Споделена история от Други

Не виждам смисъл
Никога не съм предполагал, че ще стигна дотук

На 37 години съм, имам прилична работа. Имам приятели. Но дотам.

Никога не съм се привързвал към друг човек или изпитвал чувства. Имам ОКР с много натрапливи мисли, породени от кофти характера ми. В депресия съм и не мога да се зарадвам на нищо. Никога не се научих да бъда щастлив сам за себе си и да се боря за това, което искам аз. Не се научих да се радвам на другите, а само завиждах и исках просто да има такива на моето ниво. Търся смисъл как да продължа.

Бъдете здрави и щастливи.

Коментари

1.   Ох, ще си направя труда да пиша и обясня, дано не само разбереш правилно, но и вземеш нещо от това.
Не е смелост противоположното на страх, както повечето си мислят, а любов. И обяснявам.
Казваш, че никога не си се привързвал към никого.. Това е възможно само ако си психопат по рождение, в такъв случай няма "лечение" но все пак се надявам причината да е по-тривиална. Нещо като капсулиран в следствие на емоционална травма.
Представи си две високи, много високи сгради/кули. Свързва ги тънко, нестабилно мостче, а ти си в единият край на това мостче.
В другият край е любимо същество, което ще падне със сигурност ако ти не стигнеш до него. Парализиран си от страх!
Няма да те заведе там смелост, смелостта е резултата после. Но това, което ще те задвижи е любовта към другото същество.
Любовта към каузата, в която вярваме ни води да постигаме цели, смелостта е резултат.
Любовта към идеята е, която движи нашата енергия, а после задвижва и около нас възможностите.
Любовта към нас самите е, която ни води напред в устрем да продължаваме да се обичаме, а така обичаме и други.
Имах 2 много сериозни фобии. И двете ги преодолях/преборих в екстремни моменти от любов--веднъж към мъжът ми и веднъж към синът ми. Тогава бях "какво толкова съм сторила, че съм така наказана". Малко след това осъзнах, че беше подарък, възможност да се надградя, да изпитам любов в най-чистата и форма, да "гръмне" есенцията ми с такъв огромен потенциал, за който дори не подозирах. Бях и още съм много благодарна за тези ситуации, които ми дадоха възможност да пречупя и се издигна над наложени и почти вкоренени лимити.
Накратко: любовта е противоположното на страхът.
Ако не си психопат, те е страх от всичко, включително от теб самият и съществуването ти. От там и завистта ти към всички, които постигат, които изпитват любов към това, което правят.
Знаеш ли, че най-ниско вибрират хората когато се страхуват - провери в научен сайт/форум дори.

2.   Посети специалист, той ще ти каже, какво да правиш, това е решението.

3.   И аз имам ОКР. Пия антидепресанти в момента и се подобрих изключително много. Почти съм забравил за ОКР. Почнах и да спортувам. Чувствам се много по добре.

4.   Авторе, влез в reddit bulgaria и напиши темата там. Тук нямаш отговори, а там има много като теб, пишем доста отговори и има полза, хората там са по-адекватни когато става дума за взаимопомощ, пък и отговорите се получават веднага.