Споделена история от Други

Колко бързо "лети" времето
Повечето сигурно знаят, че времето е относителна величина. Така например ако си зает и забързан 1 ден може буквално да не го усетиш, докато ако си в затвора да речем или стоиш и гледаш в една точка може да ти изглежда цяла вечност.

Ами спрямо колко бързо се променя живота около нас? Колко от вас си спомнят добре живота преди 16-17 години, в периода 2007-2008 да речем.

Защото аз го помня добре и няма почти нищо общо! Хората, стиловете, модите, дрехите, всичко се е променило!

2007 в София имаше метро само от Сердика до Обеля и нямаше 2ри и 3ти лъч, имаше само един мол - мол София и цените(но и заплатите) бяха 2 пъти по-ниски.

Известните личности и разни инфлуенсъри също бяха на 90% други хора.

Ще кажеш, че е минала цяла вечност, а то са 15-16 години.

Забелязал съм, че и преди е било така - 60те, 70те, 80те години все различни неща са били модерни и хората са се променяли - дрехите им, прическите, навиците.

Въобще харесва ли ви този интензивен живот или сте по-консервативни? Въобще ако вземем за пример 60те, 70те и да 80те какво излиза, че една 'епоха' е горе-долу 10 години?

Коментари

1.   Да, но зависи и на колко си години. Един пич го обясни това с времето много добре. Ако един човек е на 30, за него 1 година не е никакво време - минава много бързо. Ако едно дете е на 6г, това е 1/6 от живота му. Ако го накараш да изчака до Коледа, за да му купиш любимата играчка, това може да е цяла вечност за него. А и живота при децата и младежите до 20, лишен от отговорности е брутално различен. Дори и при мен мога да кажа, че на 23-24 въпреки, че ме грабна работата и живота, пак имаше много моменти в рамките на година. В средата на 2023 като станах на 30, не мога да повярвам как минаха тези 7 месеца.

А колкото до стиловете, хората - да. През далечната вече 2007-2008, в която бях доста щастлив тинейджър, нещата бяха мноого различни. Все едно сме в тотално друг свят. Телевизиите бяха наистина много влиятелни. Известните хора бяха само там. Известните пълниха стадиони и наистина се усещаше една такава известност, една сценичност. По предавания каниха само отбрани хора и не случайни. Както и в киното се снимаха не случайни. Предимно комунистически връзкари. Сега "секИ идЖин чуйек стаа извйестйен" за нула време.

Много е особено в момента и това с известността се разми много. Има множество хора с по 100-200-300К последователя, които никога не съм чувал. А преди години всеки който го даваха малко повече по телевизията, всички знаеха за него, всичко се коментираше. Всичко беше интересно "ааа ма ти тва гледа ли го". Сега има много материал само в България. За който няма да стигне цял живот да се изгледа. Буквално са хиляди тия хора. Ето това ми е интересното днес, странно и особено. Но от цялата тая информация хората стават много изморени психически и отдалечени един от друг.

Иначе дъртите ги виждаме колко са консервативни. Покрай Ковида се изучиха с тия телефони. И преди са ми правили забележки разни роднини на гости като съм бил, сега са същите.

2.   "Епохата" от 10г всъщност нещо се променя но доста от нещата са си същите. Модите и дрехите се менят с времето, но все се връща старата мода. в края на 70 са били модерни високи подметки на обувки, около 2000г отново и сега пак високи подметки само че на маратонки.
За парите малко грешиш, 2007г цените бяха два пъти по ниски, но заплатите бяха 6 пъти по ниски, не се живееше като днес. Нали се сещаш че ако и цените и заплатите се увеличат два пъти хората няма да могат да си позовлят повече стоки от преди. Днес в сравнение с 2007 цените са двойни, но тогава средната заплата в София беше 500лв сега е 3000лв.
Не помня през 2007 да е имало инфлуенсъри, но щом казваш!

И нищо интензивно няма в промяната на начина на живот, просто младите вярват че нещо е нова мода, а на възрастните вече им е ясно, ако като мен са преживели три пъти мода на високи подметки на обувки и много други моди които са си отивали и пак са се връщали и затова не се впечатляват. Това че не се впечатляват ти наричаш консерватизъм, а консерватизъм не е точно да не се впечатляваш, а да се бориш против новото против иновациите. А модите и тяхното връщане през 20-30-40 години не е никаква иновация, а добре забравено старо. През 1986-87 беше много модерно да се носи контраст, черен костюм или рокля с бели обувки или обратно бяла рокля/бял костюм с черни обувки, като го позабравят хората пак ще дойде на мода.

3.   Буквално и аз имам чувството, че времето лети. До 2019-2020 добре. Ами след 2020 какво стана??? Кога станахме 2024. Напрежението ми е в повече, изпадам в депресии, самото време не ми дава хубав vibe. Всичко е поскъпнало. Хората ужасни……. Моля върнете 2019г, когато бях на 12 и живота беше наслада.

4.   Когато си малък имаш чувството, че времето е пред теб. Разполагаш с него. В момента в който имаш работа, деца и т. н. нещата стават други. Годините се изнизват и не си разбрал кога си побелял. Времето става ограничено и малко. Не ти стига времето

5.   Не съм консервативна. Искам още промени и новости. Трябва да има постоянно нещо ново и интересно, което да ме интригува. Все пак съм воделей и съм родена 1990. Година.... така, че за мен 70-те и 80-те години са някаква отживелуца. Не съм живяла по това времени не ми липсва.

6.   1, ееее благодаря. Един човек в тоя сайт да ме нарече пич. До сега всички са ме обиждали тук, дори да напиша нещо безобидно.