Споделена история от Други

Премахване на нощна тарифа за тока от 1-ви юли?!
Здравейте!

Какво ще правите от 1-ви юли тази година, когато цената на тока ще бъде увеличена с 5% за битови абонати и нощната тарифа ще бъде премахната?

Ще остане само дневна тарифа и изразходените киловати енергия ще се таксуват само по по-скъпата тарифа.

При положение че имаме работещ АЕЦ, само на мен ли ме се струва "странно" да плащам стотици левове за ток и да се чудят какви поводи да измислят за да го увеличат?

Сметката ми за миналия месец е 230лв и половината е изразходена на нощна тарифа, следователно ще се увеличи с над 50%, когато отпадне нощната тарифа от 1-ви юли тази година.

3-ти март мина и се чудех дали и през 2024-та година има кой да ни "освободи" или сега времената са други и просто ще си траят всички и ще плащат колкото им кажат...?

Благодаря.

Коментари

1.   Когато енергетиците протестираха вие ги плюехте, че са се ояли, та затова протестират и взехте страната на политиците, въпреки че те ебат и вас. На ви сега... А като минете на свободен пазар липсата на нощна ще ви се струва манна небесна. Ама нямаше кой да пие тогава.

2.   Само бедняците ползват нощтна тарифа.

Един от многото.

3.   Като падне няколко пъти мрежата, ще се сетят защо има дневна и нощна тарифа... За съжаление на власт са тотални идиоти. Ето каква казва един такъв:

"Евтината енергия е в обедните часове на денонощието, защото тогава фотоволтаичните централи произвеждат най-много електрическа енергия"

Човекът явно не разбира, че енергията в България идва от АЕЦ и си мисли, че българинът може да плаща мижавата енергия идваща от фотоволтаици. Или че изобщо има "евтина енергия" от фотоволтаици. Тия приказки за "зелена енергия" ги слущаме от деситилетия, слушал съм хора от ЕС, които вече са се пробвали на тоя "свободен пазар" да продават и са фалирали. Ние както винаги вървим няколко десетилетия след останалите. Дано нашите се образоват поне малко, щото ще има пак сваляне на правителства. Българинът иначе търпи какво ли не, ама ако вдигнат тока, не се живее...

4.   "Какво ще правите от 1-ви юли тази година, когато цената на тока ще бъде увеличена с 5% за битови абонати и нощната тарифа ще бъде премахната? "

- Няма да си зареждам колата само от 22:00 до 06:00, това е сигурно.

"При положение че имаме работещ АЕЦ, само на мен ли ме се струва "странно" да плащам стотици левове за ток и да се чудят какви поводи да измислят за да го увеличат? "
- Работещият АЕЦ не стига за нуждите на странта ни. Попринцип, това не беше проблем до вчера. В интерес на истината, още не епроблем, но едни хора го ПРАВЯТ на проблем. Имаме ТЕЦ и ВЕЦ, които н покриваха нуждите отвсякъде и имахем, даже и да изнасяме. Но поради откачени поликти...
А после имаш и много хора, искащи да си правят соларни паркове с евро средства, за да точат едни пари с години, а накрая потбителите ще платим сметката.

Като цяло - считам всичко това за държавна измяна.

5.   Сега разбрах от вашата история че ще махат нощната тарифа. Имам 3 бойлера на всеки има часовник и работят само нощно време, цял ден има топла вода. Много съм разочарован, кел файда че вдигат заплатите и пенсиите... Ще събера пари и ще си сложа панели на къщата, водата ми е от сондаж. Няма да им давам пари на тия мизерници!

6.   Добре, че имахме досега евтин ток и собствени жилища, та да оцелеем. Това трябва да се набива в главите на политиците с 200

7.   Работещ АЕЦ няма да има след 5 години. А дотогава ще сме отишли на свободния пазар. Умните хора могат да разберат какво значи това.

8.   Сексът и тока са привилегия на богатите.

9.   На тъмо и без телевизия казват раждаемостта се увеличавала, май това им е целта.

10.   Обирите ще се извършват там, където допреди малко е светел прозорец. Това ще е данът на позволилите си разточителството да ползват електричество. Назад към триножника, харанията и изпарването на дрехите срещу въшки.

11.   Инвестирай в соларни панели!

12.   В България е така - и нефт ако имахме, пак щяха да го изнасят за жълти стотинки, а крайният потребител да плаща по 3лв/литъра вносен, нискокачествен от Русия...

Така и с АЕЦ-а. Плащайте по 1/2 заплата за ток, а пък прозиведеното от аеца да се изнася за жълти стотинки...