистралата при Шумен и си във Варна. Аз този път през Северна България го минавам за около 6 часа с лежерно каране. Не е толкова зле, колкото изглежда.

2.   Къде е магистрала Черно море? Нима смяташ завършените 8 км за готова магистрала?
По принцип пътят който ти дава през Айтос е по добър от този край морето, плашиш се от завоите на Дъскотна, защото не си минал през завоите между Бяла и Обзор, те са много по опасни.
По бързо не вярвам да стигнеш, но съветът ми е да пробваш млад човек си пътувай да видиш къде как е. Следващ път мини през Плевен и Шумен, ще ти отнеме толкова време колкото през Хемус, но няма да минеш Севлиево.

3.   Естествено, че не е по-бързо. Що не минеш през Русе и Силистра за по-пряко.

4.   Караш си до Бургас по магистралата. Тя свършва там. Такова нещо "магистрала Черно море" няма. Има си път Бургас-Варна, който е около 2 часа. Тази магистрала между Варна и Бургас надали някога ще бъде построена.

5.   За къде все бързате? 20-30-50 минути от значение ли са.... това ми е коментара.... всеки бърза гледа да сече пътища да прави мизерии само и само да стигне 5 минути по рано! ОТ какво значение са? Не е ли по-добре да се наслаждавате на пътя и всичко да е ОК? !!? !? ! Лично аз не разбирам тези виждания за най-кратки пътища за бързане.... не ми излизайте с номера за пестене на гориво.... 1-2-3 литра ще ви оправи живота ли? Ще ви го оправи ако пътувате всеки ден този път!

6.   До 5 - Да, от значение са.

8.   Да, реших че си е риск да се кара в България. Ще отида с влака. Много бавно е, но е по-малко стрес от това да караш с джигити, пияни и дрогирани.

9.   Често пътувам и в двете посоки през Велико Търново. При спазване на правилника и 120 по магистралите под 80 км/час средна скорост. Много камери преди и след Търговище и по магистралите триноги. Т. е. не си мисли за спортно каране. Разход под 6, 5 на сто стар дизел 2. 0 tdi. По пътя Бургас-Варна няма да го постигнеш.

10.   Ходих скоро, София-Бургас си по магистралата, после през Свети Влас, Бяла и си там, по waze навигацията го задаваш и стигаш, но не го подценявай, 4:30 мин го взех и то не със много бавно каране.